Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 lut 2008, 23:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 20:53
Posty: 25
GG: 9181028
Lokalizacja: Okolice Kielc

Witam, wykonujemy na terenie kraju transport drewna a chcielismy jechac na slowacje po drewno dla siebie mamy w opisie dzialalnosci handel drewnem i oto moje pytanie czy wydadza nam zaswiadczenie na przewoz miedzynarodowy na potrzeby wlasne.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU I BUDOWNICTWA1)


z dnia 5 stycznia 2006 r.


w sprawie wzoru zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne oraz wypisu z tego zaświadczenia


(Dz. U. z dnia 17 stycznia 2006 r.)



Na podstawie art. 33 ust. 10 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2088, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:




§ 1. 1. Rozporządzenie określa wzór:
1) zaświadczenia potwierdzającego zgłoszenie przez przedsiębiorcę prowadzenia przewozów drogowych jako działalności pomocniczej w stosunku do jego podstawowej działalności gospodarczej, zwanego dalej "zaświadczeniem na przewozy drogowe na potrzeby własne" - w załączniku nr 1 do rozporządzenia;
2) wypisu z zaświadczenia na przewozy drogowe na potrzeby własne - w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
2. Wzór zaświadczenia na międzynarodowy transport drogowy osób jest określony w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 2121/98 z dnia 2 października 1998 r. ustanawiającym szczegółowe zasady stosowania rozporządzeń Rady (EWG) nr 684/92 i (WE) nr 12/98, w zakresie dokumentów dla przewozu osób autokarem i autobusem (Dz. Urz. WE L 268 z 03.10.1998, str. 10).

chodzi dokladnie o ten pierwszy punkt gdyz ten handel nie jest nasza podstawowa dzialalnoscia jest nia transport. Mam nadzieje ze jakos wyjasnilem to o co mi chodzi.

_________________
kat. B 2001
kat. C 2008
kat. C+E 2008


Post Wysłano: 22 lut 2008, 0:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
chodzi dokladnie o ten pierwszy punkt gdyz ten handel nie jest nasza podstawowa dzialalnoscia jest nia transport. Mam nadzieje ze jakos wyjasnilem to o co mi chodzi.


Teraz już nie bardzo rozumiem. Skoro jak napisałeś handel NIE JEST waszą podstawową działalnością, tylko JEST NIĄ transport, to w takim razie jesteście firmą transportową świadczącą swoje usługi w oparciu o licencję. :lol:


Post Wysłano: 22 lut 2008, 0:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 20:53
Posty: 25
GG: 9181028
Lokalizacja: Okolice Kielc

tak kolego swiadczymy uslugi transportowe w oparciu o licencje ale posiadamy tylko licencje na kraj a jak wiadomo zeby pojechac za granice trzeba miec miedzynarodowa ale w opisie dzialalnosci oprocz transportu mamy tez wpisane handel drewnem i oto moje pytanie czy mozemy ubiegac sie o zaswiadczenie na wykonywanie transportu miedzynarodowego na potrzeby wlasne skoro ten handel nie jest nasza glowna dzialalnoscia, spodziewalem sie ze nie zabardzo bede mogl to wytlumaczyc ale probuje

_________________
kat. B 2001
kat. C 2008
kat. C+E 2008


Post Wysłano: 22 lut 2008, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Na potrzeby własne poza granicami kraju jest osobny wypis który uprawnia do takich przewozów i na jego podstawie możesz wywozić i przywozić własny towar. Natomiast nie uprawnia on do wykonywania usług transportowych międzynarodowych.


Post Wysłano: 26 lut 2008, 10:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Przepraszam że skróciłem temat z braku czasu ale sprawa ma się tak że na terenie uni możesz jezdzić z własnym towarem na podstawie unijnej konwencji o 3wolności handlu i usług ale nasze państwo wymaga dodatkowego dokumentu.Miałem taki przypadek gdzie podczas kontroli zażądano go odemnie i z powodu jego braku wypisano protokół i firma zapłaciła karę. Po odwołaniu do NSA wygraliśmy sprawę ponieważ dokument ten jest niezgodny z przepisami unijnymi.Nie zmienia to jednak nic ponieważ nasi inspektorzy nadal go żądają i wystawiają mandaty które są płacone z nieświadomości.Ja sam wożę ten wypius i okazuję ponieważ jest to prostsze niż okazywanie wyroku NSA i wykłucane się z nimi


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: