Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 gru 2007, 19:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

Koledzy, powie mi ktoś co to może być z radiem...otóż kiedy radyjko kumpla (stara Onwa MK1) było w mobilu to kanał 19 chodził i odbierał bardzo dobrze, teraz radyjko jest w domu i służy jako bazówka ale kanał 19 nie odbiera, bynajmniej wogóle na nim nie słychać rozmów, trzeszczy i nic wiecej, i tu by się wszystko zamknęło i kumpel kupiłby nowe radyjko ale zauważyliśmy że na kanale 18 zaczęły się rozmowy, nie wiem, nigdy się z takim czymś nie spotkałem, radia które użytkowałem a było ich sporo tak samo w mobilu i w domu odbierało dobrze kanał 19 a w tym to nie wiem ...możliwe że radyjko jest źle przystrojone? możliwe jest żeby kanał 19 odbierał jako 18? Jeśli ktoś coś z tego rozumie to bardzo bym prosił żeby mi to wytłumaczyć,na czym problem polega....


Tytuł:
Post Wysłano: 11 gru 2007, 8:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 18:22
Posty: 40
GG: 20605
Samochód: LT-28
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Myślę , że jest to raczej problem anteny jej masy i zestrojenia niż radia .Jaką masz antenkę i gdzie zamocowaną i czy była strojona do nowego miejsca ?? I czy kabel z antenki jest oryginalny czy przerabiany ??

_________________
-= Żubr występuje w puszce... :D =-





VW LT-28


Tytuł:
Post Wysłano: 11 gru 2007, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

Kolego jaka antenka jest to nie mam pojecia, i mój kumpel też chyba za bardzo nie wie bo jak się go pytałem to nic konkretnego nie powiedział,antena jest na dachu jak mi wiadomo ma 5 m i nie była strojona do nowego miejsca, kabel raczej jest oryginalny.

Czyli prawdopodobnie trzeba ją ponownie zestroić?


Tytuł:
Post Wysłano: 11 gru 2007, 18:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 18:22
Posty: 40
GG: 20605
Samochód: LT-28
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Szukałem bo nie dawało mi to Twoje radio spokoju , i znalazłem tylko tyle , że jakiś koleś miał taki sam problem ale radio miało procesor i ten procesor pierdzieli sie i mieszał kanały ,ale nie wiem czy onwa ma procesor. Albo sam przełącznik kanałów - moze z nim cos jest nie tak. Najlepiej niech wsadzi radio z powrotem do auta i jeszcze raz to przetestuje jak w aucie bedzie ok tzn że coś innego.
Antenke trzeba przestroić.

_________________
-= Żubr występuje w puszce... :D =-





VW LT-28


Tytuł:
Post Wysłano: 11 gru 2007, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

Ok,dzięki kolego, w najbliższym czasie powiem kumplowi żeby radyjko wsadził do auta i zobaczymy, jak przełoży to napiszę jak radyjko zareagowało...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2007, 9:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:49
Posty: 77
GG: 1
Samochód: TOYOTA HiAce
Lokalizacja: 100lica

Cytuj:
(stara Onwa MK1)
Cytuj:
możliwe jest żeby kanał 19 odbierał jako 18?

mozliwe. najprawdopodobniej w tym radiu pod którymś przyciskiem (lub dołożonym na obudowie przełącznikiem) zainstalowana jest funkcja +10khz, która pozwala na wykorzystanie tzw. dziur międzykanałowych. (polecam lekturę tabeli częstotliwości), dodających do radia 6 kanałów.

Cytuj:
Myślę , że jest to raczej problem anteny jej masy i zestrojenia niż radia .
nie chę użyć słowa bzdura, ale samo ciśnie się na klawiaturę...
co ma antena do wyświetlanego numeru kanału czy częstotliwości pracy trx'a?

_________________
Tomek Zagóra
toyota hiace
dnt carat, cte boston
kanał lokalny #32FM; wywołanie: Góral


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2008, 13:56

Witam! :D
jestem posiadaczem CB radia marki "Intek M110 Plus", niestety kilka dni temu radio odmowilo posluszenstwa, zamiast rozmow, slysze trzaski i szum, zeby kogokolwiek uslyszec, musze ustawic glosnosc na max. a i tak sporadycznie slysze ledwo docierajace do mnie rozmowy innych kierowcow, polaczone z silnymi zakluceniami, nawet nie jestem w stanie sprawdzic, czy jestem slyszany przez innych, bo oprocz trzaskow, szumow i piskow nic wiecej nie slysze.
Radio ma 8 m-cy, bylo kupione w autoryzowanym sklepie (nie przez internet) i zastanawia mnie dlaczego do tej pory dzialalo bez problemow?
Czy przyczyna tego moze byc pogoda? CB mam wmontowane na stale w aucie i nie wyciagalem go nawet podczas ostatnich mrozow, a auto stalo kilka dni pod golym niebem, czy wilgoc mogla mu zaszkodzic? czy problem lezy gdzie indziej np. antena, lub kabel?
Antena firmy "Hustler" jest na magnez (102 cm dlugosci) i byla kupiona razem z radiem.
Zanim odwiedze serwis, prosilbym o ewentualna pomoc w tym temacie, bo bycmoze jest to jakies glupstwo, ktore mozna samemu naprawic?
Co byscie mi radzili?
Dziekuje za pomoc. :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: