Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lis 2008, 15:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2008, 21:02
Posty: 8
GG: 0
Samochód: Renault magnum

Witam. Mam problem z magnum 480 e-tech , pod obciażeniem wyrzuca płyn. Usunąłem termostat , złożyłem nową chłodnicę - pomogło to na tyle że nie wchodzi na temperature a po pokonaniu większej górki wyrzuca przez zbiornik wyrównawczy ok 5 litrów wody. Dzieje się to tylko pod obciążeniem , co to za przyczyna ? Odpowietrznik w zbiorniczku sprawny - uchodzi z niego ciśnienie , sprężarka ? uszczelka pod głowicą ?


Post Wysłano: 25 lis 2008, 16:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 mar 2008, 21:33
Posty: 66
GG: 6285495

kolego ja tez miałem taka wade tykl w silniku 430KM mack a u mnie tez robilismy kilka razy to uszczelki wymienialismy i nic nie pomogło pojechalismy do goscia co robi takie samochody i stwierdzono ze 2 głowiece sa pekniete i przezto wyrzuca płyn wiec moze to byc to lub uszczelka ale to juz mniej prawdopodobne


Post Wysłano: 25 lis 2008, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 22:26
Posty: 92
GG: 6032841
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Wołomin

istnieje możliwość ze pękła tuleja i przez to wyrzuca płyn miałem tak w manie. Ale równierz sprężarka powietrza siadła i zamiast do zbiornika z powietrzem pompowała do chołodnicy...


Post Wysłano: 25 lis 2008, 20:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2007, 15:41
Posty: 12

kiedys w ivecu bardzo sie podnosil plyn w zbiorniczku na rozgrzanym silniku to jak dobrze pamietam uszczelka chyba pod turbem byla ale reki nie dam.


Post Wysłano: 02 gru 2008, 20:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2008, 21:02
Posty: 8
GG: 0
Samochód: Renault magnum

Była pęknięta głowica.


Post Wysłano: 02 gru 2008, 20:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
istnieje możliwość ze pękła tuleja i przez to wyrzuca płyn miałem tak w manie. Ale równierz sprężarka powietrza siadła i zamiast do zbiornika z powietrzem pompowała do chołodnicy...
Miałem to samo dwa razy w MAN-ie.Raz był to wżer w tulei, drugi raz pęknięcie.
Może też brać się to ze sprężarki.To idzie sprawdzić najłatwiej i od tego bym zaczął.

_________________
ego


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: