Auto-Mix - lod贸wki samochodowe, klimatyzatory postojowe, us艂ugi transportowe, transport mi臋dzynarodowy.

Truck-Man Cz臋艣ci Man

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia  1, 2, 3  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 16 gru 2008, 15:26 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: MP4
james pisze:
M贸wi膮c inaczej, nie mog臋 przejecha膰 ani 1 m 呕ADN膭 ci臋偶ar贸wk膮 mimo, ze mam prawo jazdy kat.C a nie posiadam orzeczenia lekarskiego i badan psychologicznych??

Art. 39a. 1. Przedsi臋biorca lub inny podmiot wykonuj膮cy przew贸z drogowy mo偶e zatrudni膰 kierowc臋, je偶eli osoba ta:

1) uko艅czy艂a 21 lat;

2) posiada odpowiednie uprawnienie do kierowania pojazdem samochodowym, okre艣lone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. 鈥 Prawo o ruchu drogowym;

3) nie ma przeciwwskaza艅 zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy;

4) nie ma przeciwwskaza艅 psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy;

5) uzyska艂a kwalifikacj臋 wst臋pn膮;

6) uko艅czy艂a szkolenie okresowe.

2. Wymaganie, o kt贸rym mowa w ust. 1 pkt 1, nie dotyczy kierowcy wykonuj膮cego przew贸z drogowy rzeczy pojazdem samochodowym lub zespo艂em pojazd贸w o dopuszczalnej masie ca艂kowitej przekraczaj膮cej 3,5 t i nieprzekraczaj膮cej 7,5 t.

3. Wymaga艅, o kt贸rych mowa w ust. 1 pkt 1, 5 i 6, nie stosuje si臋 do kierowcy pojazdu:

1) do kierowania kt贸rego wymagane jest prawo jazdy kategorii A1, A, B1, B lub B+E;

2) kt贸rego konstrukcja ogranicza pr臋dko艣膰 do 45 km/h;

3) wykorzystywanego przez si艂y zbrojne;

4) obrony cywilnej, jednostek ochrony przeciwpo偶arowej lub jednostek odpowiedzialnych za utrzymanie bezpiecze艅stwa lub porz膮dku publicznego;

5) poddawanego testom drogowym do cel贸w rozwoju technicznego przez producent贸w, jednostki badawczo-rozwojowe lub szko艂y wy偶sze;

6) odbywaj膮cego przejazd bez os贸b lub 艂adunku:

a) w celu dokonania jego naprawy lub konserwacji,

b) z miejsca zakupu lub odbioru;

7) u偶ywanego w sytuacjach zagro偶enia lub przeznaczonego do akcji ratunkowych;

8 ) wykorzystywanego do:

a) nauki jazdy os贸b ubiegaj膮cych si臋 o prawo jazdy,

b) szkolenia os贸b posiadaj膮cych prawo jazdy.

c) przeprowadzania pa艅stwowego egzaminu os贸b ubiegaj膮cych si臋 o prawo jazdy;

9) wykorzystywanego do u偶ytku osobistego w przewozie drogowym os贸b lub rzeczy;

10) wykorzystywanego do przewozu materia艂贸w lub urz膮dze艅 niezb臋dnych kierowcy
do jego pracy, pod warunkiem 偶e prowadzenie pojazdu nie jest jego
podstawowym zaj臋ciem.

maximus_pl pisze:
to krotkie pytania
mam powiedzmy ze kat.C, 19 lat

1. czy moge jezdzic smieciarka w firmie zajmujacej sie odpadami/miejskimi zak艂adami oczyszczania miasta?
2. czy moge jezdzic wywrotka w firmie ktora ma piach i go wozi do ludzi bo Ci sobie tego zazyczyli od firmy?
3. czy moge jezdzic w hurtowni spozywczej ktora posiada swoje samochody i rozwozi produkty z niej do odbiorcow?

Ad. 1. Tak, pod warunkiem, 偶e dopuszczalna masa ca艂kowita pojazdu nie przekracza 7500 kg.
Ad. 2. Tak, pod warunkiem, 偶e dopuszczalna masa ca艂kowita pojazdu nie przekracza 7500 kg.
Ad. 3. Tak, pod warunkiem, 偶e dopuszczalna masa ca艂kowita pojazdu nie przekracza 7500 kg.

I nie wa偶ne, czy je藕dzisz na miejscu, czy daleko.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 21 gru 2008, 17:01 
U偶ytkownik

GG: 0
Samoch贸d: ISUZU
hm to ja jako za艂ozyciel tematu chcia艂bym sie te偶 jasno dowiedzie膰 jak to jest z moim pytaniem podanym na poczatku mniej wiecej tak w miare prosto bez paragraf贸w itp tak jak kolega 2 posty wczesniej.pozdrawiam i weso艂ych swiat.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 25 gru 2008, 0:24 
U偶ytkownik

Witam
Aby nie za艣mieca膰 forum nowym postem pod艂膮ce si臋 do pytania.
Na wst臋pie sk艂adam 偶yczenia WESO艁YCH 艢WI膭T wszystkim forumowiczom.
Bardzo bym prosi艂 o wyt艂umczenie mi nastepuj膮cej kwestii.
Planuj臋 zakup samochodu o 艂adowno艣ci do 7,5t. Potrzbny mi jest do tego aby odwiezi膰 towar do prztw贸rni (1 kurs na miesi膮膰, a w okresie letnim troch臋 cz臋sciej) z tym 偶e sytuacja wygl膮da tak 偶e moja mama posiada 5 ha ziemi i ani ona ani ja nie prowadzimy dzia艂alno艣ci rolniczej, mamy noramlne urz臋dowe prace, a dodatkowy doch贸d mamy z "ziemi".
Chcia艂em si臋 dowiedziec jakie dokumenty mi s膮 potrzebne w momencie gdy zostane zatrzymany przez ITD oraz czy samoch贸d musi mie膰 tachograf i czy musze okazywa膰 tarczki? Jak wcze艣niej pisa艂em nie pracuj臋 jako kierowca.
Oczywi艣cie posiadam prawo jazdy kat.C, uko艅czy艂em kurs na przew贸z rzeczy, badania lekarskie oraz psychologiczne.
dzi臋ki za info i pozdrawiam

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 25 gru 2008, 22:20 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Mam pewne w膮tpliwo艣ci ..
1)Tata posiada ziemi臋 , p艂aci krus , jest rolnikiem . Mama jest w艂a艣cicielem firmy transportowej . Maj膮c odpowiedni膮 kategori臋 prawa jazdy i badania mog臋 przywie藕膰 np pasz臋 , naw贸z , maszyny autem czy zestawem (powy偶ej 7.5 tony ) do gospodarstwa taty "po偶yczonym" z firmy mamy nie maj膮c uko艅czonych 21 lat ?? Oczywi艣cie nie jestem zatrudniony w firmie mamy .

2) Mama ma firm臋 transportow膮 i prosi mnie 偶ebym zast膮pi艂 kierowc臋 kt贸ry jest chory . Nie mam uko艅czonych 21 lat , mam odpowiednie kategori臋 prawa jazdy . Czy prowadz臋 auto(powy偶ej 7.5 t ) legalnie ??
Cytuj:
Art. 39a. 1. Przedsi臋biorca lub inny podmiot wykonuj膮cy przew贸z drogowy mo偶e zatrudni膰 kierowc臋, je偶eli osoba ta:

Wydaje mi si臋 偶e prowadz臋 auto legalnie bo nie jestem zatrudniony , a jedynie pomagam mamie

3)
a) B臋d膮c zatrudniony w firmie transportowej ( nie u mamy ) mog臋 prowadzi膰 auto powy偶ej 7,5 tony i prowadzi膰 je tylko gdy jest puste ?
b) B臋d膮c zatrudniony w firmie transportowej ( nie u mamy ) mog臋 prowadzi膰 auto powy偶ej 7,5 tony i przewozi膰 towary nale偶膮ce do w艂a艣ciciela tej firmy ??

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 28 gru 2008, 15:37 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: midlum
Widz臋 偶e na forum otwarto nowy fakultet '' kombinatoryk臋 ''.Wi臋kszo艣 z tych post贸w to usi艂owanie obej艣cia prawa tzn. jak nie ponosic koszt贸w zwi膮zanych z prowadzeniem firmy transportowej a robic kask臋.Dlatego pomijam te dywagacje i odpowiem na pytanie kolegi BARONA .Oczywi艣cie 偶e mo偶esz sobie kupic sam. do 7.5t DMC na potrzeby w艂asne i przewozic nim swoje prywatne rzeczy.Czyli wioz膮c na lawecie samoch贸d musi byc on twoj膮 w艂asno艣ci膮/faktura,dow.rejestracyjny/ Natomiast handelek bez zarejestrowanej dzia艂alno艣ci i transport bez uprawnie艅 to raczej dzia艂 prawny.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 28 gru 2008, 23:47 
U偶ytkownik

Sorki ale nie wiem co masz tu na my艣li? :shock:

glaca pisze:
... handelek bez zarejestrowanej dzia艂alno艣ci i transport bez uprawnie艅 to raczej dzia艂 prawny.

Nie ma czego艣 takiego jak prowadzenie w艂asnej dzia艂alno艣ci rolniczej.
Ka偶dy mo偶e kupi膰 sobie ziemie, zasia膰 na niej co chce (a wi臋膰 wytworzy膰) i owy wytw贸r sprzeda膰 a z tego nie p艂aci sie podatku, poniewa偶 podatek si臋 tylko p艂aci od "gruntu"(czyli owej ziemi).
Ja chce si臋 tylko dowiedzie膰 jakie papiery s膮 mi potrzebne przy kontroli przez ITD ( jakie dokumenty powinienem im okaza膰 opr贸cz prawa jazdy), czy musz臋 u偶yca膰 tarczek jad膮c samochodem do 7,5t. je艣li jest w nim zamontowany tacho i co musz臋 (jakie dokumenty musz臋 uzyska膰) aby m贸c nim wozi膰 owy "ziemski wytw贸r"

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 29 gru 2008, 7:42 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 37985486
Michal-EPD pisze:
...2) Mama ma firm臋 transportow膮 i prosi mnie 偶ebym zast膮pi艂 kierowc臋 kt贸ry jest chory . Nie mam uko艅czonych 21 lat , mam odpowiednie kategori臋 prawa jazdy . Czy prowadz臋 auto(powy偶ej 7.5 t ) legalnie ??
Cytuj:

Wydaje mi si臋 偶e prowadz臋 auto legalnie bo nie jestem zatrudniony , a jedynie pomagam mamie...

czyli je偶eli 12-latek ukradnie auto ci臋偶arowe to te偶 prowadzi je "legalnie" bo nie jest zatrudniony i to zdejmuje wog贸le obowi膮zek posiadania prawa jazdy, bo przecie偶: "Art. 39a. 1. Przedsi臋biorca lub inny podmiot wykonuj膮cy przew贸z drogowy mo偶e zatrudni膰 kierowc臋, je偶eli osoba ta:
1) uko艅czy艂a 21 lat;
2) posiada odpowiednie uprawnienie do kierowania pojazdem samochodowym, okre艣lone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. 鈥 Prawo o ruchu drogowym;
3) nie ma przeciwwskaza艅 zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy;
4) nie ma przeciwwskaza艅 psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy;
6) uko艅czy艂a szkolenie okresowe
".
przecie偶 je偶eli nie jest zatrudniony to wszystkie podpunkty tego artyku艂y (nie tylko ten pierwszy) nie obowi膮zuj膮, czyli mo偶e by膰 nawet niemowl臋ciem i mo偶e nie posiada膰 偶adnych uprawnie艅, 艂膮cznie z kart膮 rowerow膮, czy kart膮 wo藕nicy.

jedno z zada艅 z '' kombinatoryki ''

panowie przed zadawaniem pyta艅 przeczytajcie Art. 39a w ca艂o艣ci i troszeczk臋 si臋 zastan贸wcie.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 29 gru 2008, 16:46 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Cyryl pisze:
Michal-EPD pisze:
...2) Mama ma firm臋 transportow膮 i prosi mnie 偶ebym zast膮pi艂 kierowc臋 kt贸ry jest chory . Nie mam uko艅czonych 21 lat , mam odpowiednie kategori臋 prawa jazdy . Czy prowadz臋 auto(powy偶ej 7.5 t ) legalnie ??
Cytuj:

Wydaje mi si臋 偶e prowadz臋 auto legalnie bo nie jestem zatrudniony , a jedynie pomagam mamie...

czyli je偶eli 12-latek ukradnie auto ci臋偶arowe to te偶 prowadzi je "legalnie" bo nie jest zatrudniony i to zdejmuje wog贸le obowi膮zek posiadania prawa jazdy, bo przecie偶: "Art. 39a. 1. Przedsi臋biorca lub inny podmiot wykonuj膮cy przew贸z drogowy mo偶e zatrudni膰 kierowc臋, je偶eli osoba ta:
1) uko艅czy艂a 21 lat;
6) uko艅czy艂a szkolenie okresowe
".
przecie偶 je偶eli nie jest zatrudniony to wszystkie podpunkty tego artyku艂y (nie tylko ten pierwszy) nie obowi膮zuj膮, czyli mo偶e by膰 nawet niemowl臋ciem i mo偶e nie posiada膰 偶adnych uprawnie艅, 艂膮cznie z kart膮 rowerow膮, czy kart膮 wo藕nicy.

jedno z zada艅 z '' kombinatoryki ''

panowie przed zadawaniem pyta艅 przeczytajcie Art. 39a w ca艂o艣ci i troszeczk臋 si臋 zastan贸wcie.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 29 gru 2008, 17:02 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: MP4
Z postow i sposobu interpretacji prawa niekt贸rych os贸b nie wiadomo, czy sie smiac, czy plakac. Gdyby nie bujna wyobra藕nia wiekszosc temtatow mialaby po 2 strony, bo z np. 14 zazwyczaj 2 zawieraj膮 tre艣膰 a reszta be艂kot.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 30 gru 2008, 7:26 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

kolego Michal-EPD, je偶eli to 偶e nie jeste艣 zatrudniony znosi wed艂ug Ciebie wa偶no艣膰 punktu pierwszego (wymagania wiekowe), to r贸wnie偶 znosi wa偶no艣膰 ka偶dego nast臋pnego punktu.

czyli opr贸cz tego 偶e nie zatrudniony mo偶e nie mie膰 21 lat, mo偶e r贸wnie偶 nie posiada膰 prawa jazdy, mo偶e mie膰 przeciwskazania zdrowotne do wykonywania zawodu, mo偶e by膰 niezr贸wnowa偶ony psychicznie itp.

je偶eli cz艂owiek bez prawa jazdy podobnie b臋dzie interpretowa艂 prawo jak Ty wyjdzie, 偶e mo偶e je藕dzi膰 pojazdem ci臋偶arowym legalnie, dop贸ki nie zostanie zatrudniony.

podobnie z cz艂owiekiem ze schorzeniami taki jak schizofrenia, padaczka, cukrzyca itp. przecie偶 dop贸ki si臋 nie b臋dzie zatrudniony te przepisy tak jak Ciebie nie b臋da go dotyczy膰.

Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, 13:34 przez Cyryl, 艂膮cznie zmieniany 1 raz

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 30 gru 2008, 12:59 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Cyryl dzi臋ki za wyt艂umaczenie . Ju偶 rozumiem o co Ci chodzi艂o . By艂bym wdzi臋czny gdyby艣 zweryfikowa艂 m贸j tok my艣lenia z posta wy偶ej

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 30 gru 2008, 14:22 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

czytanie przepis贸w prawnych nie jest 艂atwe, ale dobieranie sobie wyrwanych z kontekstu tylko niekt贸rych punk贸w pasuj膮cych - korzystnych dla nas nie jest dobr膮 drog膮.

czytaj膮c ustaw臋 trzeba pami臋ta膰, 偶e tworz膮cy j膮 mia艂 na my艣li sytuacje standardowe, a ustawa w艂a艣ciwie brzmi w ca艂o艣ci.

teraz czy mo偶e kierowca pracowa膰 jako kierowca nie b臋d膮c zatrudnionym?

nie ma czego艣 takiego.
tak jak nie ma przychod贸w z nik膮d. nawet je偶eli dostajemy darowizn臋 jest ona opodatkowana, a podatek mo偶e by膰 zniesiony tylko w wyj膮tkowych przypadkach i jest to odst臋pstwo od zasady.

prowadz膮c pojazd ci臋偶arowy kieruj膮cy pracuje jako kierowca. wi臋c mi臋dzy nim a w艂膮艣cicielem pojazdu musi by膰 jaka艣 relacja.
albo kieruj膮cy b臋dzie zatrudniony w r贸偶nej formie: na umow膮 o prace, zlecenie, umow臋 o dzie艂o itp, albo w艂a艣ciciel pojazdu mo偶e wydzier偶awi膰 pojazd kieruj膮cemu, a wtedy on pracuje na zasadzie samozatrudnienia.

poza tym trzeba wzi膮膰 t膮 USTAW臉 z dnia 6 wrze艣nia 2001 r. o transporcie drogowym. (Dz. U. z dnia 30 pa藕dziernika 2001 r.) i nim zaczniemy cytowa膰 Art.39a musimy sprawdzi膰 czego dotyczy ta ustawa, a jest to na samym pocz膮tku, w kt贸rym czytamy:
"Art. 1. 1. Ustawa okre艣la zasady podejmowania i wykonywania:
1) krajowego transportu drogowego,
2) mi臋dzynarodowego transportu drogowego,
3) niezarobkowego krajowego przewozu drogowego,
4) niezarobkowego mi臋dzynarodowego przewozu drogowego.
2. Ustawa okre艣la r贸wnie偶 zasady dzia艂ania Inspekcji Transportu Drogowego.
".

wi臋c je偶eli kolega Michal-EPD chce rozwia膰 swoje w膮tpliwo艣ci musi przeczyta膰 definicje tych transport贸w i zastanowi膰 si臋 jaki transport on wykonuje i jakie przepisy go obowi膮zuj膮.

mo偶e zacytuj臋:
"4) niezarobkowy przew贸z drogowy, zwany dalej "przewozem na potrzeby w艂asne"
- przew贸z niezarobkowy (nieodp艂atny) os贸b lub rzeczy wykonywany przez
przedsi臋biorc臋 pomocniczo w stosunku do jego podstawowej dzia艂alno艣ci
gospodarczej, spe艂niaj膮cy 艂膮cznie nast臋puj膮ce warunki:
a) rzeczy przewo偶one s膮 w艂asno艣ci膮 przedsi臋biorcy lub zosta艂y sprzedane,
kupione, wynaj臋te, wydzier偶awione, wyprodukowane, wydobyte,
przetworzone lub naprawione przez przedsi臋biorc臋,
b) celem przejazdu jest przewiezienie rzeczy lub os贸b z lub do
przedsi臋biorstwa, lub przeniesienie ich, wewn膮trz przedsi臋biorstwa lub
poza przedsi臋biorstwem, na jego w艂asne potrzeby,
c) pojazdy mechaniczne u偶ywane do przewozu musz膮 by膰 prowadzone przez
pracownik贸w przedsi臋biorcy
,
d) pojazdy przewo偶膮ce rzeczy lub osoby znajduj膮 si臋 w prawnej dyspozycji
przedsi臋biorcy,
e) nie jest przewozem os贸b w ramach prowadzonej dzia艂alno艣ci gospodarczej
w zakresie us艂ug turystycznych
".

wi臋c jak mo偶na prowadzi膰 pojazd na potrzeby w艂asne (punkt C) nie b臋d膮c pracownikiem? czyli zatrudnionym?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 01 wrz 2009, 12:45 
U偶ytkownik

Witam wszystkich serdecznie...
Trafi艂em na to forum szukaj膮c odpowiedzi na podobne pytanie, jakie mia艂 za艂o偶yciel tego tematu. Chodzi mianowicie o posiadanie prywatnego samochodu ci臋偶arowego i przew贸z rzeczy "do u偶ytku osobistego". Co musz臋 mie膰, jakie szkolenia, za艣wiadczenia. Czy potrzebny jest tachograf? Jakie op艂aty i podatki musia艂bym wnie艣膰...
Odpowiedzi s膮 r贸zne i szczerze m贸wi膮c czytaj膮c to forum troch臋 si臋 pogubi艂em...
Nie zaliczam si臋 do tych "kombinator贸w", po prostu lubi臋 zabytkow膮 motoryzacj臋, a niekt贸re z moich ulubie艅c贸w - np niekt贸re wi臋ksze ci膮gniki rolnicze wa偶膮 ponad 5 ton, wi臋c albo kupi臋 sobie zwyk艂ego busa o DMC 3,5 tony i przewozi膰 b臋d臋 tylko l偶ejsze przedmioty, a do ci臋偶szysch szuka艂 przewo藕nik贸w, albo b臋d臋 mia艂 porzadn膮 maszyn臋 i wtedy b臋d臋 m贸g艂 wozi膰 wszystko... Ta druga opcja wydaje mi si臋 lepsza, bo odpadaj膮 problemy zwi膮zane z poszukiwaniami przewo藕nika posiadaj膮cego odpowiedni sprz臋t na okre艣lony termin, np. zlotu.
Ale je艣li mia艂bym p艂aci膰 jakie艣 niesamowicie wielkie podatki, bawi膰 si臋 tachografami ect. podczas gdy pojazd wyje偶d偶a艂by kilkana艣cie dni w roku- szkoda zachodu.
Druga sprawa- podobaj膮 mi si臋 niekt贸re stare ci臋偶ar贸wki, typu STAR 25 i mo偶e co艣 takiego trafi膰 w moje zasoby, a wtedy chcia艂bym si臋 nim czasem przejecha膰 po okolicy...
Prosz臋 wi臋c o wyja艣nienie "jak wygl膮da sprawa w oczach prawa" :) Pozdrawiam

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 wrz 2009, 8:54 
U偶ytkownik

Nikt nic nie wie w temacie??

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 wrz 2009, 12:41 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

je偶eli jeste艣 prawniekiem, stomatologiem, czy dekarzem, a kupisz sobie pojazd kolekcjonerski - dla rozrywki i b臋dziesz nim je藕dzi艂 nma zloty lub inne imprezy nie potrzebujesz opr贸cz prawa jazdy nic innego.

jednak z tego co czytam potrzebujesz pojazd, aby transportowa膰 inne, wi臋c musisz spe艂ni膰 takie same wymagania jak inny kierowca.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 09 wrz 2009, 21:34 
U偶ytkownik

Czyli taryfa ulgowa jest dla prz臋dsi臋biorcy, kt贸ry stosuje przew贸z na u偶ytek w艂asny. Natomiast przew贸z np prywatnego ci膮gnika rolniczego na zlot w艂asnym samochodem ci臋偶arowym to ju偶 obostrzenia jak u kierowcy- zawodowego przewo藕nika... W sumie w tym kraju wszystko jest mo偶liwe, ale to jaka艣 abstrakcja...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 29 sty 2010, 11:40 
U偶ytkownik

Witam, mam pytanie. Jestem w艂a艣cicielem jednoosobowej firmy (kupno i sprzeda偶 samochod贸w). Jad膮c moim najazdem do 3,5 t i ci膮gn膮c lawet臋 na kt贸rych s膮 moje auta ( przekracza ten zestaw 3,5 tony ) musz臋 mie膰 tachograf ?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 29 sty 2010, 13:12 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 10480858
Samoch贸d: 440 dxi
dobroch1 pisze:
Jad膮c moim najazdem do 3,5 t i ci膮gn膮c lawet臋 na kt贸rych s膮 moje auta ( przekracza ten zestaw 3,5 tony ) musz臋 mie膰 tachograf ?

Tak musisz posiada膰 tachograf, bo auto z lawet膮 przekracza 3,5t.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 30 sty 2012, 14:10 
U偶ytkownik

Samoch贸d: IVECO DAILY
To mo偶e jeszcze ja zapytam odno艣nie przewozu na potrzeby w艂asne.
Prowadz臋 dzia艂alno艣膰 gospodarcz膮 i zakupuj臋 samoch贸d ci偶arowy do 7,5t.
Posiadam zezwolenie na przew贸z towaru贸w i rzeczy na potrzeby w艂asne.
Mam zatrudnionego kierowc臋 z kategori膮 C na umowe na sta艂e.

Czy aby on m贸g艂 przewozi膰 od nas z firmy rury, studnie na budowe i my je dalej tam wbudowywjemy (dzia艂alno艣膰 budowa sieci teletechnicznych) to potrzea:
1.ma prawojazdy kategorii C
2. ma orzeczenie lekarskie bez przeciwskaza艅 i psychotesty.

i najwa偶niejsze
3.Wiem 偶e to starczy , ale czy obowi膮zuje nas TACHOGRAF ? (czs pracy - musimy wyrobi膰 kar臋 kierowcy -tahcograf elektroniczny ?)
4. Co jak Ja w艂a艣ciciel zasi膮d臋 za k贸艂kiem czy te偶 potrzebuje karte kierowcy do tachografu i mnie te偶 obowi膮zuje limit czasu ?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 30 sty 2012, 19:06 
U偶ytkownik

Witam
Ja te偶 mam ci臋偶ar贸wk臋 na potrzeby w艂asne. Je偶d偶臋 ni膮 sam jako w艂a艣ciciel. Nie wa偶ne czy kierowca czy w艂a艣ciciel to czas jazdy a co za tym idzie tachograf obowi膮zkowo. Obowi膮zkowo r贸wnie偶 za艣wiadczenia na okres nie prowadzenia pojazdu.
Mo偶e mnie kto艣 poprawi, ale chyba gdy si臋 je藕dzi nie dalej jak 50km od miejsca dzia艂alno艣ci to chyba nie potrzeba tachografu. Nie chc臋 sia膰 plotek bo by艂o co艣 na kursie tyle 偶e dawno i nie przywi膮zywa艂em do tego uwagi bo ja zawsze pisze tarcze, nawet jak ko艂o komina ganiam.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia  1, 2, 3  Nast臋pna