Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 paź 2007, 16:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Zgodnie z przepisami art. 24 ust. 4 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Najwyższy wymiar grzywny, bo aż 10 tys. zł, przewidziano w przypadku, gdy kierowca używa więcej niż jedej karty kierowcy i kiedy prowadzi pojazd, posługując się cudzą lub nieważną kartą kierowcy.

źródło
artykuł z Wydawnictwa Forum z Poznania " Czas pracy kierowców"


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2007, 17:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Warto dodać że jeśli wyrobiło się kartę do tacha cyfrowego to trzeba ją mieć przy sobie, nawet gdy jeździ się z autem ze zwykłym, analogowym tachografem.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2007, 18:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 19:38
Posty: 96
GG: 0
Lokalizacja: KWI

warto dodac ze nawet osobowym...


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2007, 18:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

A może jakieś podstawy prawne dotyczące tego? Czemu niby mam mieć w osobówce karte kierowcy?

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2007, 18:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 paź 2007, 19:49
Posty: 39
GG: 6187173
Lokalizacja: Ujście k/Piły

Czy np: policja(ITD, BAG czy cos w tym stylu) posiadają jakie kolwiek urządzenia które wykryją obcą karę kierowcy w aucie?


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2007, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 19:38
Posty: 96
GG: 0
Lokalizacja: KWI

jak byłem na kursie na przewóz rzeczy, to gosciu ktory wykładal mowil ze w razie kontroli policji trzeba posiadac karte kierowcy, nawet kierujac sam. osobowym. Jej brak jest traktowany jako brak jednego z dokumentów, jak sie nie myle.. 100 zl ... o to raczej chodzi by słuzby kontrolujące mialy dostep do dokumentacji czasu pracy, choc nie wiem dlaczego chodzi tylko o karte cyfrowa, a nie ma takiego wymogu co do zwykłych wykresówek


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2007, 19:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:00
Posty: 154
Lokalizacja: wisła

Cytuj:
ak byłem na kursie na przewóz rzeczy, to gosciu ktory wykładal mowil ze w razie kontroli policji trzeba posiadac karte kierowcy, nawet kierujac sam. osobowym. Jej brak jest traktowany jako brak jednego z dokumentów
mi się to wydaje kompletnym absurdem i bzdurą-czy tym dokumentem się wylegitymujesz??zastąpi ci to np. dowód osobisty??
zresztą skąd kontrolujący mnie gliniarz(jak jadę osobówką) ma wiedzieć że jestem zawodowym kierowcą ciężarówki??i co on niby z ta kartą może zrobić??ani jej nie sprawdzi ani nic innego...
a z tego co się orientuję to ITD nie zatrzymuje osobówek...
fajni by było gdyby ktoś zorientowany wyjaśnił jak to jest na serio

_________________
gdzieś w unii


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2007, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Z tą osobówką to na pewno przesada. Czy jest wymóg wożenia ze sobą tarcz? Nie ma, więc nie ma tez wymogu wożenia w osobówce karty do tachografu.

Jedynie jadąc ciężarówką, trzeba ją mieć, bez względu na to czy jej używamy czy nie.

A podkładki, jakie wiele firm stosuje (jazda z dwoma kartami) to już czyste szaleństwo. W razie wypadku, do odpowiedzialności pociągany jest nie tylko kierujący, ale też osoba która mu tą kartę dała - czyt. drugi kierowca, który w danej chwili może być 4000 km od miejsca zdarzenia.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 paź 2007, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 19:38
Posty: 96
GG: 0
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Cytuj:
ak byłem na kursie na przewóz rzeczy, to gosciu ktory wykładal mowil ze w razie kontroli policji trzeba posiadac karte kierowcy, nawet kierujac sam. osobowym. Jej brak jest traktowany jako brak jednego z dokumentów
mi się to wydaje kompletnym absurdem i bzdurą-czy tym dokumentem się wylegitymujesz??zastąpi ci to np. dowód osobisty??
zresztą skąd kontrolujący mnie gliniarz(jak jadę osobówką) ma wiedzieć że jestem zawodowym kierowcą ciężarówki??i co on niby z ta kartą może zrobić??ani jej nie sprawdzi ani nic innego...
a z tego co się orientuję to ITD nie zatrzymuje osobówek...
fajni by było gdyby ktoś zorientowany wyjaśnił jak to jest na serio

Takie stwierdzenie usłyszalem od prowadzącego kurs na przewóz rzeczy w krakowie przy ul. Koszykarskiej? czyzby ludzie nie byli kompetentni ? tez ciekawy jestem...


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lis 2007, 11:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Z wożeniem karty w osobówve to jest bzdura. Kartę należy wozić ze sobą kierując ciężarówką, nawet tą z analogowym tachografem.

[ Dodano: Czw, 01.11.2007, 10:35 ]
I jeszcze jedno. ITD czy BAG jest w stanie na drodze sprawdzić czy danemu kierowcy została wydana karta, w jakim kraju i kiedy. To jest wszystko skomputeryzowane. Policja raczej nie, bo pracuje średniowiecznymi metodami.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 9:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2006, 18:59
Posty: 27
Lokalizacja: okolice Włocławka

Cytuj:
Czy np: policja(ITD, BAG czy cos w tym stylu) posiadają jakie kolwiek urządzenia które wykryją obcą karę kierowcy w aucie?
Nie wiem jak ITD ale BAG tak!!!. Urządzenie przypomina ręczny wykrywacz metali.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2007, 12:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
A może jakieś podstawy prawne dotyczące tego? Czemu niby mam mieć w osobówce karte kierowcy?
Według ustawy o tachografach cyfrowych, kierowca jest zobowiązany mieć przy sobie karte kierowcy jeśli jedzie zestawem z tachografem cyfrowym lub analogowym, a to że mam ją mieć jak jedzie osobówką to jest jakaś bzdura, więc kolego Leszek nie martw się nie musisz mieć karty przy sobie jak jedziesz osobówką.
Cytuj:
A podkładki, jakie wiele firm stosuje (jazda z dwoma kartami) to już czyste szaleństwo. W razie wypadku, do odpowiedzialności pociągany jest nie tylko kierujący, ale też osoba która mu tą kartę dała - czyt. drugi kierowca, który w danej chwili może być 4000 km od miejsca zdarzenia.
Dokładnie, więc taka przestroga, nie wolno zostawiać karty w tacho po skończeniu pracy, trzeba ją zabierać ze sobą, bo np. taka sytuacja, zostawiamy kartę inny kierowca przychodzi otwiera samochód bo pracodawca każe mu gdzieś jechać ( nasza karta jest w tacho), dochodzi do jakiejś kolizji, i kto wtedy odpowiada? oczywiście kierowca który prowadził pojazd, jak i kierowca który zostawił tą karę w tacho. Wtedy grzywny wychodzą po kilkaset złoty. Także warto pamiętać i ZAWSZE zabierać kartę kierowcy po skończonej pracy ze sobą. :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: