Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 20:19
Posty: 13

Witam Wszystkich!
Mam kilka pytań. Jestem kierowcą już od kilkunastu lat, ale ostatnio nie jeździłem przez 8 lat. Znowu zacząłęm, a że świat idzie z postępem również to robie. Dlatego chciałbym się dowiedzieć kilka rzeczy:

1. Mam laptopa i chciałbym zrobić z niego GPS, wiem że muszę kupić antenę (najlepiej pod USB) i mapy. Tu nasuwa się kolejne pytanie, co kupić? Jaki model anteny GPS-proszę o podawanie tutaj linków (w miarę możliwości) za cenę do +/- 300 zł. Jaką mape mam nabyć? Chce aby to była Europa (zachodnia i środkowa) najlepiej w języku polskim obsługa.
Może być w angielskiem ale wole PL (jeśli są dobre mapy w ANG to też proszę). Chciałnym również kupić przetwornice 24V na 230V. Jaką musi mieć moc aby pociągnąć laptopa, a czasami czajnik lub małą lodóweczkę.
W miarę możliwości również proszę o linki do takich przetwornic +/- ok. 250 zł.

2. Jeżdżać również zauważyłem że moi koledzy mają na parkingu telewizory i oglądają TV. Czy można oglądać TV na laptopie? Co musiałbym dokupić? Również proszę o linki.

Wiem, że o duzo proszę ale jest to dla mnie bardzo ważne, dlatego proszę o odpowiedzi. Z góry wszystkim dziękuję. Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 14:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Co do TV wystarczy kupic zewnetrzną kartę telewizyjną do laptopa na złonczu np USB

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 14:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

MAN a taka karta ma swoją antenę czy tylko wyjście antenowe?


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 14:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Z regóły jest tylko wyjście antenowe w niektórych kompletach może występować pseudo antena pokojowo. Może ktoś zna jakiś sklep lub aukcje na której mozna kupić porządną zewnetrzną antenę telewizyjną kiedyś w niemczch kupiłem na autochofie za 20 euro antenę wewnętrzną która się okazała do dupy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 16:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 11:56
Posty: 34

Tutaj masz link z GPSem http://allegro.pl/search.php?string=gps ... tegory=491 do 300 zł. Z map europy dobra jest Map&Guide lub autoroute 2007. W laptopie można oglądać telewizje. Wystarczy mieć zestaw satelitarny do laptopa, on kosztuje w granicach 500 zł.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 20:19
Posty: 13

Na allegro sprawdzałem te GPS do 300 zł ale nie znam sie na parametrach który najlepszy, dlatego zapytałem tutaj na forum.
Za nazwy map dzięki, za info o TV również ale kwestia nadajnika: jaki polecacie do 300 zł. No i ta przetwornica. Tu już lepiej się znam na parametrach ale nie wiem jaką dobrą wybrać? Możek ktoś z Was takową posiada i coś poleci?


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 17:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2006, 11:56
Posty: 34

Mój ojciec używa takiego GPSa http://allegro.pl/item192106405__gps_na ... ktura.html i jak narazie wszystko działa bez problemów. Ale wybór należy do ciebie. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 20:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Mam tuner TV AVerMedia.

Obrazek Obrazek

Teraz nie wiem jaką antenę wybrać do niego. Tam pisze, że 75W, ale ja się trochę słabo orientuje w tych sprawach. I po przeczytaniu twojego postu chciałbym się dowiedzieć czy nadaje się do tego zestawu koronka angielska. Bardzo prosiłbym Cię o jakieś przykłady anten takich zwykłych jak i tych koronek, które mogłyby się nadawać do tego zestawu.

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 07 maja 2007, 19:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2007, 19:08
Posty: 33
GG: 0
Samochód: Renault Premium, Nissan X-Terra
Lokalizacja: Białystok

Tytuł:
Post Wysłano: 07 maja 2007, 20:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Temat nie jest mi obcy, bo ostatnio wyposazalem tate w laptopa, przetwornice, antene gps i karte telwizyjna.

Za karte zaplaciłem okolo 250 zł, jest ona na złacze PCMCIA. Wpina sie takowa do laptopa i uruchamia dolaczony na plycie program ktory odbiera telwizje. Wszystko w dosyc dobrej jakosci dzwieku i obrazu (no ale bez przesady)

Za antene GPS zaplacilem okolo 169zł, teraz taki odbiornik jest za 115zł. Wpina sie go do portu USB, uruchamia mape (w moim przypadku Map&Guide v12 Professional) i na mapie widac punkt w jakim jestesmy. Taki odbiornik mozna kupic tutaj

Co do mapy to polecam Map&Guide v12 Pro. Jest ona po Niemiecku/Angielsku, i jest to chyba najbardziej szczegolowa mapa, warto tez przypomniec ze jest ona robiona z mysla o kierowcach ciezarowek. Sa zaznaczone niskie wiadukty, mosty itp. Jest ona bardzo droga (w niemieckich sklepach internetowych okolo 1700Euro), wiec polecam sciagniecie jej z internetu. Ma byc to Map&Guide v12 Proffesional+Europa City

Przetwornica wystarczy o mocy 300V, taka ma moj tata. Gdzies czytalem ze taka przetwornica "uciagnie" 3-4 laptopy. Ja za nia zaplacilem 159zł.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 08 maja 2007, 15:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 20:19
Posty: 13

No i super. Wszystko się wyjaśniło i już wszystko wiem, dzięki Wam. Bardzo dziękuje, podane przez Was informacje będą dla mnie bardzo przydatne. Już niedługo dokonam zakupów. Big Thanks


Tytuł:
Post Wysłano: 08 maja 2007, 19:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2007, 19:08
Posty: 33
GG: 0
Samochód: Renault Premium, Nissan X-Terra
Lokalizacja: Białystok

No a teraz ja mam pytanie co do przetwornic
Bo mi tez 230v pod laptopa pojdzie , ladowarke do tel , ale chcialbym zeby rowniez mogla pociagnac raz na jakis czas czajnik elektryczny albo chociz grzalke bo butla czasem sie moze skonczyc a cieplej wody nie zawsze jest gdzie skolowac
ile watowa powinna byc ?? taka 300 chyba nie pociagnie co


Tytuł:
Post Wysłano: 08 maja 2007, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2006, 1:15
Posty: 140

Cytuj:
...ale chcialbym zeby rowniez mogla pociagnac raz na jakis czas czajnik elektryczny albo chociz grzalke bo butla czasem sie moze skonczyc a cieplej wody nie zawsze jest gdzie skolowac
ile watowa powinna byc ?? taka 300 chyba nie pociagnie co
Na taki czajnik albo grzalke musiałbyś mieć przetwornicę conajmniej 1000W która chwilowo może osiągnąc ok. 1500-1700W bo mniej więcej tyle na włączenie potrzebuje czajnik, a taka przetwornica to już dość spoty wydatek.

Do zagotowania wody na gorący napój polecam czajnik na 24V podłączany do zapalniczki, koszt wiele mniejszy a woda tak samo gorąca.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 maja 2007, 20:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2007, 19:08
Posty: 33
GG: 0
Samochód: Renault Premium, Nissan X-Terra
Lokalizacja: Białystok

no ale w gniezdzie do zapalniczki mam 12 czyli i tak przetwornice musze z 12 na 24 czyli tez troche wyjdzie

[ Dodano: Wto, 08.05.2007, 20:05 ]
no i z reszta taki czajnik na kawe i zalozmy zupke wode by gotowal z 30 min


Tytuł:
Post Wysłano: 09 maja 2007, 13:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

A nie lepiej butla z gazem i zwykły czajnik z gwizdkiem.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 maja 2007, 14:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2007, 19:08
Posty: 33
GG: 0
Samochód: Renault Premium, Nissan X-Terra
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
A nie lepiej butla z gazem i zwykły czajnik z gwizdkiem.
k...a duzo wniosles do tematu


Tytuł:
Post Wysłano: 09 maja 2007, 14:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:06
Posty: 35
Lokalizacja: Łódź

JacekB chodziło pewnie o to, że jak kolega vBB ten cały sprzęt podłączy to pewnego pięknego ranka może sie okazać, iż nie może odpalić trucka bo baterie w samochodzie siadły (zwłaszcza zimą jest to bardzo prawdopodobne) więc może watro zrezygnować z elektrycznego czajnika. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 09 maja 2007, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Kolego czajnik elektrycznym pobiera bardzo dużo energii...konrad e.r.-trans ma rację.

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 09 maja 2007, 22:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2007, 19:08
Posty: 33
GG: 0
Samochód: Renault Premium, Nissan X-Terra
Lokalizacja: Białystok

dobra wiec rezygnuje z pytania dalej - gdzie indziej sie dowiem


Tytuł:
Post Wysłano: 10 maja 2007, 8:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Trudno, nikt Cie tu nie trzyma.

Poprostu skoro ktos ma pojecie na dany temat to mówi jak jest. Nie znam kierowcy ktory by woził ze sobą czajnik elektryczny lub grzałke. Zawsze jest to normalny czajnik z gwidzkiem i to w zupełnosci wystarcza.

Tak samo jak ładowarka do telefonu. Lepiej kupił ładowarke samochodową, bo po co podłączac ja do przetwornicy? Zreszta czesto auta maja po dwa gniazda zapalniczek wiec do jednego przetwornica, a do drugiej ladowarka. I warto zaplacic za taka ladowarke 50zł a kupic cos oryginalnego, bo te tanie "Made in China" psują sie bardzo szybko.

A przetwornice to trzeba kupic 12V/230V. Np: taka jaktu

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: