Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 sty 2008, 19:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Chciałem odświeżyć ten temat bo chcę kupić coś przenośnego tylko tak jak pisałem wyżej miałem do czynienia tylko z dwoma modelami i główny problem jest taki że potrzebne było do nich po 8 baterii.
Jeżeli to jest problem to ciężko będzie Ci coś znaleźć. Najmniejsze jakie widziałem były na 6xAA, ale to w wiadomy sposób odbija się na czasie pracy urządzenia. Radia CB do oszczędnych niestety nie należą.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 04 mar 2008, 17:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

Witam, ktoś wyżej pisał o radiu do roweru, ale mnie interesuje radio do motoru. W sezonie lubię wyjechać na dalsza traske, narazie mam tylko skuter, ale w przyszłości może coś większego. Czy istnieją takie radia? Je sie podpina do akumulatora czy lepiej na baterie(akumulatorki)? Jaki takie coś może mieć zasięg? Jak można takie radyjko obsługiwać w czasie jazdy?
Słyszał ktoś?


Post Wysłano: 04 mar 2008, 17:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Witam, ktoś wyżej pisał o radiu do roweru, ale mnie interesuje radio do motoru. W sezonie lubię wyjechać na dalsza traske, narazie mam tylko skuter, ale w przyszłości może coś większego. Czy istnieją takie radia? Je sie podpina do akumulatora czy lepiej na baterie(akumulatorki)? Jaki takie coś może mieć zasięg? Jak można takie radyjko obsługiwać w czasie jazdy?
Słyszał ktoś?
Jest wiele możliwych opcji, poczynając od własnej organizacji z pomocą ręczniaka na radiach CB dedykowanych do motocykla skończywszy. Naprawdę masa możliwości. Niestety część z nich może być trudno zrealizować w Polsce. Ale dla przykładu:

http://www.jmcorp.com/SeeProducts.asp?PF=31

Choć moim zdaniem najciekawsze jest to:

http://www.jmcorp.com/SeeProducts.asp?PF=24

Problem jaki może się pojawić i uprzykrzyć życie to poziom zakłóceń. W motocyklach wyższej klasy powinno być OK, ale czasami przerażenie mnie ogarnia kiedy przejeżdża w pobliżu jakiś pierdzik made in China za 2 tys. zł. nówka z salonu. Niby nie ma anteny, a potrafi siać nawet na 20-30m! I to tak, że nic oprócz niego nie słychać.

Zasięg zależy od zastosowanej anteny. Nie widzę przeszkód żeby w jakiś sposób zamontować zwykłą 1,5-metrową mobilówkę, więc zasięg może być nie gorszy od innych użytkowników eteru.

Wiadomo, że korzystniej będzie podłączyć pod akumulator który jest stale doładowywany i sprawa zasilania nie będzie zaprzątała nam głowy. Jednak kabel od zasilania jest częstą drogą wpływania zakłóceń do radia i tutaj posilenie się osobnymi bateriami może okazać się niezbędne.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 04 mar 2008, 19:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 18:24
Posty: 30
GG: 9161301
Lokalizacja: Wiśniowa k.Rzeszowa

Wielkie dzięki, Harry_man, widzę że na razie nie sprawie sobie takiego radyjka, po pierwsze ze troszkę kosztuje (600zł) a po drugie jak będę miał lepszą maszynę:) Mi też to drugie się bardziej podoba.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: