Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 25 gru 2007, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Na wschodzie strasznie ścigają za halogeny......i trzeba ''dawać'' :?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2007, 17:57
Posty: 15
GG: 8443765
Lokalizacja: Ruda Śląska

Witam mam pytanie czy wolno montować takie żółte światełka z przodu bez obaw że ITD lub Policja się doczepi do czegoś takiego i jeszcze jedno pytanie gdzie w jakimś sklepie internetowym można to kupić lub gdyby ktoś miał załatwić takie to byłbym wdzięczny.
Zdjęcia poglądowe: Obrazek
Obrazek

_________________
Man F2000 26.414


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

My mamy zamontowane te żółte światełka i nigdy nie było problemu.Przechodziliśmy kontrole Policji oraz ITD i zawsze nikt się nie czepiał oświetlenia.Nie wiem jak to wygląda prawnie ale w praktyce jest tak jak napisałem.

PS.Jestem równo rok na WC.Także opijamy :wink: .


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2007, 17:57
Posty: 15
GG: 8443765
Lokalizacja: Ruda Śląska

Kolego Mca wiesz może gdzie kupie takie światełka??

_________________
Man F2000 26.414


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Popytaj w sklepach zajmujacych się dystrybucją cześci do samochodów ciężarowych.My mieliśmy już to zamontowane ponieważ samochód był sprowadzony z NL(tam takie lampki są bardzo popularne).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2007, 17:57
Posty: 15
GG: 8443765
Lokalizacja: Ruda Śląska

OK. Poszukam i dzięki za pomoc.

_________________
Man F2000 26.414


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 17:08
Posty: 221
GG: 0

Kolego lampeczki takie kupisz w tym sklepie : http://www.katrinex.com.pl
pozdrawiam


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 19 cze 2008, 9:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 cze 2008, 21:23
Posty: 29

Cytuj:
Z tego co wiem na Austrii mogą się doczepić za np.4 dodatkowe halogeny na dachu co dziwna sprawa światła były montowane orginalnie w servisie i mają certyfikat.tak więc lepiej zrobić Swiecące w nich postojówki na włącznik i przejeżdzając przez ten kraj wyłączyć.
Kolego mój tata posiada 4 halogeny na swoim DAF-ie a bardzo często jeździmy na Austrię i jak narazie żadna policja nas z tego powodu nie zatrzymała.
W Niemczech kiedyś złapało nas BAG i powiedzieli że zakazane jest zakładanie pomarańczowych światełek pomiędzy halogenami.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Heh, nie może być zabronione bo samochody ze ''ściany wschodniej'' mają u siebie obowiązek(jak pojazd jest w ruchu międzynarodowym) zakładania 3 pomarańczowych lampek. Większość już aut zza wschodu już ma wyłącznik i wyłączają te lampki na zachodzie :) My też mamy 4 halogeny na dachu i narazie żadnych nieprzyjemności przez nie, nie było.

W państwach ściany wschodniej(RUS, BY,UA,KZ) nie można mieć ''kogutów'' pomarańczowych. Jak nie jedziesz na zezwoleniu dla gabarytów musisz je mieć zasłonięte(nawet jak nie działają).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2008, 19:33
Posty: 26
GG: 4422999
Lokalizacja: Łuków

"Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" jasno określa ile jakich swiateł może być zamontowane w aucie, na jakie kolory mają świecić i jak mają być włączane i wyłączane. O światłach traktuję załącznik nr 6.
Rozporządzenie...

_________________
FSO Auto Klub


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2008, 15:54
Posty: 25
GG: 3739944
Samochód: Vovlo FH12 500
Lokalizacja: Falubaz

Chłopaki a ja mam takie pytanko dotyczące VOLVO FH12 2005 rok czy macie może zdjęcia jak orginalnie jest podświtlony GLOB?? czy świeci na tyle wyraźnie żeby zauważyć napis na nim (reklame firmy)?? I czy jest legalny tak mocno podświetlony??
Pokaże zdjęcia o co mi dokładnie chodzi: (wiem że to jest już nieorginalnie zrobione i czy jest łatwy dostęp do podświetlenia globu można wymienić żarówki??
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ed ... 4507d.html
Prosze o odpowiedź dokładną ;P Pozdrawiam :)

_________________
ZAPRASZAM


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2007, 12:05
Posty: 49
GG: 4751903
Lokalizacja: Białystok

W Holandii jeżeli w blendzie nad szybą masz te obrysówki to prawdopodobnie nie przedłużą Ci badań.Już zaczynają się czepiać jeszcze troche to dla wszystkich będą zdejmować.....Tak słyszałem od znajomego...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: