Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 gru 2007, 15:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2007, 15:16
Posty: 2
Lokalizacja: Biała Podlaska

Witam serdecznie.
Mam problem i chciałbym abyscie mi pomogli.
Chcę kupic busa dostawczeko( Sprintera). Typowy blaszak. Chcę nim wozic kumpla swiatła estradowe (ruchome głowy itp...). Masa towaru nie przekracza 2 ton wiec z tego co zrozumiałem jesli masa całkowita auta i towaru nie przekroczy 3,5 tony to nie bede musiał robic innych prawojazd niz te które mam czyli B oraz nie bedzie mnie obowiązywał tachograf , czas pracy, itp... Czy dobrze zrozumiałem???

A co sie dzieje kiedy założę firme transportową. Ten sam samochód kupie na firmę i bedę chcaił kumplowi wystawiac faktury. Czy jako firma musz miec jakies uprawnienia??? Nawet a tego busa do 3,5 tony????

A czy moze bez firmy jest jaks moliwość aby bez uprawnien i tacho.. jezdzic ciezszym autem???

Jestem w tym zielony dlatego prosze was o pomoc.
POZDRAWIAM


Tytuł:
Post Wysłano: 04 gru 2007, 16:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Co do piewszego pytania to tak: jeśli ładunek razem ze sprinterem którym masz zamiar jeździć nie przekracza 3,5 t ( a auto ma wbite w dowodzie dmc 3,5 t) to wystarczy Ci kategoria prawa jazdy B, nie będzie tachografu i czasu pracy. Drugie pytanie pomijam bo nie jestem do końca pewien odpowiedzi na nie. A trzecie pytanie to tak: jeśli założysz firmę która nie będzie prowadziła transportu usługowego, tylko na potrzeby własne, to tacho nie będzie Cię obowiązywać. Tyle że auto to może mieć dmc 7,5 t i by nim jeździć potrzebował będziesz prawa jazdy kategorii C i zaświadczenia (chyba) z gminy o tym iż jest to pojazd wykorzystywany do transportu na potrzeby własne, trzeba je mieć by okazaćje w razie kontroli na drodze. Chyba tyle :wink:


Post Wysłano: 04 gru 2007, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2007, 1:29
Posty: 21
Lokalizacja: 3-miasto

Cytuj:
Witam serdecznie.
Mam problem i chciałbym abyscie mi pomogli.
Chcę kupic busa dostawczeko( Sprintera). Typowy blaszak. Chcę nim wozic kumpla swiatła estradowe (ruchome głowy itp...). Masa towaru nie przekracza 2 ton wiec z tego co zrozumiałem jesli masa całkowita auta i towaru nie przekroczy 3,5 tony to nie bede musiał robic innych prawojazd niz te które mam czyli B oraz nie bedzie mnie obowiązywał tachograf , czas pracy, itp... Czy dobrze zrozumiałem???
Dobrze
Cytuj:
A co sie dzieje kiedy założę firme transportową. Ten sam samochód kupie na firmę i bedę chcaił kumplowi wystawiac faktury. Czy jako firma musz miec jakies uprawnienia??? Nawet a tego busa do 3,5 tony????
Samochodu nie musisz kupowac na firme :lol: Jezeli jezdzisz jako kierowca zawodowy nawet do DMC 3.5t teoretycznie powinienes miec zrobione badania lekarskie i psychotesty. Reszta zostaje.
Cytuj:
A czy moze bez firmy jest jaks moliwość aby bez uprawnien i tacho.. jezdzic ciezszym autem???
Jest jezeli jestes rolnikem do to 7,5 tony mozesz jezdzic bez tacha w promieniu 100km od Twojego gospodarstwa, reszta to musisz miec wszystkie uprawnienia
Cytuj:
Jestem w tym zielony dlatego prosze was o pomoc.
POZDRAWIAM
Nie dziekuj :)

[ Dodano: Wto, 04.12.2007, 18:00 ]
Cytuj:
A trzecie pytanie to tak: jeśli założysz firmę która nie będzie prowadziła transportu usługowego, tylko na potrzeby własne, to tacho nie będzie Cię obowiązywać. Tyle że auto to może mieć dmc 7,5 t i by nim jeździć potrzebował będziesz prawa jazdy kategorii C i zaświadczenia (chyba) z gminy o tym iż jest to pojazd wykorzystywany do transportu na potrzeby własne, trzeba je mieć by okazaćje w razie kontroli na drodze. Chyba tyle :wink:
Bzdura kolego!!! Nie trzeba używać tachografu jezeli jest to przewoz wlasny w celach NIE HANDLOWYCH!!

po drugie nie na gminie tylko w wydziale komunikacji...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 gru 2007, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1311
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

A mnie się wydaje i to już na tym forum było poruszane, że przewóz w celach praywatnych. Jeśli to masz na myśli, to faktycznie tylko w tym przypadku możesz jechać bez tachografu samochodem o dmc 7,5 t.
Jest to chyba wprowadzona poprawka w ustawie o transporcie drogowym w kwietniu tego roku.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 gru 2007, 20:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Tak na marginesie: nie ma absolutnie żadnego znaczenia ile te przedmioty bedą ważyły. Liczy sie DOPUSZCZALNA masa całkowita.Jeśli bedzie ona wynosić 3510 kg , to jeżdżąc pusto podpadasz już pod bardziej rygorystyczne przepisy.
2.Przewóz na POTRZEBY WLASNE dotyczy przewozu towarów WŁASNYCH. Nie kumpla.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 05 gru 2007, 0:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Cytuj:
Bzdura kolego!!! Nie trzeba używać tachografu jezeli jest to przewoz wlasny w celach NIE HANDLOWYCH!!

po drugie nie na gminie tylko w wydziale komunikacji...

A widzisz gdzieś w moim poście by było napisane że tachograf będzie go obowiązywał :?: Co do tego zaświadczenia to przed słowem gminy
użyłem w nawiasie słowa chyba co powinno być wystarczające dla każdego czytelnika by ten domyślił się iż nie jestem pewien co do tego skąd rzeczone zaświadczenie ma pochodzić. Tak więc zanim coś napiszesz to zastanów się nad tym dwa razy i czytaj uważnie.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 gru 2007, 6:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Liczy sie DOPUSZCZALNA masa całkowita...
ale to trzeba wiedzieć co to jest DMC.

może jestem zbyt surowy, ale wydaje mi się, że zakładając firmę transportową powinno się znać przynajmniej 2 pierwsze strony w kodeksie drogowym zawierające "pojęcia podstwowe".


Tytuł:
Post Wysłano: 05 gru 2007, 8:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2007, 1:29
Posty: 21
Lokalizacja: 3-miasto

Cytuj:
Cytuj:
Bzdura kolego!!! Nie trzeba używać tachografu jezeli jest to przewoz wlasny w celach NIE HANDLOWYCH!!

po drugie nie na gminie tylko w wydziale komunikacji...

A widzisz gdzieś w moim poście by było napisane że tachograf będzie go obowiązywał :?:
Napiales, ze nie bedzie go obowiazywal i tutaj wprowadziles kolege w duzy blad, a po drugie, jezeli chcesz uzywac slowa chyba, to lepiej sie nie wypowiadaj, bo szkoda, ze takie posty sie pojawiaja i zmylają ludzi. Nie masz pojęcia o transporcie to po co na sile piszesz? zostaw to nam ktorzy maja znim do czynienia na codzien, tak oszczedzisz siebie i innych 8)


Post Wysłano: 05 gru 2007, 12:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Cytuj:
...Liczy sie DOPUSZCZALNA masa całkowita...
ale to trzeba wiedzieć co to jest DMC.

może jestem zbyt surowy, ale wydaje mi się, że zakładając firmę transportową powinno się znać przynajmniej 2 pierwsze strony w kodeksie drogowym zawierające "pojęcia podstwowe".
To na pewno nie jest zbytnia surowość.To wymaganie znajomości spraw absolutnie elementarnych. Ponieważ Pytający zaczął wypowiedź od określenia orientacyjnej wagi przewożonych przedmiotów jako czynnika zasadniczego,to mozna sądzić,że owe elementarne zagadnienia nie są mu zbyt bliskie.Sugerowałbym Mu poprzedzenie decyzji o podjęciu jakiejkolwiek dzialalności przestudiowaniem podstawowych przepisów o niej traktujących.Bo później, "po fakcie" nie da się powiedzieć : ale ja tego nie wiedziałem! Właściwie to powiedzieć się może da, ale wątpię czy kogokolwiek będzie to interesowało.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 05 gru 2007, 13:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

TomekF ciekaw jestem czym różni się moje "nie będzie Cię obowiązywał" od Twojego "nie trzeba używać". Ja pisząc miałem na myśli to co Ty, i jest to to samo tyle że ujęte innymi słowami, chyba nie trudno się domyśleć o co mi chodziło. Ale skoro to było dla Ciebie trudne to przepraszam, bo przecież Ty jesteś wszechwiedzący, a ja nie mam zielonego pojęcia o transporcie, więc nie będe pisał na siłe i pa.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 gru 2007, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

według mnie aby zacząć mysleć o założeniu działalności w transporcie - firmy trzeba mieć ogólne pojęcie o transporcie trochę większe niż kierowca i spedytor. dodatkowo osoba mająca zamiar założenie firmy transportowej musi znać podstwy pomocne w działalności gospodarczej.

trudno menadżerowi chcącemu założyć profesjonalny klub piłkarski tłumaczyć na czym polega piłka nożna, zasady gry, czy jakie są wymiary boiska itp.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 gru 2007, 13:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

nie pojmuję jak z pozoru inteligentni ludzie mogą ciągle wałkować temat transportu na potrzeby własne a posiadania pojazdu na potrzeby własne,jeśli kolega jest zainteresowany tematem powinien przeglądnąć forum, na ten temat napisano już rzekę w miarę wyczerpujący sposób.jak wspomniał kolega CYRYL zaangażowanie się w działalność transportową wymaga wiedzy którą należy nabyć a nie oczekiwać gotowych odpowiedzi.proponowałbym prześledzenie kilku tematów na forum i na tej podstawie zadawanie pytań w miarę istotnych, na które odpowiedzi wniosły by coś do tematu


Tytuł:
Post Wysłano: 08 gru 2007, 14:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Pewnie dlatego tak się dzieje,gdy pytający wierzy, lub ma nadzieję na istnienie skutecznego przepisu na sukces, a udział w dyskusji podejmją zarówno ci, którzy mają coś do powiedzenia, jak i ci, którzy lubią się wypowiadać.W pewnym momencie już nie do końca wiadomo o czym ta wzajemna polemika..

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2007, 14:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2007, 15:16
Posty: 2
Lokalizacja: Biała Podlaska

Cytuj:
2.Przewóz na POTRZEBY WLASNE dotyczy przewozu towarów WŁASNYCH. Nie kumpla.
Rozumiem ze najlepiej jak bym kupił autko DMC 3,5t i zarejestrował je na kumpla. On ma firme i wtedy moglibysmy w koszty wrzucac naprawy i eksploatacje auta. Ale czy przy takim rozwiązaniu mogę ja tym autem jezdzic czy jesli bedzie wieziony jego towar to tylko on moze jechac za sterami??


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2007, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

ustawa o TD w częsci dotyczącej przewozu rzeczy nie dotyczy pojazdów < 3.5 tony

wiec wtedy nie jest wazne na kogo zarejestrowane

_________________
Krzysiek


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2007, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Cytuj:
2.Przewóz na POTRZEBY WLASNE dotyczy przewozu towarów WŁASNYCH. Nie kumpla.
Rozumiem ze najlepiej jak bym kupił autko DMC 3,5t i zarejestrował je na kumpla. On ma firme i wtedy moglibysmy w koszty wrzucac naprawy i eksploatacje auta. Ale czy przy takim rozwiązaniu mogę ja tym autem jezdzic czy jesli bedzie wieziony jego towar to tylko on moze jechac za sterami??
1. Jak moment po tej wypowiedzi słusznie powiedział "krecik" to dotyczy DMC poniżej 3,5 tony.Później do głosu dochodzą wszystkie przepisy ogólne. Także takie,że : jednego właściciela musi być towar (na fakturze,lub w rzeczywistości do udowodnienia), pojazd, oraz pracownik-kierowca.Chyba ,że to wspólnik.
W przypadku o jakim myślisz musielibyście uzgodnić temat podatku dochodowego,od wynagrodzeń, ZUS-u od pracownika kórym byłbyś itd. Jeszcze kilka kwestii lub możliwości, ale to za dużo na jeden raz.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2007, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

ego - nie znęcaj sie nad nimi, trzeba krótko...

pytanie było czy < 3.5 tony można

odpowiedź jest można...


bo jak zaczniemy rozpatrywać wszystkie warianty ponad 3.5 tony...
to tez jest pare mozliwości :)

_________________
Krzysiek


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2007, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Masz Waszmość racje, jek zresztą (prawie) zawsze :)

_________________
ego


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: