Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 lip 2008, 21:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2007, 17:57
Posty: 15
GG: 8443765
Lokalizacja: Ruda Śląska

Witam, mam pytanie czy mógłby ktoś polecić serwis ciężarówek w woj. śląskim, który potrafiłby wymienić uszczelkę głowicy ponieważ z pod drugiej i trzeciej ucieka mi płyn chłodniczy. Gdy spytałem w serwisie mana to jak usłyszałem cenę to aż sobie siadłem :shock: . Za wszelkie telefony będe wdzięczny.

_________________
Man F2000 26.414


Post Wysłano: 29 lip 2008, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2007, 21:02
Posty: 299
GG: 7810080

Ja ci to mogę zrobić, nie ma większego problemu


Post Wysłano: 29 lip 2008, 22:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 22:39
Posty: 49
Lokalizacja: Ślask

hej,problem to jest bo nawet gdy wymienisz uszczelkę pod głowicą to po odpaleniu płyn i tak bedzie zapierdzielał bo.. poszły oringi na tuleji i tuleja mogła sie zapaść i tak z takiej niby małej usterki robi troszkę roboty bo trzeba wyciągać tuleje i wymieniać oringi a i to może nie pomuc i trzeba bedzie frezować pod tulejami i dawa c podkładki miedziane albo nowe nadwymiarowe i wtedy trzeba pierścienie na tłokach wymienić!! a możesz powiedzieć czy czasem nie przegrzałeś tego mana??? pozd


Post Wysłano: 29 lip 2008, 22:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 paź 2007, 21:16
Posty: 56
Lokalizacja: Pasłęk

Cytuj:
hej,problem to jest bo nawet gdy wymienisz uszczelkę pod głowicą to po odpaleniu płyn i tak bedzie zapierdzielał bo.. poszły oringi na tuleji i tuleja mogła sie zapaść i tak z takiej niby małej usterki robi troszkę roboty bo trzeba wyciągać tuleje i wymieniać oringi a i to może nie pomuc i trzeba bedzie frezować pod tulejami i dawa c podkładki miedziane albo nowe nadwymiarowe i wtedy trzeba pierścienie na tłokach wymienić!! a możesz powiedzieć czy czasem nie przegrzałeś tego mana??? pozd
Kolega pisze sporo prawdy ale jedna rzecz niekoniecznie. Mianowicie z tymi oringami pod tuleja. Nie koniecznie to jest to. W uszczelce sa kanaly wodne i mialem taki przypadek ze przerwala sie ta sylikonowa obwodka na uszczelce i plyn poszedl gora. Takze jak rozbierzecie to zobaczycie. Do reszty nie mam zastrzezen, sam przerabialem to z podkladkami. Narazie chodzi.


Post Wysłano: 29 lip 2008, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2007, 17:57
Posty: 15
GG: 8443765
Lokalizacja: Ruda Śląska

Dobra koledzy dzięki za pomoc a jaki może wyjść przybliżony koszt tej napraway. Mam jeszcze jedno pytanie która usterka jest bardziej prawdopodobana taką co podał kolega Jonasz007 cz misiun2. A autka napewno nie przegrzałem.

_________________
Man F2000 26.414


Post Wysłano: 30 lip 2008, 4:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Taka że poszła uszczelka pod głowicą bo że poszły oringi na tuleji to przypadek jeden na sto.
Bez sciągniecia głowicy nie okarze się co poszło

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 30 lip 2008, 9:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2007, 10:45
Posty: 38
Lokalizacja: Sląsk

Wymiana uszczelki pod głowice to koszt: uszczelka 50zł za 1szt. i troszkę roboty np:Schuder, Opoltrans. Siły dokręcania często podane są w komplecie jak kupujesz uszczeleczkę. Jak ci drugi raz woda wyjdze to duże prawdopodobieństwo jest że oringi poszły na tulei.


Post Wysłano: 05 sie 2008, 0:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 16:04
Posty: 123
Lokalizacja: MIELEC

Nie zaleca się dokręcać głowicy na starych szpilkach. 8)

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: