Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: TomTom GO 920
Post Wysłano: 05 kwie 2008, 12:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2006, 11:21
Posty: 85
Lokalizacja: Zamość/Sitaniec

Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was miał styczność z nawigacją TomTom GO 920 :?:
Jestem zainteresowany jej kupnem z zamiarem użytkowania jej w ciężarówce a nie chcę kupić jakiegoś drogiego szajsu. Jest to nowy model i zapewne ma możliwość ustawiania opcji |osobówka|ciężarówka|.

Cena nie jest mała a słyszałem że marka Tom Tom jest jedną z najlepszych. Jeżeli ktoś by miał jakieś inne propozycje byłbym wdzięczny, jednak najbardziej bym się chciał dowiedzieć jak się sprawuje TomTom GO 920.

Poniżej dodaje link z opisem urządzenia:
http://www.allegro.pl/item339591192_naw ... f_vat.html


Post Wysłano: 07 kwie 2008, 12:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:07
Posty: 7
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Mam tego Tom'ka od niecałego tygodnia ( tylko 500 km zrobilismi razem). Moge go polecic z czystym sumieniem. Wiadomo ze pokrycie map dla Polski to tylko 70% czyt. wioski to tylko plamy, a czasem nawet nie. Co do miast to 90-99% (na przykładzie Łodzi). Urzadzenie w pelni mozna poddac personalizacji. Moze wskazywac droge Twoim wlasnym glosem lub ukochanej (wymaga to 10 min. czasu na nagranie sekwencji zgodnie z poleceniami) Dodatkowo do zainstalowania głos Holowczyca ;). Ponadto mozliwosc nanoszenia wlasnych poprawek na mapy (fotoradary, etc.) oraz korzystanie z map innych uzytkownikow. Wbudowany nadajnik FM, dla kogoś kto ma ciekawe naglosnienie moze sluchac komend lub plikow mp3 zapisanych na dysku Tom'a. Pilot raczej gadzet, mnie nie powalil, piate kolo u wozu, wszystko mozna zalatwic paluchem na ekranie :D
Dostep do satelit ok, to chyba zasluga tej ponoc innowacyjnej funkcji, ktora nawet bez zasiegu moze obliczac trase, ktora w międzyczasie pokonales. Jeden minus to wydawanie polecen glosowych u mnie tego nie ma lub nie moge znalesc, tzn. w instrukcji i w specyfikacji produktu jest, a w urzadzeniu jeszcze musze pogmerac.


Plusy:
+ pelna personalizacja
+ przejrzystość menu
+ antyrefleksyjny dotykowy ekran
+ dobre kontrasty
+ transmiter FM
+ dosc duzo miejsc pozytecznych w trasie (parkingi, stacje benz. etc.)

+ można na nim odtwarzać filmy (za pomoca takiego programu: http://www.mobilnova.com/MobilNova/en/ to tylko demo)

Minusy:
- wiekszosc ulic ma naniesione po 2-3 numery domost
- pilot(?)
- tylko 70% pokrycia powierzchni kraju
- w pomieszczeniach wystepuja klopoty z dostepem do satelit, a co za tym idzie nie mozna nanosic trasy (rozwiazanie stac przy oknach)
- polska cena ;)

- brak opcji osobowy/ciezarowy.

Edit:

mega minus (-------) za brak pokrowca lub "pochwy" ochronno-transportowej. Widzielem takie w granicach 100 zl.

Swojego Tomtoma kupilem na ebayu od tego pana http://search.ebay.pl/_W0QQsassZjean_sale Wysylka trwala cos ok 10 dni, taka polityke ma ten sklep. Ale cena nieporównywalnie nizsza przy obecnym kursie. Poszukasz znajdziesz jeszcze tansze 8)

Bluetooth jeszcze nie byl sprawdzony (!)

_________________
Autor tego postu jest kompletnym debilem.

Tiry na tory.
Księża na Księżyc.
Niech moc będzie z Wami

C - od 06.10.08 (I)
E - od 13.11.08 (II)


Tytuł: TomTom GO 920
Post Wysłano: 21 kwie 2008, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:39
Posty: 2
GG: 0

Witam mam takie pytanko:czy warto kupić nawigacje TomTom GO920???? Pytam się bo kompletnie się na tym nie znam!!! Mam zamiar jeździć tylko po Polsce i przeważnie w osobówce ale i także w ciężarowce!!!! Czy wieć jest taka możliwość???? proszę o pomoc! dziękuję i pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 21 kwie 2008, 19:39 przez Martin, łącznie zmieniany 2 razy.
Tematy połączone.


Post Wysłano: 22 kwie 2008, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
Witam mam takie pytanko:czy warto kupić nawigacje TomTom GO920???? Pytam się bo kompletnie się na tym nie znam!!! Mam zamiar jeździć tylko po Polsce i przeważnie w osobówce ale i także w ciężarowce!!!! Czy wieć jest taka możliwość???? proszę o pomoc! dziękuję i pozdrawiam
Nie ma sensu, na Polskę najlepsza jest Automapa pełne pokrycie a w osobówce powinna spisywać się idealnie. Sam na niej jeżdżę tylko że zestawem 40 DMC i prowadzi pod zakazy - ale jak jeżdżę osobówką to można na tej nawigacji polegać. Mam Mio 350 + Automapkę :)


Post Wysłano: 30 kwie 2008, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 gru 2007, 16:36
Posty: 31
GG: 0
Samochód: Iveco Daily 50c15,2008r
Lokalizacja: Zielona Góra

Witam.polecam garmina nuvi 760 z mapami cne2008 +gpmapa super sprzet za dobra kase a mapy na europe 100% pokrycia,gpmapa super polska w 95% prowadzi idealnie.
Duzo planow miast cos ok 2000 i sprawuje sie lepiej od automapy
Ja latam na garminie nuvi 300 juz dwa lata i moze pomylilem sie z dwa razy i to przez wlasna nieuwage


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: