Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 paź 2008, 6:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
I think it means "propagation"
You good think :)
Cytuj:
propa ????????? what is ??
I think you know what's this... :P

Propagacja fal radiowych - zjawisko fizyczne, które dzięki wzmożonej aktywności słońca niesie fale hen hen daleko. Propa służy do umilania pracy na bazie i pozwala z Francuzami pogadac i nie tylko :)

Po dokładniejsze info odsłyłam tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Propagacja ... C5.82ugich

55!

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 02 paź 2008, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Skoro jesteście Polakami, to czy łaskawie moglibyście używać pięknego, ojczystego języka jakim jest polski?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 02 paź 2008, 17:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Skoro jesteście Polakami, to czy łaskawie moglibyście używać pięknego, ojczystego języka jakim jest polski?
Albo przynajmniej nie kaleczyć tak masakrycznie angielskiego :]

A jeśli chodzi o dopał. Kolego dafxf211, wyobraź sobie sytuację, gdzie stoisz w grupie ludzi w której każdy chciałby coś powiedzieć lub o coś się zapytać. Teraz Ty wyskakujesz do tych ludzi z pytaniem jakiego megafonu użyć żeby ich przekrzyczeć. Chyba nie spodziewasz się pozytywnej reakcji z ich strony?

Dopały, echa, roger beep'y i różne tego typu nie nadają się do użycia na kanale ogólnym. To są zabawki dla radioamatorów dla których CB to coś więcej niż antyradar czy pomoc drogowa.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 02 paź 2008, 19:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Skoro jesteście Polakami, to czy łaskawie moglibyście używać pięknego, ojczystego języka jakim jest polski?
Oczywiście :) Podkusiła mnie forma zadanego pytania. Przepraszam językowych purystów :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 04 paź 2008, 9:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 10:31
Posty: 25
GG: 8877221
Samochód: Opel Astra 1,4 16V
Lokalizacja: Kalisz

Ale ja już wczesniej pisałem nie używam cb jako ANTY MIŚ tylko coś więcej mamy swój klub zawiłych miłośników CB RADIO i mamy swój kanał wybrany z pośród 40 :) nie jestem jakimś tam sobie użytkownikiem jestem również modem tej stronki a nie wiem czy wiecie oostatnio mój kolega sprawdzał miernikiem SWR i przy okazji moc nadawania i się zdziwił boJohnny pokazał mu 2W !!!!!! ja sprawdzałem moim miernikiem mojega ma 3,5 więc to i taknie jest 4 a zapewne większość użytkownikiów ma dużo mniejsze moce niż wypisuje producent więc panowie polecam sprawdzić moc nadawania :):)


Post Wysłano: 04 paź 2008, 9:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Ale ja już wczesniej pisałem nie używam cb jako ANTY MIŚ tylko coś więcej mamy swój klub zawiłych miłośników CB RADIO i mamy swój kanał wybrany z pośród 40 :)
A stronę wcześniej:
Cytuj:
chche mieć mocniejsze troszke ze nie będe musiał czekac az ktoś skonczy rozmowe tylko ja będe solił :)

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 04 paź 2008, 9:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...)oostatnio mój kolega sprawdzał miernikiem SWR i przy okazji moc nadawania i się zdziwił boJohnny pokazał mu 2W !!!!!! ja sprawdzałem moim miernikiem mojega ma 3,5 więc to i taknie jest 4 a zapewne większość użytkownikiów ma dużo mniejsze moce niż wypisuje producent więc panowie polecam sprawdzić moc nadawania :):)
Moc nadawania podana przez miernik SWR jest ściśle powiązana z SWR :) Przy SWR powyżej 3 moc nadawania najprawdopodobniej będzie zerowa, a w radiu powinien sie spalić nadajnik.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 04 paź 2008, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 10:31
Posty: 25
GG: 8877221
Samochód: Opel Astra 1,4 16V
Lokalizacja: Kalisz

SWR 1,1 na 19 a co mi powiecie o podkręceniu radyjka powiedzmy do 6W czy ktoś ma podkręcone radyjko ?? i czy wtedy radyjko szybciej moze się spalić ??


Post Wysłano: 04 paź 2008, 18:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 wrz 2008, 17:47
Posty: 10
Samochód: vw caddy

A co Ci to da ? Między 4 a 6W nie ma absolutnie żadnej różnicy, co najwyżej może cię być GORZEJ słychać z 6W (zniekształcenia).


Post Wysłano: 07 paź 2008, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lut 2008, 11:31
Posty: 11
GG: 0

Kurde... Określasz siebie mianem "miłośnika" CB a widze że o CB wiesz mniej więcej tyle ile ja o trepanacji czaszki...

Do rzeczy. Daj sobie spokój. Wszelkie wzmacniacze tranzystorowe, owszem powodują niewielki wzrost sygnału, ale powodują także niesamowity "przesiew" na sąsiednich kanałach. Nadajesz na 19nastym a będzie cię słychać od 15 do 23. Druga sprawa: żeby podnieść siłę sygnału u odbiorcy o 1S należy podnieść moc radia czterokrotnie - czyli 16W na wylocie. Warto? Chyba nia. Tyle teorii...

Rada praktyczna: tak jak pisali koledzy wcześniej, najważniejszy jest dobry mikrofon i prawidłowo zestrojona antena. Skoro wszystkim to wystarcza to po co masz się "wybijać"?

73


Post Wysłano: 07 paź 2008, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2007, 13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Pomorze GWE

Nie do końca tyczy się tematu ale... Niema sensu wzmacniać parametrów radyjka, Jestem w posiadaniu Presidenta Granta STARE ALE JARE :) po montażu i zestrojeniu nie dało używać się go w miastach łapał cały syf i burdel (łapał za dużo) Za wiele osób słyszało mnie i naraz odpowiadało (nakładki) co raczej nie jest pożądanym zjawiskiem . Po konsultacjach z fachowcami z forum cb i serwisanta zjechaliśmy do okolic dopuszczalnej mocy. Pomogło Teraz chodzi na mniejszych zasięgach ale w zupełności spełnia swoje zadanie.


Post Wysłano: 26 paź 2008, 10:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 paź 2008, 16:06
Posty: 6
GG: 1837970
Samochód: Daf

Ja też sobie myślę, że nie warto jest dopalać radia, no dopał musiał by być dwustronny żeby coś do tego wyszło. A po drugie, jestem dzisiaj co dopiero po świeżej rozmowie z Pabianicami , na usb, to jest 135 km odemnie w linii prostej na 12 watach, łączność obustronna. A w AM taki dopał to tylko zwali modulacje

_________________
http://www.cbmania.eu - forum cb radio - bo łączy nas pasja


Post Wysłano: 30 paź 2008, 9:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:49
Posty: 77
GG: 1
Samochód: TOYOTA HiAce
Lokalizacja: 100lica

Cytuj:
Ale ja już wczesniej pisałem nie używam cb jako ANTY MIŚ tylko coś więcej mamy swój klub zawiłych miłośników CB RADIO i mamy swój kanał wybrany z pośród 40 :) nie jestem jakimś tam sobie użytkownikiem jestem również modem tej stronki a nie wiem czy wiecie oostatnio mój kolega sprawdzał miernikiem SWR i przy okazji moc nadawania i się zdziwił boJohnny pokazał mu 2W !!!!!! ja sprawdzałem moim miernikiem mojega ma 3,5 więc to i taknie jest 4 a zapewne większość użytkownikiów ma dużo mniejsze moce niż wypisuje producent więc panowie polecam sprawdzić moc nadawania :):)


tia.. nie mam bladego pojęcia, jak to działa i dlaczego to nie działa, ale dopałecke se zapodam zeby lepij niosło...
i nie ważne przepisy, nie ważni inni użytkownicy pasma, nie ważne że nie słyszę... ważne że dolatam.

Stwórco, chroń nas przed takimi fachowcami, takimi klubami, takimi forami i takimi użyszkodnikami pasma...

_________________
Tomek Zagóra
toyota hiace
dnt carat, cte boston
kanał lokalny #32FM; wywołanie: Góral


Post Wysłano: 01 lis 2008, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2008, 3:10
Posty: 11
GG: 0

Cytuj:
mamy swój klub zawiłych miłośników CB RADIO
Aha :? Strasznie zawili są ci miłośnicy.
Kolego Bartku - jak chcesz DXów to może nie w ten sposób. Poczytaj inne fora bardziej ukierunkowane na sprawy CB. Chuliganem radiokomunikacyjnym każdy może być ale czy nie bardziej 'hip' jest należeć do ekskluzywnego kręgu tych co przestrzegają zasad PAR?
73 dla Ciebie

Wyjątek


Post Wysłano: 02 lis 2008, 1:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2007, 13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Pomorze GWE

PAR (Państwowa Administracja Radiowa) od kilku lat nie istnieje :)


Post Wysłano: 02 lis 2008, 11:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:49
Posty: 77
GG: 1
Samochód: TOYOTA HiAce
Lokalizacja: 100lica

Cytuj:
PAR (Państwowa Administracja Radiowa) od kilku lat nie istnieje :)
ALe to nie zwalnia z przestrzegania przepisów i ogólnie przyjętych zasad etycznych.

_________________
Tomek Zagóra
toyota hiace
dnt carat, cte boston
kanał lokalny #32FM; wywołanie: Góral


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: