Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 sty 2009, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Witam około miesiąca temu w manie zaczął się lać zbiorniczek wyrównawczy więc zosał zmieniony na nowy zaraz po wymianie pękł przewód wodny od retardera więc został wymieniony następnie ciśnienie rozwaliło pompę wodną mechanik stwierdził, że poszła uszczelka pod głowicą po oględzinach okazało się że poleciały 2 uszczelki na 5 cylindrze i 6 cylindrze, ale w 6 cylindrze tuleja jest minimalnie niżej ułożona w bloku ale mechanik stwierdził, iż można zakładać i powinno być wszystko dokręcane kluczem dynamometrycznym według instrukcji dodam uszczelki oryginał. Dzisiaj ojciec pojechał w trasę około godziny 19:00 telefon, że znów wywaliło płyn więc przyjechałem wzięliśmy papiery wszystko z samochodu a autem dojechaliśmy do znajomego na podwórko. Znów gdzieś coś pękło i wywaliło płyn, koledzy co może być bo już ja nie mam pomysłu, mechanik też czy może znów wywaliło uszczelkę na 6 cylindrze liczę na szybką pomoc gdyż auto jest załadowane a towar był potrzebny na dziś sprawa nie cierpiąca zwłoki :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 09 sty 2009, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7203
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Czy został prawidłowo zamontowany zaworek na wężyku od odpowietrzenia chłodnicy który łączy się z zbiornikiem wyrównawczym może być zamontowany tylko w jeden sposób gdyż jest to zaworek zwrotny. Jeśli tuleja jest za nisko osadzona to może wywalać uszczelkę ale zregóły tylko dochodzi do wydmuchania usczelki i kompresja wydostaje się między głowicami wtedy słychać takie ćwierkanie

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 09 sty 2009, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cwierkanie było przed wymiana teraz już tego nie ma faktycznie może ojciec cos pokopał w przewodach od zbiorniczka ale wymieniałem razem z nim i powinno byc dobrze MAN co moze sie dziać znów wywaliła cały płyn juro jak będzie wydno jedziemy zobaczyc co się stało oby tylko znów pompy nie rozwaliło bo to już druga, a czy sprężarka może walić kompresje do wody?

_________________
MAN


Post Wysłano: 09 sty 2009, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7203
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Mogła pujść uszczelka w głowicy sprężarki, mi poszła latem w volvie pod Hamburgiem tyle że płyn poszedł do spręzarki w układ pneumatyczny i do miski olejowej przez pierścienie w tłokach spręzarki. Jak by kompresja wywalała do zbiornika wyównawczego to by było czuć spaliny z zbiorniczka wyrównawczego
Jak dobrze pamietam to zbiorniczek z tyłu jest połączony takim krótkim przewodem z chłodnicą i takim przewodem co idzie do rórki przelewowej na głowicach sprawdz ich drożność.
Jaką temperaturę pokazuje wskaznik temperatury kiedy wywala płyn czy nie ma różnicy przy jakiej temperaturze się to dzieje. Możesz spróbować odkręcić ten korek po prawej stronie zbiorniczka o pół obrotu wtedy robi się luz między korkiem a zbiornikiem i cisnienie wylatuje swobodnie z zbiornika
Co do tych zawórków na przewodach przepływ płynu musi być zawsze w kierunku zbiorniczka nigdy na odwrut, na zaorku chyba są strzałki jak dobrze kojarzę.

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Ostatnio zmieniony 09 sty 2009, 22:23 przez MAN, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 09 sty 2009, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Korek był odkrecony non stop poprostu jeździmy bez korka i tak wywaliło płyn jutro okaże się skąd. :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 10 sty 2009, 10:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 22:26
Posty: 92
GG: 6032841
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Wołomin

Kolego na 80% jest to pęknięta tuleja kiedyś miałem to samo w manie tylko u mnie za miast uszczelki pod głowicą same urywały się śruby mocujące je a tak to objawy były takie same jak ty masz...


Post Wysłano: 10 sty 2009, 16:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Pojechaliśmy dziś zobaczyć co się stało po wlaniu 20 litrów płynu i odpaleniu auta nic się nie działo nigdzie nic nie leci przyjechaliśmy do domu 0koło 35 Km i nic się nie działo nic się nie wylało a wtedy płyn wywaliło nakrętką ze zbiorniczka wyrównawczego i tu moje pytanie czy wywaliło wode dlatego, że nie było nakretki no ale żeby ponad 20 litrów wywaliło no o jest coś dziwne uszczlka pod głowica jest ok nie wydmuchało sprawdzone co się dzieje bo już nie mam głowy :?: :wink:

_________________
MAN


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: