Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 sie 2007, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2007, 16:22
Posty: 28
Lokalizacja: Lublin

Witajcie

Plan jest taki - czas na zmiany w zyciu (na lepsze i na gorsze, zaleznie od punktu widzenia) - zmieniam wszystko i zostaje kierowca ciezarowki.

Rozwazanie za i przeciw mam juz za soba - teraz potrzebuje ogarnac kolejne etapy realizacji tego planu - i tu prosba o potwierdzenie i wyjasnienie zagadnien o ktorych moge miec bledne pojecie.

1. prawo jazdy kat. C
2. prawo jazdy kat. E (C+E)
3. kurs na przewoz rzeczy
- czy to wlasciwa nazwa?
- na czym on polega ?
- jakies wiążą się z nim koszty ?
- gdzie zdaje sięegzamin?
4. kurs ADR
- zestaw pytań jak wyżej
5. karta kierowcy (?)
- czy to właściwa nazwa ? gdzie się to wyrabia i koszt?

i co dalej ? czy po przejściu w/w etapów, zdobyciu zaświadczenia o niekaralności, odnowieniu paszportu - mogę już rozpoczynać poszukiwania nowego pracodawcy ?

co jeszcze muszę wiedzieć bądź zrobić ?

z góry (i z dołu) dzięki i czekam na odpowiedzi.

podr
mmk


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sie 2007, 8:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2006, 14:13
Posty: 111
Lokalizacja: Bartoszyce

Cytuj:
co jeszcze muszę wiedzieć bądź zrobić ?
Koniecznie musisz wiedzieć gdzie jest opcja "Szukaj", bo to już robi się nudne. Co chwila ktoś nowy zakłada taki sam temat i o to samo pyta, a wystarczy poszukać. Sorry za tak "miłe" przywitanie.

_________________
Kubuś Puchatek zanim napisał jakiś post, to siadał i walił się w głowę pluszową łapą, mówiąc „myśl, myśl, myśl…”
Wy też myślcie zanim coś napiszecie !


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sie 2007, 9:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2007, 16:22
Posty: 28
Lokalizacja: Lublin

od opcji szukaj rozpoczalem

lepszym sformulowaniem byloby "koniecznie musisz wiedziec jak sformulowac zapytanie" - wpisalem jak zaczac i przejrzalem jedna strone odpowiedzi po czym zalozylem nowy temat

w sumie po nocy moge stwierdzic, ze rzeczywiscie w dziale kwestie prawne - mozna dowiedziec sie bardzo duzo, a dodatkowo innym nowicjuszom polecic moge ten adres
http://www.naukajazdy.pl

i zakladke zawodowe prawo jazdy - tam jest prawie wszystko

pozdr
mmk


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sie 2007, 11:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2006, 20:23
Posty: 51
Lokalizacja: Zielona Góra

I jeszcze musisz wojsko przejść :P

_________________
Super Strona


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sie 2007, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lip 2007, 17:12
Posty: 35
Lokalizacja: Dębica

ja Ci powiem ze ciezko jest przejsc pierwszy punkt w Twojej liscie a punktow ma 5!!Wiec zanim zaczniesz szukac nowego pracodawcy zacznij realizowac te punkty, a zobaczys ile cie to bedize kosztowalo czasu i pieniedzy. Poza tym sproboj najpierw zrobic tylko prawko C pojezdzi chwile i zobaczysz cz sie w tym zawodzie czujesz dobrze. Uwazam ze dawne przepisy odnosnie wymaganej praktyki na nizszej kategorii zeby zrobic wyzsza to jednak bylz dobre przepisy...


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sie 2007, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2007, 10:10
Posty: 191
Lokalizacja: Rudnik koło Myślenic

Cytuj:
Uwazam ze dawne przepisy odnosnie wymaganej praktyki na nizszej kategorii zeby zrobic wyzsza to jednak bylz dobre przepisy...
Masz całkowitą rację,mając wieloletnią praktykę na osobówkach i dostawczakach, kat.C i C+E zaliczyłem za pierwszym podejściem :)

_________________
Ja nie kłamię,ponieważ nie pamiętam co komu mówiłem ! :)


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sie 2007, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 18:45
Posty: 57
Lokalizacja: Kalisz Pomorski

skoro wszystko przemyślałeś to tak:
1. prawo jazdy kat. c
2. jak chcesz to mażna już rozpocząć kurs na przewóz rzeczy i jednocześnie robić C+E, kurs ten polega w praktyce, że idziesz na kurs, płacisz 800 zł i Ci mówią co i jak tak "na odwal się", po tym robisz kartę kierowcy. W tym momencie możesz już zacząć pracować.
3. w ADRy sie nie pchaj bez doświadczenia, lepiej kilka lat się przyuczyć przy normalnych (i spokojniejszych) przewozach.

Do tego jak napisał Bobek#039 dobrze wojsko mieć odfajkowane


Post Wysłano: 24 sie 2007, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 6:56
Posty: 13
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
Witajcie

Plan jest taki - czas na zmiany w zyciu (na lepsze i na gorsze, zaleznie od punktu widzenia) - zmieniam wszystko i zostaje kierowca ciezarowki.

heh.. mam to samo ;)
Cytuj:
I jeszcze musisz wojsko przejść :P
znam paru chlopakow, co są bez wojska i pracują w tym zawodzie...
ja tez nie mam zamiaru sie pchac do "armii". Poprostu studiuje.


Post Wysłano: 25 sie 2007, 0:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Cytuj:

3. kurs na przewoz rzeczy
- czy to wlasciwa nazwa?
- na czym on polega ?
mmk
Kurs na przewóz rzeczy aktualnie jest to sama sucha teoria na temat techniki poruszania się samochodami ciężarowymi zachowanie się w ekstremalnych sytuacjach, zapoznanie się z obsługą tachografu i poprawne używanie, przepisy dotyczące transportu tylko te główne, czas pracy kierowcy zawodowego, ogólnie zasady postępowania podczas kolizji, wypadku. Ostatni dzień trochę pośmigacie na placu i koniec, kurs trwa od 4-5 dni cena ok 800zł. :wink: :arrow:


Tytuł:
Post Wysłano: 25 sie 2007, 1:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2007, 16:22
Posty: 28
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
ja Ci powiem ze ciezko jest przejsc pierwszy punkt w Twojej liscie a punktow ma 5!!Wiec zanim zaczniesz szukac nowego pracodawcy zacznij realizowac te punkty, a zobaczys ile cie to bedize kosztowalo czasu i pieniedzy.


na chwile obecna zakladam okolice 5-6 tys. sporo kasy - tym bardziej, ze glownym powodem dla ktorego chce to robic jest wlasnie potrzeba zarabiania wiekszych pieniazkow - mysle, ze inwestycja moze byc oplacalna

Uwazam ze dawne przepisy odnosnie wymaganej praktyki na nizszej kategorii zeby zrobic wyzsza to jednak bylz dobre przepisy..

oceniam siebie na jakies 300-400 tys w osobowych - byc moze wiecej, ale pogubilem sie w obliczeniach

mam tez pelna swiadomosc tego, ze jazda duza ciezarowka to calkiem cos innego niz dowolnym osobowym czy busem - ale dzieki tej swiadomosci wlasnie sadze, ze nie powinienem miec duzych problemow z przesiadka na wieksze autka

najwieksze obawy zywie w stosunku do zachowania psychiki - czy poradze sobie ze zmeczeniem troche innego rodzaju niz w czasie jazdy osobowym - ktorym mozna zatrzymac sie w dowolnym niemalze miejscu, czy poradze sobie z samotnoscia i pozostawieniem rodziny - chociaz tu jakies doswiadczenie tez juz mam - bo widujemy sie tylko w weekendy

i czy rzeczywiscie uda sie znalezc solidnego pracodawce, ktory bedzie chcial placic dobre pieniadze za ciezka i solidna prace.

oby !

[ Dodano: Sob, 25.08.2007, 1:18 ]
Cytuj:
I jeszcze musisz wojsko przejść :P
mam 32 lata, ale sluzby nie odbylem...

kat.D bodajze


i co bedzie ?
; ))


Tytuł:
Post Wysłano: 25 sie 2007, 7:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Cytuj:
mam 32 lata, ale sluzby nie odbylem...

kat.D bodajze


i co bedzie ?
I nic nie będzie, ja też nie odbyłem i żałoby nie noszę z tego powodu.
A na pytania o tęsknotę i własne siły musisz sam sobie odpowiedzieć, czyli przekonać się na własnej skórze, ja myślę, że dasz sobie radę ("trza być twardym, a nie miętkim"), ja sobie dałem i jest dobrze, a jak chce mi się spać to pierwsza stacja i dobranoc, coprawda ja brykam po Polsce. A jak nie było stacji to i zatoczka też się czasem trafiła(oczywiście poza terenem zabudowanym). Wiem, że to nie powinno tak wyglądać, ale mam to w ..., wolę się przespać pół godziny na przystanku jak zrobić komuś krzywdę.

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 25 sie 2007, 8:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
ja Ci powiem ze ciezko jest przejsc pierwszy punkt w Twojej liscie a punktow ma 5!!...
zdanie egzaminów to jest fragmentaryczne sprawdzenie znajomości przepisów i umiejętności kierowania pojazdaem w warunkach sprzyjających, natomiast aby coś umieć trzeba dużo więcej.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 sie 2007, 12:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 6:56
Posty: 13
Lokalizacja: Jaworzno

apropo tej karty kierowcy zawodowego... gdzie to sie wyrabia??

pozdrawiam!


Tytuł:
Post Wysłano: 25 sie 2007, 15:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 18:45
Posty: 57
Lokalizacja: Kalisz Pomorski

Cytuj:
apropo tej karty kierowcy zawodowego... gdzie to sie wyrabia??

pozdrawiam!
Można użyć opcji "szukaj", albo pod linkiem poniżej znajdziesz informacje

http://www.tachograf.pwpw.pl/tach-cmsws/page/?F;157


Tytuł:
Post Wysłano: 25 sie 2007, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 6:56
Posty: 13
Lokalizacja: Jaworzno

aby pracowac w tym zawodzie.. musze miec te karte?? jest ona obowiazkowa?


Tytuł:
Post Wysłano: 25 sie 2007, 16:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
aby pracowac w tym zawodzie.. musze miec te karte?? jest ona obowiazkowa?
Jest ona potrzebna ci wtedy, gdy będziesz pracował na nowszej ciężarówce w której zamontowany jest tachograf cyfrowy. :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: