Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 lip 2007, 15:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2006, 12:57
Posty: 28
Lokalizacja: Suwałki

Czy istnieje konkretny przepis zezwalający na jazde ciężarówką z cyfrowym tachografem bez karty kierowcy do tego tacho? Jeśli tak to ktoś może zna jego numer i dokładne zasady na jakich taka jazda jest możliwa?


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lip 2007, 18:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2007, 22:04
Posty: 41
Lokalizacja: ze wsząd

jeżeli tachograf jst już skalibrowany - NIE można jeździć bez karty.

Wpisz w googlach "rozporządzenie o tachografach cyfrowych". 3 min. i masz czego szukasz.

_________________
rodzynek


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lip 2007, 21:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lip 2007, 20:13
Posty: 44
Lokalizacja: Legionowo

Bez karty kierowcy po kalibracji tachografu NIE WOLNO jeździć . Poszukaj wiecej informacji tak jak ci radzi rodzynek :D


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lip 2007, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 wrz 2006, 7:22
Posty: 23
Lokalizacja: Warszawa

Tu się z przedmówcami nie zgodzę. Są trzy przypadki kiedy można poruszać się pojazdem wyposażonym w tachograf cyfrowy bez karty.

"Gdy karta kierowcy ulegnie uszkodzeniu, jest niesprawna lub nie jest w posiadaniu kierowcy, kierowca:
a) na początku trasy drukuje dane prowadzonego przez siebie pojazdu i wpisuje na tym wydruku:
i) dane umożliwiające identyfikację kierowcy (nazwisko, numer karty kierowcy lub prawa jazdy kierowcy), wraz z podpisem;
ii) okresy, o których mowa w ust. 3 tiret drugie lit. b), c) i d);
b) na końcu trasy drukuje on informacje odnoszące się do okresów zarejestrowanych przez urządzenie rejestrujące, zapisuje wszystkie okresy innej pracy, dyspozycyjności i odpoczynku od chwili sporządzenia wydruku na początku trasy, które nie zostały zarejestrowane przez tachograf oraz zaznacza na tym dokumencie dane umożliwiające identyfikację kierowcy (nazwisko, numer karty kierowcy lub prawa jazdy kierowcy), wraz z jego podpisem."

podstawa prawna:
Rozporządzenie (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r. w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego oraz zmieniające rozporządzenia Rady (EWG) nr 3821/85 i (WE) 2135/98, jak również uchylające rozporządzenie Rady (EWG) nr 3820/85.
Art 26.
:D
Tak więc nie wolno prowadzić takiego pojazdu kierowcy, który nigdy nie miał wydanej karty.
Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lip 2007, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 mar 2007, 13:03
Posty: 18
Lokalizacja: dolnyslask

nie mozesz jechac bez karty kierowcy jak jest zamontowany tachograf cyfroeyi tyle wyjatkiem jest jesli zgubisz karte albo ulegnie zniszczeniu wtedy mozesz smigac ale musisz zrobic wydruk i to opisac i narysowac recznie wykres

_________________
MY TRUCK IS MY HOME


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lip 2007, 1:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Coś o tym wiem.Wedle przepisów bez karty i bez tachografu można jeździć samochodem od 3,5 do 7,5 tony jeśli samochód ten jest używany do potrzeb własnych przedsiębiorstwa.Właściciel auta musi mieć odpowiednie zaświadczenie z urzędu.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lip 2007, 9:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
nie mozesz jechac bez karty kierowcy jak jest zamontowany tachograf cyfroeyi tyle wyjatkiem jest jesli zgubisz karte albo ulegnie zniszczeniu wtedy mozesz smigac ale musisz zrobic wydruk i to opisac i narysowac recznie wykres
Jak narysować ręcznie wykres, chyba coś Ci się pomyliło, wydruk jest robiony sam przez tacho, i tam nic się nie rysuje. A jeśli nie masz karty a pracodawca kupił nowy wóz to możesz jeździć bez karty pod warunkiem że złożyłeś wniosek o wyrobienie karty kierowcy, warunkiem takiej jazdy jest robienie wydruku 24h każdego dnia jazdy i na wydruku wpisanie swoich danych.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lip 2007, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2006, 12:57
Posty: 28
Lokalizacja: Suwałki

Cytuj:
A jeśli nie masz karty a pracodawca kupił nowy wóz to możesz jeździć bez karty pod warunkiem że złożyłeś wniosek o wyrobienie karty kierowcy, warunkiem takiej jazdy jest robienie wydruku 24h każdego dnia jazdy i na wydruku wpisanie swoich danych.
Właśnie mam taką sytuacje jak napisałeś... Chce złożyć wniosek o karte kierowcy, ale nie wiem czy moge jezdzić(mając złożony wniosek). Pytałem dzisiaj prowadzącego kurs na przewóz rzeczy w WORD to mówił że nie moge jezdzic nawet jeśli mam złożony wniosek. Twierdził także, że jak się zgubi karte to też nie można jezdzić. Także sam już nie wiem jak to jest... Dodam jeszcze że tym samochodem jezdził już kierowca, który ma karte(jeśli robi to jakąś różnice).


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lip 2007, 8:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Właśnie mam taką sytuacje jak napisałeś
Byłem na tygodniowym kursie w firmie Actia, dowiedziałem się że można jeździć bez karty, ale pod warunkiem że wniosek jest już złożony, a "nie że mamy go zamiar złożyć", jak napisałem wcześniej obowiązkowe jest robienie wydruku 24 h z wpisaniem wszystkiech swoich danych, a w razie kontroli nie zaszkodzi mieć przy sobie potwierdzenia wysłania takiego wniosku. Postaram Ci znaleść przepis, który o tym mówi. Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sie 2007, 17:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

jeśli chodzi jazdę bez karty to przepis mówi wyraznie. codzienne wydruki przed i po zakończeniu dnia pracy dodatkowe opisy z tyłu wydruku robisz gdy w ciągu dnia przesiadłeś się z innego wozu bez cyfry.bez karty można jezdzić do 15 dni ale tylko jako powrót do bazy w razie utraty lub zniszczenia karty.na miejscu już niestety /bezrobocie/ urlop lub starszy wózek.Glaca


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sie 2007, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2006, 19:14
Posty: 72
GG: 5959988
Lokalizacja: Poznan

A jeżeli zostawilem auto na warsztacie i nie mam pewności ,że wlozyli karte warsztatową ,a proszuali się nim ??


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sie 2007, 23:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Jak będziesz odbierał auto z serwisu to możesz sprawdzić na wydruku,w moim przypadku jeżdzili bez karty i wystawili pismo że w dniach tych,a tych samochód był na serwisie.Nie wiem jakby to się miało przy kontroli,ale zawsze to lepsze niż nic.

_________________
==========================================


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sie 2007, 6:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lip 2007, 11:38
Posty: 11
GG: 0
Lokalizacja: Polska,mazowieckie

Cytuj:
Jak będziesz odbierał auto z serwisu to możesz sprawdzić na wydruku,w moim przypadku jeżdzili bez karty i wystawili pismo że w dniach tych,a tych samochód był na serwisie.Nie wiem jakby to się miało przy kontroli,ale zawsze to lepsze niż nic.

Podczas kontroli ma sie to "tak", że masz poświadczony serwis i jazda bez karty już nie jest Tobie "przypisywana" tylko serwisantom, którzy notabene NIE powinni tego robić (jazda bez karty)...
Tak poza tym, koledzy...nie wolno jeżdzić bez karty w kierunku innym niz "zjazd do bazy", no i należy sporządzać 24-ro godzinne wydruki z opisem przyczyny jazdy bez karty. Do jazdy bez karty nie "upoważnia" samo potwierdzenie wysłania wniosku, trzeba czekać na kartę lub jeżdzić na aucie ze starą szajbą...to tyle, tak z własnego doświadczenia...acha, jeszcze jedno, nie wierzcie Panom lub Paniom na wykładach w kwestii tachografów cyfrowych, 15 dni (?) ok, to jest "graniczny termin", ale tylko w trasie powrotnej do bazy, jak już pisałem.
Pozdrawiam i powodzenia

_________________
aktywność ACTROSEM to jest to....


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sie 2007, 11:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

tomiaszek napisał:

Cytuj:
Podczas kontroli ma sie to "tak", że masz poświadczony serwis i jazda bez karty już nie jest Tobie "przypisywana" tylko serwisantom, którzy notabene NIE powinni tego robić
Czyli jest ok,bo pismo spełnia swoją role,a co do tego że nie powinni tego robić to wszyscy wiedzą,łącznie z pracownikami serwisu,ale sytuacja wygląda tak że ponad rok od wejścia TCO,w dużym serwisie MANa,nikt nie ma karty.Mają to w nosie,bo dla nich ITD,to abstrakcja.

_________________
==========================================


Tytuł:
Post Wysłano: 21 sie 2007, 11:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Bez karty kierowcy po kalibracji tachografu NIE WOLNO jeździć . Poszukaj wiecej informacji tak jak ci radzi rodzynek
Cytuj:
Tak poza tym, koledzy...nie wolno jeżdzić bez karty w kierunku innym niz "zjazd do bazy",
Co wy piszecie nie mogę się z wami zgodzić. Przykład jeździsz na wykresówce, pracodawca kupuje nowe auto z tacho cyfrowym i co wtedy nie możesz jechać chociaż masz uprawnienia do kierowania takim pojazdem bzdura nie rośmieszajcie mnie. Lepiej dowiedzcie się lub gdzieś poczytajcie a potem piszcie bo piszecie jakieś bzdury. W tachografie cyfrowym isnieje funkcja OUT, czyli jazda bez karty, lub poza okresem( czyli gdy auto jest na warsztacie) ta funkcję sie ustawia manualnie, pozwala ona na jazde kierowcy który niema karty. Oczywiście nie można jeździć ciągle na tej funkcji ale napewno do czasu wyrobienia karty, i oczywiście należy robić wydruki 24h. Także panowie prosze najpierw dokładnie poznać działanie i zastosowanie tachografu cyfrowego i kwestie prawne w jego użytkowaniu a potem pisać prawde a nie bzdury.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 wrz 2007, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2006, 12:57
Posty: 28
Lokalizacja: Suwałki

Może ktoś wie co grozi dla kierowcy jezdzącego bez karty samochodem wyposażonym w cyfrowy tachograf?


Tytuł:
Post Wysłano: 12 wrz 2007, 9:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Jazda bez odpowiedniej karty kierowcy jest karana do kilku dziesieciu złoty (nie pamietam dokładnie ilu), ale można sie zabezpieczyć przed tym tak jak napisałem wyżej
Cytuj:
W tachografie cyfrowym isnieje funkcja OUT, czyli jazda bez karty, lub poza okresem( czyli gdy auto jest na warsztacie) ta funkcję sie ustawia manualnie, pozwala ona na jazde kierowcy który niema karty. Oczywiście nie można jeździć ciągle na tej funkcji ale napewno do czasu wyrobienia karty, i oczywiście należy robić wydruki 24h.
Ps. Złóż wniosek, rób codziennie wykresy (które opisuj), w włanczaj funkcje OUT. :)


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 8:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 23:26
Posty: 24
Lokalizacja: Zgierz

Ja mam taki przypadek:

Za kilka tygodni mam wyjazd do Belgi po nowe auto zabudowa specjalna, oczywiście bedzie tam tacho cyfrowe.
Z przejazdem nie będzie żadnego problemu, poprostu jedziemy ale jeżeli chodzi o mnie to mam wyrobioną kartę jednak nie mam kogo ze sobą zabrać wszyscy, z którymi podjął bym się takiej podróży nie mają kart.
Co wtedy czy można jakoś przejechać - powiedzmy pierwsze 10 godz. jazdy mam załatwione, ale jak się skończy mój czas a wsiądzie kolega bez karty co wtedy.
Jak to potraktować, czy da się tak jednorazowo przejachać.

_________________
B, B+E, C+E, D ... już niedługo LECZ KTO WIE >>> ???


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 15:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Cytuj:
Ja mam taki przypadek:

Za kilka tygodni mam wyjazd do Belgi po nowe auto zabudowa specjalna, oczywiście bedzie tam tacho cyfrowe.
Z przejazdem nie będzie żadnego problemu, poprostu jedziemy ale jeżeli chodzi o mnie to mam wyrobioną kartę jednak nie mam kogo ze sobą zabrać wszyscy, z którymi podjął bym się takiej podróży nie mają kart.
Co wtedy czy można jakoś przejechać - powiedzmy pierwsze 10 godz. jazdy mam załatwione, ale jak się skończy mój czas a wsiądzie kolega bez karty co wtedy.
Jak to potraktować, czy da się tak jednorazowo przejachać.
Przykładowy przypadek: jesteś pełnoletni i pijesz wódkę z niepełnoletnim kolegą, ty możesz bo jesteś pełnoletni, on też może ale jeśli popatrzeć na niego pod kątem prawa, to jednak nie może bo nie ukończył 18 lat :wink:

Więc Twój znajomy jechać może, ale jeśli będziecie mieć kontrol to życzę powodzenia :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 18:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 23:26
Posty: 24
Lokalizacja: Zgierz

Fajnie to kolego ująłeś podoba mi się prosty przykład jakiego użyłeś.

Wychodzi na to, że będę musiał sobie poszukać kogoś, kto ma kartę - będzie mały problem bo większość jeszcze nie potrzebuje lub nie chce wsiadać na auta z cyfrą (boją się czy jak). Ja chociaż mi do niczego nie potrzebna wyrobiłem, leży sobie nowiutka nie używana, aż tu przychodzi moment, jest potrzeba i się akurat wykorzysta. Z drugiej strony to uważam, że dobrze że się nie da tak jechać będzie mniej nadużyć ( a jakby się dało to by się zaraz zaczęło mieszanie ).

Jeszcze zapytam - od jakiego czasu jest obowiązek instalowania cyfrowych tacho w ciężarowych - bo słyszałem, że co najmniej raz był przesuwany ten termin i chyba już jest na stałe.

_________________
B, B+E, C+E, D ... już niedługo LECZ KTO WIE >>> ???


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: