Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 kwie 2008, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

VIVE Textile Recycling - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mająca swą siedzibę w Kielcach. Zajmuje się pozyskiwaniem, sortowaniem i przetwarzaniem odzieży używanej. Jest największym importerem odzieży używanej w Polsce.

Towar przetwarzany w firmie jest importowany głównie z krajów Unii Europejskiej takich jak Niemcy, Holandia, a także Skandynawii. Surowiec jest także pozyskiwany na terenie kraju. W ofercie firmy znajduje się odzież niesortowana, odzież sortowana, materiały czyszczące oraz odpady odzieżowe. Odbiorcami odzieży są kraje Europy Zachodniej, Wspólnoty Niepodległych Państw, Azji i Afryki.

Firma posiada, istniejący od 1997 roku, Dział Transportu zajmujący się w początkowym okresie transportem i logistyką związaną z główną działalnością firmy. Wraz z biegiem czasu zaczęła świadczyć także usługi transportowe i spedycyjne dla innych firm, zarówno na terenie kraju jak i za granicą.

Firma od 2002 roku jest głównym sponsorem występującego w ekstraklasie klubu piłki ręcznej - Vive Kielce.

Właścicielem VIVE Textile Recycling jest Bertus Servaas.

Historia

Początki firmy sięgają 1991 roku, gdy w Górkach Szczukowskich została założona mała hurtownia zajmująca się sprzedażą już posortowanej, kupowanej w Holandii, odzieży używanej. Rok później, w 1992 roku firma zaczęła rozbudowywać produkcję oraz magazyny, jednocześnie zatrudniając nowych pracowników i rozpoczynając import częściowo posortowanych ubrań. W 1995 roku firma zaczęła także skupować odzież do posortowania na terenie kraju. W 2002 roku firma przetwarzała dziennie 70 ton odzieży. Całe zaplecze produkcyjne i magazynowe zajmowało ponad 8000 m2, w którym pracowało prawie 400 osób. W nocy z 7 na 8 października 2002 roku na terenie firmy wybuchł pożar, podczas którego spłonęły wszystkie zabudowania firmy oraz większość towaru w nich zgromadzonych. Spowodowało to zmniejszenie liczby pracowników o ponad połowę oraz ograniczenie produkcji do 40 ton dziennie. Firma przeniosła się z Górek Szczukowskich do Kielc i ulokowała się w budynkach, które należały do dawnego Chemaru. Dzięki pomocy, udzielonej przez inne firmy oraz osoby nastąpił wzrost produkcji i zatrudnienia, który w połowie 2003 roku był porównywalny z tym z początku października 2002. Z końcem 2004 roku firma kupiła 3 hektarową działkę oraz budynki o łącznej powierzchni 17000 m2 i zamontowała w nich nowoczesną linię przeznaczoną do sortowania odzieży. Na koniec 2006 roku zatrudnienie w firmie wynosiło 430 pracowników, a poziom produkcji sięgał 2500-3000 ton odzieży miesięcznie.

wikipedia.pl
http://www.vive.com.pl/

Od siebie mogę dodać, ze pracowałem na oddziałach jako pracownik ochrony, mają bazę także w Górkach Szczukowskich pod Kielcami, na ulicy Krakowskiej i Chemarze w Kielcach. Była okazja żeby porozmawiać z kierowcami, zobaczyć mniej więcej co robią. Troche jest zabawy z przepinaniem przyczep, kontenerów, jeżdżą chyba tylko tandemy i tak jak wyżej, głównie dla siebie choć coraz więcej zbierają ładunków żeby nie lecieć na pusto.
Auta głównie Daf XF i Scania.
Śmigają głównie w podwójnej, trasy i zjazdy do domu mają bardzo różnie zależy jak sie kto dogada itd $


Post Wysłano: 02 maja 2008, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Ich fabryka znajduje się przy obwodnicy kielcekiej. Ja nie zauważyłem, żeby jeździli w podwójnej obsadzie. Faktycznie dominują w taborze dafy XF 95 430 KM. Samochody są w kolorze czerwonym. Nigdy się dokładnie nie przyglądałem ale wydaje mi się że to są BDF-y.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 03 maja 2008, 13:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

ZTCW to mają tylko BDF-y. I to chyba nie fabryka a sortownia :) I podwójne. Napewno. Kiedyś się dokładniej orientowałem :)

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 03 maja 2008, 19:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Cytuj:
Ich fabryka znajduje się przy obwodnicy kielcekiej
Fabryk nie mają tylko sortownie, po pożarze jest koło Chemaru, na Olszewskiego, a nie przy obwodnicy w Górkach Szczukowskich. Tam pozostały tylko sklepy, które należą do byłej już żony Bertusa - Beaty.
Mieszkałem niecałe 2 km od sortowni w Górkach i pracowałem na obiektach Vive.
Mogę dodać że pytałem o pracę, ale czysto teoretycznie z ciekawości. Opisałem krótko co robię i dostałem odpowiedz takiej oto treści:
Cytuj:
Witam,
Proszę złożyć dokumenty, w najbliższym czasie mamy rozpatrywać podania o
pracę. Na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej może się Pan dowiedzieć na
jakich warunkach.
Czyli są przyjęcia.


Post Wysłano: 03 maja 2008, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2007, 16:44
Posty: 16
GG: 3385642
Lokalizacja: Modlnica

Nie macie jakiś fotek firmy? Bo z chęcią bym sobie je obejrzał :P

_________________
Scania : KING OF THE ROAD!!!

[img=http://img185.imageshack.us/img185/1088 ... zh5.th.jpg]


Post Wysłano: 03 maja 2008, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Nie ma co oglądać, tak zaniedbane zestawy to rzadko się spotyka.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 04 maja 2008, 7:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Cytuj:
Nie ma co oglądać, tak zaniedbane zestawy to rzadko się spotyka.
Całkowita racja :P
Ciągniki jak ciągniki, ale pudła to już przechodzi ludzkie pojęcie, pocięte, brudne, każde innej firmy.


Post Wysłano: 04 maja 2008, 8:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2007, 16:44
Posty: 16
GG: 3385642
Lokalizacja: Modlnica

Aha teraz to juz rozumiem :P Chca wypasc jak najlepiej bez "pokazywania sie" :P

_________________
Scania : KING OF THE ROAD!!!

[img=http://img185.imageshack.us/img185/1088 ... zh5.th.jpg]


Post Wysłano: 11 maja 2008, 17:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

To jeszcze nic, jak byście zobaczyli tabor firmy Wtórpol. Zajmuje się dokładnie tym samym, z tym że towar ściągają do sortowni tylko z Polski. Obraz nędzy i rozpaczy, też BDF i też Dafy.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Post Wysłano: 06 lip 2012, 12:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2011, 11:27
Posty: 56
GG: 0

Odkopie trochę temat.
Napisze rzeczowo ktoś gdzie dokładnie się jeździ, ile w trasie i przede wszystkim jakie zarobki? Ogłaszają się że szukają kierowców, ale zanim podejmę jakieś kroki chciałem się dowiedzieć co i jak by nie wpakować się w bagno.
Na kilku rozmowach byłem i wiem, że rozmowa czasem nijak ma się z rzeczywistością.


Post Wysłano: 16 cze 2015, 15:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2014, 12:26
Posty: 34
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Podbiję temat. Wie ktoś może jak to u nich teraz wygląda ? Nadal są tylko podwójne obsady ?


Post Wysłano: 17 cze 2015, 8:41
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Rozmawiałem z kierowcą od nich to mówił ze samemu teź jeżdżą
Wożą przedewszystkim ubrania na tych BDFach,mają tez kilka naczep firanek.


Post Wysłano: 17 cze 2015, 15:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2014, 12:26
Posty: 34
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Co nieco już wiem.

Zestawów jest ok. 60, BDF'y + 4 naczepy (maja z nich rezygnować w przyszłości na rzecz BDF'ów), DAF'y pod BDF'ami, Hi-Way'e pod naczepami, najstarsze mają bodaj 4 lata, najnowsze z tego roku. Robota w kilkudniowych kółkach głównie Niemcy ale i reszta wokół w tym Skandynawia i Wyspy. 3/4 obsad to podwójne chociaż nie wiem czy ciężko się dostać na pojedynczą. Kasa to podstawa + diety + premie za spalanie (są normy) + ryczałty itp. Ile dokładnie to nie wiem, bo zależne jestto od iwelu czynników ale chyba jakoś do 4-5k zł. Zjazdy zawsze na bazę.

To tyle co narazie pamiętam, jak coś pytać, może sobie przypomnę :D


Post Wysłano: 21 cze 2015, 11:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Co nieco już wiem.
Normy wyśrubowane i maja wychodzic niezaleznie od kierunku i tonazu,jak za duzo to obciazenia na koniec kwartału, predkosc max 85km/h a zalecana 82 :lol: powroty to zawsze szmaty do siebie na baze, jazda wg wyznaczonej trasy przez biuro jak inaczej pojedziesz to obciazenie 1Euro/km :lol: od czasu jak ukradli dafa z elektronika to wyganiaja na weekendy zeby auta nie stały w polsce,obecnie zaczeli jezdzic po urzedach pracy w calym wojewodztwie bo w Kielcach juz słabe wyniki maja :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 22 cze 2015, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2014, 12:26
Posty: 34
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Coś kojarzę, ze norma tam była na poziomie 30l 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: