Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 wrz 2008, 21:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
Tak ale chodzi mi to o homologacje
Tu się zgadzam w 100%. Uniden nie spełnia norm polskich, dlatego też został wycofany...

Posiadanie Unidenka nie jest karalne, jednak sprzedawanie takiego radyjka już tak.

Ale kto by się tym przejmował :P Na allegro ofert multum, podobnie jak w sklepach.
Wszystkiego dobrego!

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 10 wrz 2008, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 wrz 2008, 17:47
Posty: 10
Samochód: vw caddy

Witam wszystkich. Przez przypadek trafiłem na to forum i na dział o CB.

Powiem Wam tak - do ciężarówki TYLKO President. Nie chodzi tu o to że te radia są jakieś mega-super-hiper ale poprostu się NIE PSUJĄ. Sam mam sklep z CB i szlak mnie trafia jak klient chce wsadzić do ciężarówki inne radio niż President. Ludzie kupują Midlandy, Onwy, Magnumy, TTI i inne BO KOLEGA MA I JEST SUPER 20KM NA ANTENIE 30CM. Chcąc nie chcąc montuje taki zestaw a za jakiś czas klient przyjeżdża i płacze że się popsuło albo że ma 2km zasięgu. I koniecznie mam mu oddać pieniądze albo wymienić sprzęt na nowy. Ale nie pomogło gadanie - "kup se Pan Presidenta będziesz miał Pan święty spokój".

Nie oszukujmy się - wszystko się psuje, ale nie President. Po kilku latach mogą wystąpić jakieś problemy ale to jest do przyjęcia.

Strasznie polecacie Unideny. A prawda jest taka że to co obecnie znajduje się na rynku woła o pomstę do nieba. Radia nie przestrojone wogóle albo przestrojone dławikiem z gigantycznym odchyłem od norm. Większość i tak jest egzemplarzami "fabrycznie odnawianymi". W radiach tych rozstrajają się nagminnie filtry co objawia się charczeniem podczas nadawania (który uzytkownik starego Unidena nie spotkał się z tym problemem).

Podsumowując - Harry II Classic jest najtańszym możliwym radiem Presidenta. Warto jednak dopłacić do doskonałego Taylora III ASC, zamontować Lemm AT-1200 w dziurkę w dachu i cieszyć się CISZĄ.

Nie jestem pracownikiem President Polska, nie mam żadnych korzyści finansowych z tego postu.


Post Wysłano: 10 wrz 2008, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

O widzę że dołączył kolega Kwiecień z forum cb-radio.pl

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 10 wrz 2008, 19:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Czesc!
Cytuj:
Powiem Wam tak - do ciężarówki TYLKO President
Bzdura. Każde radio się nadaje, a President to obecnie plastik i barachło. Dawne Presidenty były genialnie, a obecnie czasy Presidenta dawno minęły... Mozna powiedziec, że cofnął się w rozwoju :) hehe
Cytuj:
NIE PSUJĄ
Psują się jak każde inne.
Cytuj:
kup se Pan Presidenta będziesz miał Pan święty spokój
W życiu bym tak nie powiedział swojemu klientowi jakbym miał sklep z CB, bo bym go poprostu oszukał. Wybór radia to kwestia indywidualna(azleżna od potrzeb i funduszy), nikogo bym nie narażał na koszty Presidenta, bo jeśli miałbym polecac to Uniden za 200 zł czy tez ONWA za 200 zł są lepsze od całych Jonnych, Harrych ASC za 500 zł (śmieszna cena, na prawde).
Cytuj:
W radiach tych rozstrajają się nagminnie filtry co objawia się charczeniem podczas nadawania (który uzytkownik starego Unidena nie spotkał się z tym problemem).
Ad.1 JA. Mam starego Unidena i jestem zadowolony.
AD.2 Nie słyszałem o rozstrojeniu filtrów, filtr ma za zadanie eliminowac szumy z samochodowej instalacji elektrycznej (trzasków, przebic) oraz eliminowac zakłócenia (szumy, piski) powstałe w eterze, pozwala odczytac najsłabsze sygnały, wiec jakim prawem ma się rozstroic. Rozstroic to może się odbionik czy nadajnik, wtedy może odchodzic od częstotliwości.
Cytuj:
Podsumowując - Harry II Classic jest najtańszym możliwym radiem Presidenta
Jest jeszcze tańszy President Kenji.

Choc z Presidentów Harry II Classic zasługuje na pochwałę bo nie ma w nim zbędnej elektroniki i wszytko jest uproszczone, dzięki czemu ma dobre parametry.
Co do Taylora III ASC to nie ma w nim nic, kosztuje 550 zł, ale kierowcy nawet chwalą że odbiór jest w miarę ciekawy i miły dla ucha.
Cytuj:
zamontować Lemm AT-1200 w dziurkę w dachu
Dobry pomysł, polecam :) Antena ta to kompromis między długością a parametrami i jest to oczywiście Lemm który gwarantuje dobrą jakośc swoich produktów.
POZDRAWIAM SERDECZNIE! :)

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 10 wrz 2008, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 wrz 2008, 17:47
Posty: 10
Samochód: vw caddy

Kenji to nie jest President, jest tylko sygnowany przez logo Presidenta. A jest to Intek M110 z ASC ;)


Post Wysłano: 10 wrz 2008, 21:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
Kenji to nie jest President, jest tylko sygnowany przez logo Presidenta. A jest to Intek M110 z ASC
Kenji to nie jest President, jest tylko sygnowany przez logo Presidenta. A jest to Intek M110 z ASC ;)
Tak produkowany jest przez firme Emperor. Zwracam honor.
Cytuj:
Chcąc nie chcąc montuje taki zestaw a za jakiś czas klient przyjeżdża i płacze że się popsuło albo że ma 2km zasięgu
Popsuło się przez nieumiejętny montaż anteny zapewne, bo zazwyczaj ludzie którzy kupują CB tylko jako antymiś (chodzi mi o umysłowych, osobówki) nie wiedzą co to jest reflektometr :)

Zasięg zależy od anteny, a nie od radia. Na "antenie" 30cm jak osiągnął 2km z mobilem to powinien skakac z radości. Poza tym 30 cm drucik nie możmy nazwac anteną, bo w porównaniu np do Sirio Performer to wielka obraza.
Cytuj:
Warto jednak dopłacić do doskonałego Taylora III ASC cieszyć się CISZĄ.
Fakt cisza jest niesamowita, kiedy inteligentne ASC wycina połowe dobrych sygnałów. Poza tym każdy kto potrzebuje CB nie nastawia się na cisze, tylko na ogrom komunikatów(korek, wypadek, sytuacje drogowe, kierowanie ruchem, dojazd do... itd)
Np: przez inteligentne ASC nie usłyszymy komunikatu o krokodylkach ( ASC lubi czasem wyciąc mocny sygnał), przez co narażamy się na dużyyyy mandacik, dlatego lepszy jest płynny RF-gain, SQ, bo w "tłoku" lepiej poskracac te wartości niż nie słyszec nic.
LECZ TO TYLKO MOJE ZDANIE!
Pozdrowionka! Wszytkiego dobrego!

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 11 wrz 2008, 19:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 10:31
Posty: 25
GG: 8877221
Samochód: Opel Astra 1,4 16V
Lokalizacja: Kalisz

Panowie w 90% ciężarówek są unideny i popularne alan 102 abo 199 president jest dobry ale ALAN najbardziej popularna firmaa


Post Wysłano: 12 wrz 2008, 14:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 wrz 2008, 17:47
Posty: 10
Samochód: vw caddy

No tak, 80% ciężarówek ma Alany 100+, Onwy MK3, Unideny. A jakby mieli Presidenty to bym kolejek nie miał bo im piszczy, szumi, trzeszczy, przerywa itp. Szczyt wszystkiego to jest firma 40 ciężarówek i w każdym Cobra 19 Ultra III i Hustler IC-100 na magnes. I codziennie jedna ciężarówka u mnie bo charczy przy nadawaniu...

Zimne luty, zimne luty, zimne luty...


Post Wysłano: 12 wrz 2008, 14:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

No nie Cobra i antenka na magnes pewnie 30 cm w ciężarówce to porażka

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 wrz 2008, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Witam!
Przyczyną piszczenia przy nadawaniu mogą byc zimne luty (zdarza się to bardzo często, są to usterki z linii produkcyjnych, lutownica do ręki i można to naprawic samemu), dalej może to byc za bardzo rozkręcony MicGain, dalej może to byc gruszka ze wzmocnieniem(tzw dopałka), która nie współgra z radiem(lub inna niestandardowa grucha), może to byc odstrojenie nadajnika od częstotliwości o 2-3 kHz (tyczy się to radyjek niehomologowanych jak Cobra i Sunker, Unidenowi nie można nic zarzucic(lecz nie tylko Unidenowi)), mogą to byc przerwane kable lub łączone beczką (chodzi mi o mikrofon, gdzie niekiedy spotykam się, że grucha wisi na samych kablach, bo guma była tak sztywna, że popękała, nawet w kablach spiralnych...), impedancje kabli sprawdzamy omomierzem).
Jeśli homologacja została wycofana znaczy to, że nadanik wydaje emisje nieporządane w czasie nadawania (tak piszą w ustawach UKE).
Ogólnie (może jeszcze ktoś coś doda licze tutaj na Waszą wiedzę, a szczególnie Harry_man 'a ) staram się wymienic jak najwięcej przyczyn piszczenia przy nadawaniu, ponieważ zawsze lepiej spróbowac naprawic samemu, dysponując tylko podstawowymi przyrządami pomiarowymi i odrobinką chęci, niż oddac radio do serwisu, żeby skasowali jak za ryżoki, a nie zrobili nic.
Wszytkiego dobrego!

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: