Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 16:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2007, 15:32
Posty: 11
Lokalizacja: skądinąd (Łódź)

czy szanowni forumowicze słyszeli może o czymś takim jak Kodeks Przewoźnika lub może Regulamin Przewoźnika ?
i nie mam tu na myśli zakładowych kodeksów lecz jakiś odgórny (o ile w ogóle taki istnieje lub istniał )
prawdę mówiąc przy okazji zakrapianego "jajeczka" które odbyło się w mojej firmie taki temat wypłynął, więc nie do końca jestem pewien czy to nie była jakaś podpucha 8)

(szukajka milczy na ten temat)

pozdrawiam !


Tytuł:
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 wrz 2006, 7:22
Posty: 23
Lokalizacja: Warszawa

Może chodzi o prawo przewozowe?


Tytuł:
Post Wysłano: 10 kwie 2007, 5:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

kodeksu przewoźnika nie ma jako takiego.
przewoźnicy zrzeszeni w stowarzyszeniach dość ściśle ze sobą współpracują jak powiedzmy w dawnych cechach. ale nie nalezy zapominać, że jest to konkurencja.
obowiązują pewne formy neutralności, ale nie zawsze sa one przestrzegane.
bardzo rygorystycznie jest przestrzeganie nie podkupywanie kierowców. ale już wyegzekfowanie mnimalnej stawki jest bardzo trudne.
nastepnym problemem jest wystawianie ładunków przez przewoźników na giełdy internetowe z cenami poniżej kosztów za jakie sami by nigdy nie pojechali.
natomiast informacja o pracownikach przepływa bardzo sprawnie.

ważne dla kierowców:
jeżeli kierowca przychodzi do przewoźnika z Dolnego Śląska to ten dostanie dokładną informację o pracowniku od ostatniego (i nie tylko) pracodawcy nawet z Suwałk. w stosunku do spedytorów te informacje są jeszcze bardziej dokładne.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: