Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 lis 2007, 14:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Witam czy na Turcje potrzebna jest wiza i karnet TIR??


Tytuł: Turcja
Post Wysłano: 20 lis 2007, 14:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

A co ma wspólnego wiza z karnetem TIR ??

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2007, 15:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Nic, ale z tego co się orientuje, aby wjechać do Turcji trzeba mieć i to, i to, ale mogę mieć przestarzałe dane z lekka ;P

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2007, 15:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

dzięki kolego McBeZeL


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2007, 15:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Wiza-tak. Ale karnet to całkiem inna bajka.

[ Dodano: Wto, 20.11.2007, 15:09 ]
Temat wjazdu na karnecie lub bez-czyli rodzaj zabezpieczenia celnego w tranzycie granica-D.U.C.-wpierw z odbiorcą z reguły się ustala.Jeśli jest on zleceniodawcą.Jeśli nie, to ze zleceniodawcą.I musi to być zawarte w zleceniu.Choćby z tego powodu,że karnetu nie dostaje się za darmo, ani nie kupuje w kiosku.Najkorzystniejszym wyjściem jest oclenie ostateczne na granicy.Temat jest bardziej skomplikowany niż wiza.Trudno na to jednoznacznie odpowiedzieć tak-nie, nie znając szczegółów.Ja przynajmniej posługiwanie się własnym karnetem ograniczam do niezbędnego minimum.To wygodne narzędzie, ale potrafi być bardzo niebezpieczne.

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lis 2007, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Wielkie dzięki ''ego''


Tytuł: Turcja
Post Wysłano: 20 lis 2007, 22:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Niezamaco :-)
Nie za wiele pomogłem, ale to temat szerszy.Powodzenia. I sugeruję karnet-jeśli jest-traktować jako ostateczną ostateczność

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lis 2007, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 22:38
Posty: 47
GG: 0
Lokalizacja: Kalety

a czym się różni tablica TIR od przekreślonego napisu TIR ??


Tytuł: Tablica TIR
Post Wysłano: 22 lis 2007, 23:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
a czym się różni tablica TIR od przekreślonego napisu TIR ??
Tablica TIR moze, a raczej musi być używana podczas przewozu towaru w procedurze TIR.I musi być możliwość założenia plomby celnej ,by nie mozna było jej w trakcie przewozu zdjąć. W praktyce przez jedną z śrub ją mocujących i nakrętkę na niej (zwykle motylkową) wierci się otwór srednicy ok. 3 mm by można było drucik od plomby przeciągnąć.Do niedawna z reguły urzędy celne włoskie tego bardzo przestrzegały.I ta plomba była wpisywana w karnet TIR.Proponuję poczytać Konwencję TIR i wymagania ,które musi spełnić pojazd, by otrzymać tzw. Certyfikt Dopuszczenia Pojazdu Do Przewozu Towarów Pod Zamknięciem Celnym.Jest on wymagany w momencie "otwarcia" Karnetu TIR. Są do niego dwa komplety zdjęć.Jeden ostemplowany przez urząd celny i przypięty do certyfikatu, drugi zostaje na urzędzie celnym,ktory ten certyfikat wydal.
Po odprawie ostatecznej kończącej przewóz w procedurze TIR tablice powinny być zdjęte,odwrócone, lub zakryte.Niektórzy zamiast tego "PRZEKREŚLALI JE" paskiem uciętym z dętki, lub naklejoną taśma izolacyjną. Zachodnie służby raczej to goniły.Choć było to jakieś wytłumaczenie. A przejazd pojazdem pustym z odkrytymi tablicami był wykroczeniem.Karalnym.U nas chyba tylko na karb nieświadomości ,czy niedouczenia służb mundurowych można złożyć to,że niejednokrotnie widzi się wywrotki z węglem oznaczone niebieskim napisem TIR. Teraz ,w związku z integracją z Unią w tamty kierunku jest to temat nieaktualny.Ale tylko na terenie UE. Pozdrawiam.

[ Dodano: Czw, 22.11.2007, 22:59 ]
A co to jest Karnet TIR i dlaczego ulatwia życie powiemy ewentualnie w kolejnym odcinku :D

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 22:38
Posty: 47
GG: 0
Lokalizacja: Kalety

dziękuje za jakże wyczerpującą wypowiedź :)


Tytuł: Turcja ..
Post Wysłano: 23 lis 2007, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Miło mi ,jeśli za taką może być uznana :-)

_________________
ego


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lis 2007, 22:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Ta wiza ma być dla kierowcy ? czy chcesz się zabrać jakpo pasażer ? Kierowca potrzebuje z ambasady,turystycznie jako pasażer kupisz na Kapikule w przejściu dla osobówek koło blisko bankomatu.Za pierwszym razem dostaniesz wizę jednokrotną,do ambasady potrzerbne jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego,pismo z ZMPD,zresztą zadzwoń so ambasady.
Kurcze pisze gościnnie na córki kompie bo mi laptop nawalił,tragedia
Jeszcze jedno pytanie w jaką część Turcji jedziesz ? ja wróciłem w niedziele rano z granicy Irackiej,tam stoi 1,5 mln wojska Tureckiego,szykują się do wojny,ledwie wróciłem do domu.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 15:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Cytuj:
Ta wiza ma być dla kierowcy ? czy chcesz się zabrać jakpo pasażer ? Kierowca potrzebuje z ambasady,turystycznie jako pasażer kupisz na Kapikule w przejściu dla osobówek koło blisko bankomatu.Za pierwszym razem dostaniesz wizę jednokrotną,do ambasady potrzerbne jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego,pismo z ZMPD,zresztą zadzwoń so ambasady.
Kurcze pisze gościnnie na córki kompie bo mi laptop nawalił,tragedia
Jeszcze jedno pytanie w jaką część Turcji jedziesz ? ja wróciłem w niedziele rano z granicy Irackiej,tam stoi 1,5 mln wojska Tureckiego,szykują się do wojny,ledwie wróciłem do domu.
Kolego dla Kierowcy
Ale tak daleko aż nie

[ Dodano: Czw, 29.11.2007, 20:21 ]
A koledzy jak jest na rosje gdzie można otrzymać wize turystyczną????


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: