Strona 1 z 17 [ Posty: 321 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 517 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 kwie 2007, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Co możecie powiedzieć o tego typu tranporcie?
Moim zdaniem praca na takim zestawie jest dość ciężka. Kabina jest mała jak na 2 osoby (tak zazwyczaj jeżdzą), strasznie buja, a już podczas wiatru załamka tym jeżdzić..


Tytuł:
Post Wysłano: 03 kwie 2007, 21:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Nazwa ta pochodzi od nazwy chyba najbardziej znanego producenta takich zabudów - Lohr. Co do takich zestawów to pomimo małej kabiny najgorsze jest to że w przypadku uszkodzenia lakieru (szkoda mówic gdy uszkodzone jest coś wiecej) kierowca pokrywa szkody. Tak przynajmniej bylo kiedyś, teraz nie wiem jak jest, bo brakuje kierowców wiec może aby zachecic do jazdy nie wymagaja pokrywania strat

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 03 kwie 2007, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Igorek#031, pierwsze słyszę o takiej rzeczy. Kierowca ma płacić za uszkodzony towar nawet nie spowodowany z jego winy? Absurd. Myślę, że już tego (przepisu) nie ma. W końcu kierowcy musieli by się zbuntować.
Sporo "lohr'ek" można spotkać na trasie prowadzącej do przejścia w Bobrownikach (spory procent transportu aut prezentuje Litwa) oraz na trasie Warszawa-Łódż.

Kilka razy widziałem Azerów lub Kazachów już "wyjeżdzonymi" Mercesesami (Sk?). Goście mają tam przerąbe. Łóżko jest, ale składane za fotelami. Na własne oczy widziałem jak właśnie Kazach zajechał na parking, popisał coś w papierach i za 5 min ruszył znowu. Napewno pracodawcy ostro ich tam ganiają do roboty.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 kwie 2007, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Duck ja również słyszałem to co Igorek. Kiedyś nawet pewien kierowca opowiadał mi że dzwonił do takiej firmy która przewozi samochody, oferowali mu stałe trasy do francji po auta i powrót do salonów w polsce, co 2 tyg w domu i 5000zł stałej płacy, ale odpowiadasz za każdą rysę na przewożonych samochodach.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 kwie 2007, 12:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

To macie stare info.My teraz wracaliśmy przez Gubinek i złapalismy sie na CB z kierowcą z STS-a i troche sie dowiedziałem.W STS-ie wszystkie auta przewożone są ubezpieczone i gdybyś nawet zniszczył samochód totalnie(nie z własnej winy...) to kara nie jest wieksza niż 500zł...!Zarobki są nawet nawet-zależy ile i w jaki trybie pracy się jezdzi.Też miałem ostatnio propozycję pracy na lorę,ale sobie chyba odpuszcze-skakanie po pokładach,spinanie pasami,gałęzie,stabilność zestawu-wszystko przemawia na niekorzyść wobec chłodni...A info mam od gościa jeżdżącego 7 lat w STS-ie... :mrgreen:

A tak na marginesie to wożą ostatnio dużo drogich aut,a wiadomo jakie to ryzyko... :>

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 kwie 2007, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Obrazek

www.v8power.nl

Ciekawe, ile wart jest taki ładunek ?


Tytuł:
Post Wysłano: 12 kwie 2007, 22:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
Ciekawe, ile wart jest taki ładunek ?
Napewno niemało :], ponieważ są to auta z "górnej półki".
Ja myślałem że takie samochody przewożone są autotransporterami zamkniętymi (oplandeczonymi) a tu takie zdziwienie :roll:


Tytuł:
Post Wysłano: 19 kwie 2007, 19:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Tytuł:
Post Wysłano: 21 kwie 2007, 17:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Duzo takich autotransporterow przejezdza przez moje miasto. Jezdzi troche polskich firm jak i ukrainskich. Wszystko oczywiscie ciagnie na Ukraine. Ostatnio widzialem ze samochody na takiej lohrze pokryte sa jakas biala substancja cos jakby sniegiem. Zapewne jest to jakies zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi. Musze powiedziec ze Ukraincy nie odstaja od polskich firm bo najczesciej spotykam Volva FH czy FM i Mercedesy Actrosy podpiete pod takie naczepy. Musze tez powiedziec ze zadko widuje ze na takiej lohrze sa byle jakie samochody. Najczesciej sa to sprzety z wyzszej polki takie jak Hondy, BMW, Lexusy czy Mercedesy.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 22 kwie 2007, 1:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2007, 17:23
Posty: 209
GG: 0

Panowie nic sie nie zmieniło!!!mieszkam 1km od bazy STS swarzedz!!targają volkswageny przewaznie...kierowcy sa dalej obciążani za kazda ryse..noty obciazeniowe dochodza do 1500zl....bylem sie pytac o prace...przez pierwsze 2 miesiace(probny okres)1800zl na reke(kpiny!!)po tym czasie 2400 max.....Dajcie spokój...ja startuje do Rico,ktore ma baze 500m dalej,obecnie jestem operatorem wózków widłowych w volkswagenie....Pozdrawiam wszystkich.

Również wczoraj widziałem na stacji w Antoninku pod Poznaniem transport corvet na jednym transporterze,a na drugim porsche....lObstawa trzech radiowozów w tym jeden grupa szybkiego reagowania(antyterror)....wartość musi być kolosalna.
Cytuj:
Gdyby kierowcy odpowiadali ze swoich pieniędzy za całe szkody w 100% nie byłoby komu jeździć, albo pokrywają symbolicznie albo wcale podobnie jest w De Rooyu tyle że tam ładunki bywają warte i 1.200.000zł
.................

To też kierowcy masowo uciekają z STS...nie wiem dlaczego taka polityka firmy i takie makabryczne zarobki w czasach gdzie naprawde brak kierowców...P.S.mój sąsiad wlasnie pracuje w dziale szacunku uszkodzeń i dokłada swoje do not obciążeniowych więc informacja z pierwszej reki pewna na 100%..On sam jest na etacie magazyniera i zarabia 900zł na ręke.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 kwie 2007, 14:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Mój tata jeździł na eurolohrze. Robota straszna...długie ładowanie,ne wszędzie można wjechać i cały czas się boisz, żeby ktoś Cię nie okradł.

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 22 kwie 2007, 16:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
cały czas się boisz, żeby ktoś Cię nie okradł
Kierowcy autolawet bardzo sie denerwują gdy ktoś kręci się w pobliżu ich pojazdu a już jak robi zdjęcia to gotowi są zaatakować :twisted: Dlatego ja odradzam wszystkim fotografowania takich pojazdów zwłaszcza gdy są załadowane samochodami. Jeśli już zamieszczacie zdjecia w necie to przynajmniej zakryjcie tablice.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 kwie 2007, 17:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2006, 19:14
Posty: 72
GG: 5959988
Lokalizacja: Poznan

W mojej okolicy dużo kręci sie lawet.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
http://www.photoblog.pl/thomas69/archiw ... goria/2601


Tytuł:
Post Wysłano: 27 kwie 2007, 22:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sie 2006, 22:04
Posty: 18
Lokalizacja: Glina

Mój tata jeździł na lohrah i mówi żeby tego unikać z daleka. Stres, noce nieprzespane miejsca mało sporo nadgodzin, kasa mała za taką robotę.

_________________
<<::Scania R470 i Naczepa Lamberet SR2::>>

Scani-car of the road!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 28 kwie 2007, 10:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

Gradex, ciągły stres oraz nie przespane noce to chleb poprzedni każdego rodzaju transportu drogowego. Mimo wszystko, "lohrarze" mają chyba najciężej..


Tytuł:
Post Wysłano: 10 maja 2007, 1:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

Mam pytanie poco sa te naczepy przyczepi i solowki z kurtynami i zabudowa naszla mi jedna mysl zeby ludzie nie widzieli jakie samochody przewoza jak ktos moze mi to wyjasnic to dziekuje z gory ;)

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 10 maja 2007, 8:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:06
Posty: 35
Lokalizacja: Łódź

Najważniejszym powodem stosowania kurtyn jest to, że one chronią przewożone pojazdy przed uszkodzeniami, a jak wiadomo za uszkodzenia ładunku odpowiada firma transportującą oraz kierowca lohry. Pewnie te osłony zmniejszają również opory powietrza :)


Tytuł:
Post Wysłano: 11 maja 2007, 0:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

Dziekuje za wyjasnienie do czego sluzy ta kurtyna a moze macie wiecej fotek zestawow z takimi kurtynami bo mi sie dosyc modobaja takie lawety Pozdrawiam :)

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 12 maja 2007, 18:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Nie wiem jak w innych częściach kraju, ale u mnie (przede wszystkim DK#46) kiedy jedzie taki autotransporter na 95% jest to Litwin. Czasami mam wrażenie, że oni ściągają z Niemiec więcej samochodów od Polaków. A przecież jest ich kilka razy mniej... Podejrzewam, że większość tego co ściągną idzie dalej na wschód.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 14 maja 2007, 13:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

No to dobrze zauważyłeś też się kiedyś nad tym zastanawiałem. U nich w kraju to chyba nie brakuje samochodów. :D:D
O każdej porze lecą Litwini i Łotysze z samochodami z Niemiec. W sumie u nich w kraju to teraz transport jest podstawą gospodarki. Dla tego tylu ich jest


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 17 [ Posty: 321 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 517 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: