Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 sty 2007, 23:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2007, 1:11
Posty: 51
Lokalizacja: Łódź

Pytanie:

Legalność zakupu CB radia Uniden Pro 510 XL i Uniden Pro 520 XL.


Odpowiedź:

Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

Informacje te zostały także przekazane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

W przypadku kiedy wymienione CB radia znajdują się w ciągłej sprzedaży prosimy o podanie danych adresowych tych punktów sprzedaży celem podjęcia działań kontrolnych.

W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań)


Co wy na to ? A to w miarę solidne produkty.

_________________
ZERO litości dla kierowców na "podwójnym gazie" !


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sty 2007, 8:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań)
Ciekawe jak się coś takiego skończy, przecież ludzie kupwali te sprzęty nieświadomi tego że jest coś nie tak :>

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sty 2007, 15:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2007, 14:55
Posty: 3
Lokalizacja: Mazowsze / Poland

Grzesiek EK, a sam jak byś kupował CB to byś śledził internet w poszukiwaniu informacji czy odbiornik jest nielegalny?
Myśle że ten pomysł nie przestraszy kierowców.
Cytuj:
W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu
Jasne, najwyżej w programie na TVN Turbo, gdzie policja jeżdzi z kamerą telewizyjną.


Post Wysłano: 20 sty 2007, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2005, 0:54
Posty: 42
Lokalizacja: tuż obok stolicy

Z tego co widać, to zabronione jest wprowadzanie owych sprzętów do obiegu (czyli sprzedaż itd), a nie ich użytkowanie - dlatego zawsze dobrze mieć przy sobie wydruk deklaracji zgodności, jaką otrzymało się od sprzedawcy (a jak się nie otrzymało, to można znaleźć takową w necie, obejmująca daną partię urządzeń) Jeśli nawet policja czy inny organ kontrolny będzie chciał zatrzymać radio do badań (w co szczerze wątpię, bo dużo przy tym papierkologii, a i podstawy prawne dość mętne) to użytkownikowi absolutnie nic nie grozi, bowiem opierał się na otrzymanej od sprzedawcy deklaracji, że radio jest zgodne z wymaganiami. Sam użytkownik przecież żadnych badań przeprowadzać nie musi. Zresztą importer też nie przeprowadzał badań, a jedynie ową deklaracją potwierdzał, że radia są zgodne z wymaganiami. Jak się okazało, zgodne nie są ;) i teoretycznie można później ścigać importera o zwrot kasy za sprzęt, jako niezgodność towaru z umową.
Cytuj:
A to w miarę solidne produkty.
Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale ponoć wojna przeciw Unidenom to wynik skutecznego "lobbingu" Presidenta, który produkuje niemal bliźniacze radia, a droższe prawie dwukrotnie. Ile w tym prawdy, to tylko oni pewnie wiedzą ;)

_________________
miroy.fotosik.pl - trochę dla oka
B, C+E


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sty 2007, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

Tutaj zgodzę się w 100% z Miro że to podobno wpływy presidenta a nie parametry radia mają wpływa na zakaz sprzedaży. należy tutaj dodać że to uniden był pierwszy ze swoim 520 a dopiero potem president zaczął go produkować na jego licencji...

Ja jeśli kupiłem radio pare lat temu na giełdzie , kiedy był on jeszcze legalny nic nie wiedziałem. homologację mam z neta i nie zamierzam radia oddać bo kupiłem je zgodnie z przepisami.
to się tyczy tylko wprowadzania do obiegu...


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lut 2007, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2005, 18:22
Posty: 11
GG: 4448158
Samochód: Volvo 960
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Gliwice

A czytał ktoś styczniowy numer Polskiego Trakera ? Tam jest opis montażu UNIDENA 520 Pro XL :D Na dodatek reklamuje się pod tym jakis większy sklep z tymi zabawkami... Sam posiadam w/w model i jestem z niego bardzo zadowolony i też podejrzewam że to wszystko to sprawa Presidenta... :D

_________________
Forum Volvo - http://www.volvoforum.pl

Pomoc Drogowa Druzgała - www.maxstrans.com


Tytuł:
Post Wysłano: 18 cze 2007, 11:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2006, 18:24
Posty: 71

Powiem szczerze, ze o tych newsach dowiedzialem sie dopiero tutaj :) Sam jestem posiadaczem tego radyjka i z perspetywy uzytkowniaka nie mam mu nic do zarzucenia. Oczywisci wolalbym orginal ale szkoda mi na to kasy. Mysle, ze to kolejny martwy przepis ale nigdy nic nie wiadomo. Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 10:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 18:45
Posty: 57
Lokalizacja: Kalisz Pomorski

Miom zdaniem to chyba sobie odpuścili, jak sie pojawiły pogłoski na początku br., że uniden został wycofany z obiegu właściwie nigdzie nie można był go kupić. Ewentualnie spod lady, ale sprzedawca od razu zaznaczył że to radyjko straciło homologacje, a teraz jak się rozglądałem to znowu są z homologacją, oraz na allegro sie pojawiła dosyć duża ilość wystawiana przez sklepy internetowe

_________________
skończy się diesel to i ja sie skończę


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lip 2007, 9:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2007, 13:03
Posty: 228
GG: 7
Samochód: Służbowy
Lokalizacja: GSL

Cytuj:
W przypadku kiedy wymienione CB radia znajdują się w ciągłej sprzedaży prosimy o podanie danych adresowych tych punktów sprzedaży celem podjęcia działań kontrolnych.


Przecież wystarczy przejrzeć ofertę radyjek na Allegro....
Tam jest ich pełno. Przymierzałem się do kupna tego radia. Co o tym myślicie???

_________________
A -> 09.12.2009 ;)
B -> 09.12.2009 ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lip 2007, 9:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Ja bym kupil.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 09 sie 2007, 10:46

Jeżeli nie podoba im sie radio unidenka to lepiej niech sie zastanowią Makaroniarzy słychać na wszystkich kanalach bo takie maja mocne radia...
dajcie spokój już nie maja czego sie czepiać taka kase biora za spanie w sejmie jeszcze problemy robia


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 14:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2007, 11:15
Posty: 31
Lokalizacja: 40 km do kraka :)

Ja śmigam z unidenkiem pro xl 510 i jestem zadowolony, kupywałem w tym roku czyli niby bez homologacji, pytam allegrowicza jak to jest z tą homologacją a on że ma jakby co to kupywane w 2005 roku :U bo z tego roku jest papierek z homologacją, zwykła kserówka z pieczątką sprzedajacego.
A pozatym czy komukolwiek misiaki czy krokodylki zaglądali w homologacje radyjka, ja jescze sie z tym nie spotkałem.

_________________
Jest B, C i E .......


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Makaroniarzy słychać na wszystkich kanalach bo takie maja mocne radia...
To nie zależy od mocy radia. Poczytaj sobie o propagacji.

[ Dodano: Pią, 05.10.2007, 18:02 ]
Cytuj:
zwykła kserówka z pieczątką sprzedajacego.
A pozatym czy komukolwiek misiaki czy krokodylki zaglądali w homologacje radyjka, ja jescze sie z tym nie spotkałem.
Zasadniczo jest to kserówka, bez żadnej pieczątki. Co ma sprzedający do deklaracji zgodności? A policja i inspekcja nie ma prawa od ciebie żądać żadnych dokumentów na CB Radio do 4W w modulacji AM/FM lub 12W w SSB. Na lodówke też wozisz deklaracje zgodności?

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł:
Post Wysłano: 06 paź 2007, 9:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

Koledzy... pamietajcie "to co zakazane lepiej smakuje"
Zobaczcie ile osob ma Unideny czy 510 czy 520.Ile tych radyjek sprzedaje sie choc by na allegro? Pytalem kilka osob czy mieli jakies problemy z unidenami i zadnych problemow.Nawet pewnego kolege zlapali i nawet do radyjka sie nie doczepili,bo oni sami nie wiedza co jest legalne a co nie.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 paź 2007, 9:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
oledzy... pamietajcie "to co zakazane lepiej smakuje"
Zobaczcie ile osob ma Unideny czy 510 czy 520.
I mają całkowite prawo je mieć. Jest zakaz wprowadzania do obrotu na terenie polski, ponieważ nie spełniają CE (zapewne jeden egzemplarz nie spełniał przywieziony przez p. Witkowskiego). Jakbyś wziął z Presidenta 10 radii i dał na kontrole też napewno by wszystkie nie przeszły. Natomiast posiadanie Unidena jest zupełnie legalne.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł:
Post Wysłano: 06 paź 2007, 12:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

Leszek Zgadzam sie z Toba w 100 %
Jak czytalem w kilku artykulach zaczelo sie od sprawdzenia unidenow przez...
Uniden = President.
Sa legalne i nikt nie zabroni ich uzytkowania!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: