Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 23:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
Istnieją licea profilowane o profilu transport-spedycje trwają 3 lata i kończą się maturą ale wg. mnie lepiej wybrać się do normalnego Lo bo przygotowują lepiej do matury
W liceum transportowo-spedycyjnym do którego ja uczęszczam na około 20 osób które przystąpiły do zeszłorocznej matury, nie zdała tylko jedna. Jak się wykaże szczere chęci i weźmie się do nauki to się zda, nie jest powiedziane że liceum profilowane jest jakieś gorsze, w ogólniaku faktycznie więcej się trzeba uczyć natomiast w moim liceum nie jest tak dużo nauki chociaż niektórzy myślą że na koniec semestru pozdają wszystko i przejdą do następnej klasy toteż teraz sobie olewają a do drugiej klasy dotrwa może połowa. Wielu twierdzi że do liceum profilowanego wystarczy chodzić, być na lekcjach i się przejdzie, czy zda a nauke i uczęszczanie na lekcje mają głęboko gdzieś i skutkami tego są w późniejszym czasie wyniki na takich egzaminach jak matura.

Ale oczywiście nasz mądry pan minister postanowił zlikwidować licea profilowane, w związku z czym w mojej szkole zostaną otwarte kierunki technik spedytor i technik logistyk.
http://zssio.pl/joomla/index.php?option ... 1&Itemid=2


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 9:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2007, 14:55
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań

Pisząc o niskim poziomie naucznia i złym przygotowaniu do matury kierwałem sie znanymi mi statystykami. Więc jeśli Cię uraziłem to sorry.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 9:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Statystyki i plotki mówią różne rzeczy i nie należy do końca im wierzyć. Ja tylko stwierdziłem fakt jak jest u mnie naprawdę i nie mam Ci nic za złe, cieszę sie nawet że miałem okazję wyjaśnić kwestie liceów profilowanych :wink: . Mój kolega chodzi do liceum profilowanego ekonomicznego (albo handlowego nie pamiętam teraz) i twierdzi że poziom nauki jest tam dość wysoki, porównywalny z ogólniakiem.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 17:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:05
Posty: 3
Lokalizacja: PoDlAsIe

Ja będę się starał żeby mnie przyjeli do mechaniaka w Biłymstoku. Po ukończeniu takiej szkoły będzie mi łatwiej dostac pracę w jakieś dobrej firmie transportowej.

_________________
SCANIA- the best trucks on the world
moje GG:987495


Tytuł:
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 14:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2006, 19:09
Posty: 51
Samochód: Man TGX 18.440
Lokalizacja: LEGNICA

Ja zastanawiam się między Technikum Samochodowym w Legnicy (obsługa i naprawa samochodów), a L.O. nr 5 w Legnicy, ale chyba wybiorę technikum bo można sobie zrobić prawko kat. B i C i się dużo nauczyć.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2007, 14:55
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań

W mojej szkole prawko jest tańsze o 100zł w porównaniu z normalnymi szkołami jazdy, a 30 godzin wyjeździsz w ok. 6 miesięcy więc nie wiem czy się opłaca. A co do nauki w szkole to jestem zdania że więcej bym się nauczył z praktycznych rzeczy jakbym miał swój stary samochód, garaż, narzędzia i ewentualnie kogoś starszego do pomocy- więc jeśli masz już styczność z autami i robieniem przy nich to wiele się nie nauczysz, a co do teorii to w mojej szkole typowo o budowie samochodów jest 1 przedmiot (przynajmniej w 2 klasie, w 1 w ogóle nie było) Wiedze teoretyczną czerpię na własną rękę z książek. Nie chce oczywiście cię zniechęcać do tej szkoły bo zawód naprawdę fajny i perspektywiczny.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 kwie 2007, 17:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2006, 19:09
Posty: 51
Samochód: Man TGX 18.440
Lokalizacja: LEGNICA

Cytuj:
a co do teorii to w mojej szkole typowo o budowie samochodów jest 1 przedmiot (przynajmniej w 2 klasie, w 1 w ogóle nie było) Wiedze teoretyczną czerpię na własną rękę z książek.
No, ale zawsze nauczysz się więcej niż w L.O. ,a zajęcia to kwestia do której szkoły chodzisz bo słyszałem, że w tej do której chcę iść są praktyki i elegancki warsztat, a nawet jeżdźi się do Lipska na Międzynarodowe Targi Samochodowe.
Cytuj:
Nie chce oczywiście cię zniechęcać do tej szkoły bo zawód naprawdę fajny i perspektywiczny.
Jeśli nawet pójdę do szkoły na zawod mechanika to tylko po to, żeby jak będe kierowcą to coś samemu zrobić a nie czekać jak ofiara na pomoc, a o pracy jako mechanik nie ma mowy bo to mnie nie pociąga. :D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: