Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 gru 2008, 16:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
A jak jest w Star-manie ? Widac w nim tylne koło ?

A mam pytanie po co Ci widzieć koła w ciężarówce :?:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 21 gru 2008, 19:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 21:36
Posty: 49
GG: 2335824
Lokalizacja: Szczecin

Ja uczyłam się na Manie z 8 biegową skrzynią z przebitką i niestety łuk nauczyłam się jeżdzić "na koło".
W Szczecinie egzamin zdaje się na Man-ie TGL tutaj niestety koła nie widać.
Proponuje wykupić chociaż 1 godzinkę na aucie, jakie jest na egzaminie i skorygować sobie manewry.

Mnie kopertę uczyli w ten sposób...
1. Gdy widzę w prawej szybie drugi słupek od wjazdu do parkowania skośnego skręcam na max-a w prawo (tak przynajmniej jest na TGL-u) lub gdy jestem w połowie skośnego (man z przebitką).
2. Patrzę w lewe lusterko - prostuję samochód gdy widzę drugi słupek (wewnętrzny) - muszę na niego "jechać" tak żeby nie "odszedł" zbyt daleko.
3. Patrzę w prawo - gdy minę lusterkami słupek do wjazdu w kopertę to dokręcam do prawej i obserwuję samochód.

Tylko moment skrętu zależy też od ustawienia fotela, ja mam krótkie nogi to ten fotel mam blisko przysunięty. Dlatego najlepiej korekta manewrów na pojeździe egzaminacyjnym...


Post Wysłano: 21 gru 2008, 19:46

Czytając co piszecie potwierdza się, że w Polsce uczy się "pod egzamin". Takie chwyty może i są dobre na egzamin, ale w codziennej pracy w przeróżnych warunkach w ogóle się to nie sprawdza....


Post Wysłano: 21 gru 2008, 19:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 21:36
Posty: 49
GG: 2335824
Lokalizacja: Szczecin

wolfzan - no niestety pod egzamin, ale jakoś trzeba go zdać i najlepiej za 1 razem :-D, zeby można było jeździć.
Potem każdy z nas wypracuje sobie swój styl.
Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: