Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 paź 2008, 10:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

witam ma ktos moze rozstawienie plynow w tym starze??
http://img396.imageshack.us/my.php?imag ... 142ir1.jpg
z gory dzieki ...:)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 26 paź 2008, 12:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2008, 14:09
Posty: 144
GG: 7250824
Samochód: Mercedes 814D

Wprawdzie nie mam przedstawionych płynów na zdjęciu, ale mam opis z którego uczyłem się jak podchodziłem do egzaminu. Może się przyda :wink:


Star 1142
Zbiorniki na płyn hamulcowy znajdują się pod skrzynią ładunkową i są widoczne z zewnętrznej lewej strony (dwa białe zbiorniki w okolicy owalnych cylindrycznych zbiorników powietrza). Zbiornik na płyn do układu wspomagania kierownicy (z reguły czarny, owalny zbiornik z nakretka w ksztalcie litery "V") znajduje się tuż za kabiną kierowcy, przed skrzynią ładunkową. W tym samym miejscu umieszczony jest też zbiornik na płyn do chłodnicy.
Poziom oleju sprawdza się po otwarciu przedniej klapy pokrywy silnika umieszczoną tam pionowo miarką. Olej silnikowy wlewa się po podniesieniu kabiny kierowcy (gałka odblokowująca znajduje się wewnątrz kabiny, na środku w tylnej części przy samej ścianie kabiny, powoduje to zapalenie się kontrolki na kokpicie w kabinie, po czym z zewnątrz przechylamy kabinę do przodu i zamykamy zatrzask, aby sama nie spadła).
Płyn do spryskiwaczy uzupełnia się po otwarciu przedniej klapy pokrywy silnika, znajdując plastikowy zbiornik z cienkim przewodem. Płyn do chłodnicy wlewa się po otwarciu przedniej klapy pokrywy silnika.
Światła pozycyjne i mijania włącza sie dwustopniowym przyciskiem znajdującym się z prawej strony kierownicy w pobliżu stacyjki, pierwsze położenie to światła pozycyjne, drugie światła mijania. Światła drogowe włącza się podobnie jak w samochodach osobowych czyli przełącznikiem znajdującym się tuż przy przełaczniku kierunkowskazów. Światła przeciwmgielne, o ile występują, włącza się przyciskami na kokpicie przy kierownicy, przednie z reguły z lewej strony kierownicy, tylne z prawej. Klakson włączamy podnosząc do góry przełącznik od kierunkowskazów. Należy pamiętać wcześniej, aby włączyć układ elektryczny (dolnym przyciskiem z dwóch okrągłych znajdujących się z lewej strony kierownicy) i ustawić kluczyk w pozycji zapłon.

_________________
Nie, nie mam 13 lat...


Post Wysłano: 28 paź 2008, 19:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

a moglbys na zdjeciu zanzaczyc literami i podpisac gdzie mniej wiecej?? bo jednak wzrokowcowi lepiej bedzie zapamietac DZIEKI

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 09 lis 2008, 13:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: