Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 lis 2008, 11:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2008, 11:52
Posty: 3
GG: 0
Samochód: volvo

Panowie! Mam pytanko?! Własnie zaczynam kurs c a pozniej zamierzam zrobic e i z tymi uprawnieniami wyjechac do uk! Czy tam do podjecia pracy jako kierowca również jest potrzebny taki kurs doszkalajacy?! Dzieki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!!!


Post Wysłano: 18 lis 2008, 12:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lip 2006, 12:17
Posty: 128
GG: 0

Cytuj:
Panowie! Mam pytanko?! Własnie zaczynam kurs c a pozniej zamierzam zrobic e i z tymi uprawnieniami wyjechac do uk! Czy tam do podjecia pracy jako kierowca również jest potrzebny taki kurs doszkalajacy?! Dzieki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!!!
nie jest potrzebny, moj tato pracuje w brytjskiej firmie i niczego takiego tam nie wymagaja.
Chyba, podkreslam chyba na całym zachodzie nei jest to wymagane, moge sie mylic za co przperaszam. Niech ktos ewentualnie mnie poprawi
pozdrawiam!


Post Wysłano: 18 lis 2008, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2008, 11:52
Posty: 3
GG: 0
Samochód: volvo

Dzięki Kolego! Jeśli to możliwe prosze innych kolegów o zabranie głosu ?!:) Pozdrawaim


Post Wysłano: 18 lis 2008, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Heh kolego kurs na przewóz rzeczy/osób jest potrzebny tylko w Polsce. :roll:
Powiem Ci tylko tyle że jeżeli zamierzasz wyjechać na Wyspy to nie zapomnij zabrać ze sobą doświadczenia :D , bo bez tego i paru innych niezbędnych rzeczy możesz zapomnieć o prowadzeniu ciężarówki a co dopiero zestawu.Ja jestem w takiej sytuacji że miałem C i miesiąc temu zdałem C+E.Mój plan był podobny-znaleść prace na zestawie.
Jako że teraz z pracą w UK ogólnie słabo jest to poszłem do agencji.Pierwsza rzecz o którą zapytają to czy masz wymienione prawo jazdy(koszt wymiany to ok 50 funtów i czeka się 2,3 tygodnie)na brytyjskie.Mimo że nasze jest ważne(ale tylko te z gwiazdkami) i zdarzają sie firmy które je honorują to regułą jest że chcą brytyjskie :/ .Po drugie karta kierowcy czyli DIGI TACHO (koszt 38 funtów i czeka się 1,2tygodnie) dodam tylko że karta ta jest przypisana do prawa jazdy.
Jeżeli do tego masz jakąś nawigacje to będzie dodatkowy plus,a może nawet konieczność bo jeżeli jesteś świeżakiem to jeżdżenie z mapą po UK odradzam.No i teraz najważniesze, na koniec spytają Cie pewniakiem o doświadczenie.I jeżeli takowego nie masz to uwiesz mi że chćbyś miał wszystkie kategorie prawa jazdy to na ciągnik siodłowy (Cass1)czy nawet cieżarówke (Class 2) Cie nie posadzą. :(
Wniektórych agencjach jest limit wieku od 25 lat,a w jeszcze innych dają Ci testy do rozwiązania dotyczące tachografu i ogólnych zasad ruchu drogowego.Wspominałem o komunikatywnym angielskim??? :wink:

Tak więc znalezienie pracy w UK,a podejrzewam że i w każdym innym kraju bez doświadczenia to ciężka sprawa,czoć nie mówie że nie możliwa(bo pewnie zdarzają się wyjątki).Ale pomimo to warto próbować
bo zarobki na początek to 380-400 funtów na tydzień. :mrgreen:

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 18 lis 2008, 22:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2008, 11:52
Posty: 3
GG: 0
Samochód: volvo

Wielkie dzieki Marcin za wyczerpującą odpowiedż. Hmm sam na dobrą sprawę myślałem nad tym, ża nikt mnie nie posadzi jako swieżaka na zestaw lecz udało sie koledze to i moze mi sie uda :) Jeśli chodzi o samą jazde po Wielkiej Brytani to nie bedzie prablemu bo wyjezdzilem juz busikiem kilka ładnych mil w z północy na południe i spowrotem. Mam pytanie Marcin jeszcze apropo wymiany prawka?! Udawałes sie do DVLA rozumiem?! A czy żeby wymienic prawko nie trzeba miec statusu rezydenta?! (wiem to z niepewnych żrodeł)


Post Wysłano: 19 lis 2008, 0:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

nie trzeba, idziesz i wymieniasz bo mieszkasz tam, zmieniły sie dane - adres zamieszkania np
ja dzisiaj zadzwoniłem zeby mi przysłali pakiet do domu zeby tylko wypelnic i odesłac, to mi kobieta podała informacje ze nie musze...... ale ja mówie ze chce to ta ze pracodawca nie powinien wymagac (ubezpieczyciel moze :P i wtedy pracodawca sie tylko dostosowywuje)
nie wiem jak bedzie potem z karta... :twisted: bo jak juz bedzie prawko brytyjskie to do niego karta nie jest przypisana no i ide wyrobic karte angielska i co wtedy z polska?? przeciez im sie nie pochwale :evil:

rada: jak chcesz na starcie miec brytyjskie papiery to przed przyjazdem jak masz kogos, wiesz ze u niego bedziesz mieszkal (kumpel lub rodzina) wyslij im niech Ci wymienia, oszczedzisz czasu po przybyciu.jak nie masz dośw w PL a masz prawko powiedzmy 3-4 miesiace... walisz scieme, ze jezdziłes ten czas, podajesz adres :P nr faxu (dobrze jak z tego nr przyjdzie fax z potwierdzeniem twoich referencji, moze byc pieczatka, jak masz jakas):P telefonu :P ... kolegi, który zna angielski jako tako. jak zadbasz to przejdzie. no i zebys jeszcze jezdzil jak po tych kilku miechach...


Post Wysłano: 19 lis 2008, 13:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Heh koledze się udało,mojemu koledze też sie udało bo przyjechał na wakacje dorobić na studia(ale był wcześniej w UK przez 2 lata i miał dobry angielski),prawko C+E miał już prawie rok no i mógł naściemniac że jeżdził,i co lepsze prawka nie wymieniał dostał tylko taką kartę na punkty karne :shock: .Ale jego brak doświadczenia szybko wyszedł bokiem bo w przeciągu 2 miesięcy zdążył rozerwać plandekę,uszkodzić 2 auta na yardzie i (co miom zdaniem już nie zależy od doświadczenia) nieodłączył przewodów od naczepy przy rozprzęganiu wyrywając je :oops:
(w rocznej Renault Premium),ale o dziwo go nie zwolnili po tym wszystkim.Co więcej jeżdził w tej firmie 3 tygodnie przez agencje a potem go wzieli na kontrakt.W dwa miesiące zarobił tyle co ja w pół roku w fabryce. :/
Co do wymiany prawka to tez słyszałem ze powoinno się je wymienić ale po roku stałego pobytu w UK.Prawdą jest to że wymagają od razu bo zatrudniając Cie płacą taniej za ubezpieczenie samochodu-chociaż nie powiedzą tego wprost.
Aby wymienić prawko nie trzeba udawac sie do DVLA poprostu wchodzisz na ich strone i zamawiasz na swój adres.Drugie wyjście to Post Office(poczta) tam tez dostaniesz formularz o wymiane.
Ale uwaga bo aplikacji o Digi Tacho na poczcie już nie dostaniesz-tylko DVLA albo w niektórych agencjach.
Co do statusu rezydenta to nie jestem pewien bo jak wysyłałem aplikacje o Digi Tacho to było tam pytanie kiedy sałeś się rezydentem UK.Miewypełniłem tego podpunktu bo myślałem że dotyczą tylko rezydentów i papiery mi odesłali.Popytałem znajomych którzy to wczesniej robili i powiedzieli że należy to odczytać jako:kiedy przybyłeś do UK.I wszystko było ok.Wiec nie trzeba być rezydentem :mrgreen:

_________________
[A][BE][CE][DE]


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: