Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 kwie 2008, 18:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2007, 22:02
Posty: 10
Lokalizacja: Z niedaleka

Witam nie dawno zaczełem prace w hurtowni na stanowisku kierowca dostawca i mam takie pytanko miałem jeździć busem ale okazało sie że dali mi stara 742 bo tylko on był wolny i mam takie pytanko jeszcze nie piosiadam kursu na przewóz rzeczy ani badań lekarskich i psycho testów znaczy badania lekarskie robiłem na kurs na E ale ich nie mam i mam pytanko zanczy tak:
1.jeżdze z tacho wkładam tarcze i ruszam przerwy powinny trwać około 45 min ale wiadomo jak dostawca około 8 godzinek pracy zależy latanie po sklepach i nie ma takiej ciąłgłęj jazdy i jak to bedzie czy wogóle mam wkładać tacho
2.nie mam kursu na przewóz rzeczy ale mówia że kurs jest obowiązkowy od 7 ton a ten star to wiadomo dużo ładowności nie ma to jest izoterma to nie musze mieć tego tak ? a po za tym to jest tylko wożenie towaru z hurtowni na potrzeby własne- musi być ten kurs czy nie ?
3.Nie mam tych badań psycho i lekarskich musze mieć ?? niby ciągle na potrzeby tylko hurtowni
4.Ktoś mówi że tylko starczy prawo jazdy kat C bo to nie firma transportowa ani powyżej 7 ton ładunek a I CO Z TYM TACHO ??? Wielkie dzieki za odpowiedzi kto sie dobrze na tym zna niech da odp bo jak narazie jestem zielony zawsze na busach szmigałem i nigdy na cieżarówke nie miałem okazji ??????????????????
A i jakie są konsekwencje jazdy bez psycho testów i badań lekarskich czy wogóle je musze miec i kurs na przewóz rzeczy chodzi mi tylko o tą hurtownie w której robie
Jeszcze raz dziekuje za odp


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2008, 20:11
Posty: 6
GG: 5652375
Lokalizacja: Lublin

Zasada jest taka: jest tacho w samochodzie ma być tarczka włożona. Kurs na przewóz rzeczy też powinien być. I właśnie tam dowiesz się wszystkich szczegółów odnośnie używania tacho. Przerwa 45min powinna być zrobiona po 4,5 JAZDY!! (nie pracy).Na tachografie jest rozróżniony czas pracy(młotki) czas jazdy (kierownica) czas dyspozycyjności (kwadracik z 1 przekątną) czas odpoczynku (leżanka). Psycho-testy robisz na własną rękę (bez skierowania) ale są obowiązkowe koszt do ok.100 zł, a na badania lekarskie masz mieć skierowanie od pracodawcy (też obowiązkowe). A i jest Ci potrzebne zaświadczenie że jest to przewóz na potrzeby własne.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 20:02
Posty: 10
GG: 9397427
Lokalizacja: Tarnów

art.38 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym
Cytuj:
Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:
1) dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem;
2) dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu;
3) dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia;
4) zaświadczenie, o którym mowa w art. 95a ust. 1 pkt 2; 5) inne dokumenty, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnej ustawy.
art. 87 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym
Cytuj:
1. Podczas wykonywania przewozu drogowego kierowca pojazdu samochodowego, z zastrzeżeniem ust. 4, jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać, na żądanie uprawnionego organu kontroli, kartę opłaty drogowej, kartę kierowcy, zapisy urządzenia rejestrującego samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i czas postoju, obowiązkowe przerwy i czas odpoczynku oraz zaświadczenie albo oświadczenie, o których mowa w art. 31 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. Nr 92, poz. 879, z 2005 r. Nr 180, poz. 1497 oraz z 2007 r. Nr 99, poz. 661)...:
2. Podczas przewozu drogowego wykonywanego na potrzeby własne kontrolowany jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu kontroli, oprócz odpowiednich dokumentów wymaganych przy takim przewozie, określonych w ust. 1, wypis zaświadczenia, o którym mowa w art. 33 ust. 10.

3. Przedsiębiorca lub podmiot, o którym mowa w art. 3 ust. 2, wykonujący przewozy na potrzeby własne, odpowiedzialni są za wyposażenie kierowcy wykonującego transport drogowy lub przewóz na potrzeby własne w wymagane dokumenty.

nie aktualny już wzór zaświadczenia o spełnieniu wymagać przez kierowcę można znaleść np. pod adresem http://www.tachospeed.pl/pliki/Zaswiadc ... ustawy.pdf

_________________
Pozdrawiam,
Curyłło Piotr


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2007, 22:02
Posty: 10
Lokalizacja: Z niedaleka

Dziękuje za opowiedzi :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: