Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 wrz 2007, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 wrz 2007, 18:47
Posty: 2

witam jestem tu nowy, ale chciałem się zwrócić o pomoc do bardziej doświadczonych użytkowników, przeszukałem forum ale nie znalazłem nic na temat interesujący mnie, a jestem dość zielony. W moim Mercedesiku stale powtarza się jeden problem.
Otóż często padają akumulatory i szukam różnych przyczyn tego stanu rzeczy, mam to autko 5 (rocznik 96, 640 tkm) lat i w tym czasie już 3 razy wymieniałem obie baterie.
możecie mi powiedzieć jakie są sposoby żeby znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy? bo panowie z warsztatów wzruszają rękoma i mówią, ze skoro klemy czyste, przewody w dobrym stanie, akumulatory wymieniane itp to musi tak być i basta
A może po prostu używam jakiegoś szajsu i powinienem zaopatrzyć się w porządne baterie, w takim razie na jakiej firmy akumulatorach mogę polegac jak na Zawiszy?


Tytuł:
Post Wysłano: 26 wrz 2007, 16:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Przedewszystkim sprawdz amperomierzem pobur prądu przez instalacje w samochodzie przy wyłonczonym zapłonie i wszystkich odbiornikach, może ci np alarm zjadać prąd, drugie pytanie czy masz w samochodzie urządzenia na 12V czy jest przetwornica napięcia czy jest pociagnięte zasilanie z jednego akumulatora

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 27 wrz 2007, 22:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2007, 15:13
Posty: 25

Sprawdź jeszcze jakie masz napięcie ładowania przy włączonych światłach i bez. Powinno być około 28V jeśli jest mniej to prawdopodobnie masz uszkodzony alternator i nie jest on w stanie doładować akumulatorów co powoduje ich zasiarczenie i szybką śmierć.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2007, 15:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lip 2007, 20:13
Posty: 44
Lokalizacja: Legionowo

Możesz mieć uszkodzony regulator napięcia i wtedy masz niedoładowane akumulatory


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2007, 16:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

MAN dobrze napisałl też to miałem,jeśli masz 12voltowy odbiornik podłączony bezpośrednio do jednego akumulatora będzie ci padał a drugi poprzez zwiększone obciążenie.Jedyne wyjście to przetwornica.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2007, 16:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
jeśli masz 12voltowy odbiornik podłączony bezpośrednio do jednego akumulatora będzie ci padał a drugi poprzez zwiększone obciążenie.
Trochę inaczej jeden akumulator będzie nie doładowany a drugi będzie przeładowany przez alternator co w jednym i w drugim przypadku skarca ich żywotność

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: