Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 wrz 2008, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sie 2008, 10:31
Posty: 25
GG: 8877221
Samochód: Opel Astra 1,4 16V
Lokalizacja: Kalisz

Witam!

Drodzy koledzy i koleżanki mam problem mam zamiar kupić antenke do cb obecnie mam Missouri mam dylemat Maryland, Sirio performer 5000 Turbo PL czy może Lemm AT 1000 ??? która?? antenka będzie mocowana na uchwyt do klapy radyjko które posiadam to Johnny 2 ASC :) pozdrawiam


Post Wysłano: 01 wrz 2008, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Posiadam lemm-a 1500 po ma około 3-4lat używana była najpierw bardzo często później sporadycznie teraz pracuje cały czas i dzisiaj rozkręciłem cewkę wygląda jak nowa. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 01 wrz 2008, 22:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Jak się zadaje tego typu pytania to warto byłoby określić swoje preferencje.

Na wstępie odrzuciłbym marylanda, bo nie ma sensu przepłacać za coś co niczym szczególnie nie zachwyca, a wręcz rozczarowuje. To się niestety tyczy wszystkich anten presidenta. :/

Jeżeli nie przeszkadza Ci wielkość anteny i zależy na osiągnięciu jak najlepszego zasięgu to oczywiście performer. Do jakości anten sirio nikogo chyba nie trzeba przekonywać.

AT-1000 jest bardzo udaną konstrukcją lemm'a i jakością zdecydowanie przewyższa braci serii AT-1500/1200/900. Osiągi jak na 1,6-metrową antenę przystało, całkiem przyzwoite.

Uchwyty do montażu mają jedną wielką wadę, którą kiedyś może sfotografuję i przedstawię. Zazwyczaj nie udaje mi się odwieść ludzi od tej decyzji więc, aby nieco zniwelować negatywne skutki używania uchwytu polecam nie szaleć z długością i masą anteny.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 15:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Witam!
Cytuj:
Na wstępie odrzuciłbym marylanda, bo nie ma sensu przepłacać za coś co niczym szczególnie nie zachwyca, a wręcz rozczarowuje. To się niestety tyczy wszystkich anten presidenta.
Dokładnie. Święta racja. Oj biednie President, biednie!

dafxf211 którą antene byś nie kupił będzie dobra.
Obie mają porównywalne osiągi, podobną jakośc.
Cytuj:
Uchwyty do montażu mają jedną wielką wadę, którą kiedyś może sfotografuję i przedstawię. Zazwyczaj nie udaje mi się odwieść ludzi od tej decyzji więc, aby nieco zniwelować negatywne skutki używania uchwytu polecam nie szaleć z długością i masą anteny
Dlaczego chodzi Ci o to, że robią dziury w blacharce?(żeby miec dobrą mase to koniecznie trzeba przebic się przez lakier i poporstu wgryźc w metal)
Czy też że przy cieżkich i długich antenach zdażały się przypadki delikatnych wygięc blachy?

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Dlaczego chodzi Ci o to, że robią dziury w blacharce?(żeby miec dobrą mase to koniecznie trzeba przebic się przez lakier i poporstu wgryźc w metal)
Czy też że przy cieżkich i długich antenach zdażały się przypadki delikatnych wygięc blachy?
Dziury są od spodu więc mi osobiście nigdy nie przeszkadzały.

Chodzi dokładnie o to drugie. Widziałem kiedyś na forum cb-radio.pl zdjęcie na którym ktoś pokazywał wygięcia blachy spowodowane wkrętami. Myślałem, że po prostu przesadził z siłą przy dokręcaniu, ale niestety - podczas jazdy na antenę działają siły które same to powodują. Im większa tym gorzej i tym szybciej to nastąpi. U mnie ujawniło się dopiero po około 2 latach. Tak więc masa i długość w przypadku uchwytu działają na niekorzyść.

Po za tym jeśli chodzi o samochód jeżdżący po Polsce to nie ma się co rzucać na jakieś kosmiczne zasięgi które oferują anteny z najwyższych półek. Natężenie "ruchu" na 19 jest tak duże, że po czasie duży zasięg zaczyna bardziej przeszkadzać niż pomagać. Mówiąc szczerze - gdybym dzisiaj miał kupować antenę wybrałbym coś o długości 1 metra.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 02 wrz 2008, 19:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

jezeli zalezy ci na duzym zasiegu to oczywiscie sirio turbo 5000 ale ona ma niestety 2 m wiec nie zabardzo pasuje do ciezarowek ale do np samochodu z uchwytem na relingi pasuje idealnie :) wiem bo sam zamiezam cos takiego zrobic a kazdy mowi mi ze to dobre polaczenie


Post Wysłano: 03 wrz 2008, 15:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Witam!
Cytuj:
Tak więc masa i długość w przypadku uchwytu działają na niekorzyść.
Niby tak ale bez masy ani rusz :P

Też jestem zwolenikiem anten do 1,5m, bo one zapewniają dobry zasięg, a nie zbierają takich zakłóceń jak anteny 2 metrowe.
W tym przedziale bardzo udaną konstrukcją jest LEMM AT-1200.

pzdr! Wszytskiego dobrego! matheo

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: