Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lut 2008, 16:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 16:20
Posty: 3
GG: 0

Witam, mam problem ze skrzynia biegów brak jest 5 i 6 biegu. Co może być czy to już czas na nowa czy jakaś głupota? Proszę o pomoc z góry dziękuje :)


Post Wysłano: 06 lut 2008, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

Napisz coś więcej czy bieg wchodzi i nie chce jechać czy wogóle nie wchodzi w jakich okolicznościach biegi sie straciły czy reszta wchodzi bez problemu.


Post Wysłano: 07 lut 2008, 8:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 16:20
Posty: 3
GG: 0

Cytuj:
Napisz coś więcej czy bieg wchodzi i nie chce jechać czy wogóle nie wchodzi w jakich okolicznościach biegi sie straciły czy reszta wchodzi bez problemu.

reszta biegów chodzi bez problemu nie wiem czy nie jest to wina drążka zmiany biegów albo cos z hydraulika


Post Wysłano: 07 lut 2008, 10:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

Czyli skrzynia jest manulana i jak próbujesz wbić 5 lub 6 to co się dzieje wchodzą te biegi i nie chce jechać czy wcale ich nie da się wbić?


Post Wysłano: 07 lut 2008, 15:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 16:20
Posty: 3
GG: 0

Cytuj:
Czyli skrzynia jest manulana i jak próbujesz wbić 5 lub 6 to co się dzieje wchodzą te biegi i nie chce jechać czy wcale ich nie da się wbić?

dzieki kolego za pomoc usterka zostala usunieta poszly jakies dysze i uszczelniacze tak wiec wszystko juz dziala z gory serdecznie dziekuje za pomoc


Post Wysłano: 11 wrz 2011, 17:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2011, 15:14
Posty: 34
Samochód: ADR

W 'moim' 1017 z 2000 (6 biegowy manual) identyczny problem. W zasadzie usterkę przejąłem wraz z autem, nie znam jej początków, choć z realcji poprzedniego kierowcy wynika, że zaczęło się od zgrzytania na 5 i 6 biegu - jakby były wbijane bez sprzęgła. Następnie były problemy z przesunięciem drążka. Zauważalnie z czasem to się pogłębia, teraz dochodzą powoli problemy ze wstecznym i ogólne blokowanie drążka na jakimkolwiek biegu... Opiszę więc:

Niezależnie od tego, czy jest to jazda na 'zimno', czy zaraz po starcie czy po dłuższej nieprzerwanej jeździe, lewarek nie chce się przesunąć w bok na pozycję 5 i 6 biegu. Po kilku próbach wachlowania i rozwiązaniach siłowych, w tym powrocie na czwórkę na kilka sekund, udaje się w końcu wbić 5 - z niej 6tka przeważnie (choć też nie zawsze) wchodzi bez większego problemu. Często też ostatnimi czasy drążek blokuje się na biegu lub nawet w pozycji Neutralnej, stawiając bardzo mocny opór.

Ogólnie domyślam się że pada wspomaganie, pewnie rozwiązanie będzie podobne do tego kolegi wyżej, szkoda tylko że w firmie nie mogę doprosić się wizyty w warsztacie. Auto eksploatowane jest dość ekstremalnie, krótkie trasy, często centra miast, punkty nawet co kilkaset metrów, dużo wachlowania biegami, a przez ten problem cierpi ekonomia i ja irytując się jeszcze tym.

pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: