Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 sty 2005, 20:46
Awatar użytkownika

Administrator

Offline

Offline

Administrator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 gru 2004, 16:26
Posty: 127
Samochód: Rodzinny

Zgodnie z rozporządzeniem ministra transportu i gospodarki morskiej z 30 maja 2000 roku zawartego w Dz.U. nr 50, poz. 598 obowiązują okresowe oraniczenia w ruchu:

W przypadku wystąpienia na drogach uplastycznienia nawierzchni bitumicznych wywołanego wysokimi temperaturami, wprowadza się na tych drogach ograniczenia w ruchu pojazdów o DMC powyżej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) poprzez zakaz ich ruchu na obszarze całego kraju lub jego części w godzinach 11:00 - 23:00. Ograniczenia te obowiązują po podaniu do publicznej wiadomości przez MTiGM (MI) terminów ich rozpoczęcia i zakończenia.

Wprowadza się zakaz ruchu ww. pojazdów w następujących terminach:

- od godz. 7:00 do 22:00 w dni ustawowo wolne od pracy: (1 stycznia - Nowy Rok, pierwszy dzień Wielkanocy, drugi dzień Wielkanocy, 1 maja, 3 maja, pierwszy dzień Zielonych Świątek, Boże Ciało, 15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, 1 listopada - Wszystkich Świętych, 11 listopada - Święto Niepodległości, 25,26 grudnia - Boże Narodzenie)

- od godz. 18:00 do 22:00 w dzień poprzedzający dzień określony w pkt 1.

- w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia (z zastrzeżeniem pkt 1):
od godz. 18:00 do 22:00 w piątek,
od godz. 7:00 do 14 w sobotę,
od godz. 7:00 do 22:00 w niedzielę.
- w okresach od 1 do 30 czerwca oraz od 1 do 30 września od godz. 7:00 do 22:00 w niedzielę.
Powyższych przepisów nie stosuje sie do pojazdów: policji, sił zbrojnych, Straży Granicznej, straży pożarnej, pogotowia technicznego, pracujących na potrzeby dróg i mostów oraz ich utrzymania, biorących udział w akcjach ratowniczych lub usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, przewożących artykuły szybko psujące się i środki spożywcze, zwierzęta żywe, pracujących na potrzeby skupu mleka, zbóż lub zwierząt, na potrzeby bezpośredniego zaopatrzenia statków morskich w paliwo płynne lub wodę, wolnobieżnych używanych do prac rolnych i ciągników rolniczych, przewożących sprzęt transmisyjny stacji radiowych i telewizyjnych, przewożących w związku z organizacją imprez masowych sprzęt dla ich obsługi, przewożących prasę, po rozładunku artykułów szybko psujących się w odległości do 50 km od miejsca rozładunku, przewożących ładunki pocztowe, pracujących w utrzymaniu ruchu w odległości do 50 km od przedsiębiorstwa, przewożących w określonych przepisach materiały niebezpieczne (z pomarańczowymi tablicami ostrzegawczymi), uczestniczących w akcjach humanitarnych, przeznaczonych do przewozu betonu lub odpadów komunalnych.

Przepisy o ograniczeniach nie maja zastosowania do pojazdów, które wjechały na terytorium RP poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazów lub ograniczeń, w odległości do 25 km od miejsca przekroczenia granicy oraz oczekujących na granicy na wyjazd z terytorium RP.

Przepisy nie dotyczą pojazdów wykonujących czynności dowozowo - odwozowe do i z terminali transportu kombinowanego w promieniu 100 km od terminalu lądowego i 150 km od morskiego.

Przepisy z wyjątkiem tych dotyczących zakazu ruchu wywołanego wysokimi temperaturami nie maja zastosowania do pojazdów powracających z zagranicy pod warunkiem posiadania przez kierowcę ważnej rocznej lub półrocznej karty opłat za przejazd po drogach krajowych wykorzystywanych w międzynarodowym transporcie drogowym.

(C)ciezarowka.prv.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lut 2005, 22:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2005, 14:49
Posty: 40

moze to jest mądre ale ja tego nie nawidze mnie sie wydaje ze do załadunku powinnien mieć każdy prawo dojechac a nie nie weźmie ładunku bo nie moze dolecieć z 50 km i stoi jak taki palant


Tytuł:
Post Wysłano: 29 mar 2005, 14:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2005, 12:57
Posty: 40
Lokalizacja: Trzebinia-MaŁoPoLsKa

No w sumie to sie zgodze z tobą ROTRANS...! jak lecisz pusty to powinieneś jechac do miejsca załadunku...! Ja w piątki i soboty jezdze zawsze od rana do wieczora jak jest zakaz...!

_________________
...::: ARI TRANS :::...
...::: MOBIL TRZEBINIA:::...
...::: UWAGA NA DRODZE BO NADCHODZE:::...


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lip 2005, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2005, 12:57
Posty: 40
Lokalizacja: Trzebinia-MaŁoPoLsKa

Teraz już niema czegoś takiego że jak są upały i sie asfalt rozpłuywa to i tak niemogą dać zakazów... a z tego względu że jesteśmy w Uni a w uni niema takich ograniczeń drogowych...! a co innego jest z tymi weekendowymi zakazami... dla mnie to chory pomysł... że w soboty jest zakaz od godz. 7:00 do 14:00 według mnie to powinni jak już coś to zrobić od 14:00 do 22:00 a nie od 7 do 14 jak praktycznie wszytskei firmy w soboty są do 14 czy 15 otwarte... i jak tu masz zdążyć... jak niezajedziesz przed zakazem :?: :roll:

_________________
...::: ARI TRANS :::...
...::: MOBIL TRZEBINIA:::...
...::: UWAGA NA DRODZE BO NADCHODZE:::...


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lip 2005, 11:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2005, 22:28
Posty: 197
GG: 1
Samochód: Szwedzkie badziewie z Göteborga
Lokalizacja: Stalowa Wola

Z badań wynika że w weekendy kiedy jest zakaz poruszania sie ciezarowkami w niemczech liczba wypadkow wzrasta o 70%!!!!!!!!!!

o czym to swiadczy?

_________________
...


Tytuł:
Post Wysłano: 31 lip 2005, 21:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

czy wie ktoś gdzie można dostać wykaz zakazów letnich jak i weekendowych w takich krajach jak np. Austria, Niemcy, Włochy czy Czechy ??
Ja mam rozpiske, niby co w firmie mi dali, ale tym jedynie można sobie dupsko wytrzeć - nic się nie zgadza :(
Bajoo

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2005, 15:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Niewiem ale tak jak np. moj tata jezdzi w Gaetrze to im przysylaja w wiadomosciach gdzie i kiedy sa np. zakazy... :D :D :D :mrgreen:


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2005, 16:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Wierze Ci, ostatnio koleś w Austri na weekendzie pokazał mi jak mu z firmy przez satelite posłali wykaz wszystkich zakazów na dany weekend w krajach których był najbliżej, fakt był taki że był najbardziej wypasioną wersją MANa TGA... full wypas, no i firma nie byle jaka VOS LOGISTIC.
Ja mam troszke inny standart :D ;)

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2005, 19:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

No zgadza sie ale wiesz mogla by to wyslac np. i twoja firma chocby przez komorke tylko oni to maja gdzies bo ty jestes od tego zeby jechac i wiedziec kiedy jest jaki zakaz a jak cie misie zlapia to odrazu dlaczego dales sie zlapac... :P :P :P


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2005, 15:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2005, 0:18
Posty: 125
GG: 6254321
Lokalizacja: Toruń

Wracając do tematu wie może ktoś, gdzie można znaleźć rozpiskę świąt w Austrii i Czechach? :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2005, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Ja niewiem, ale kiedyś np. w Polskim Trakerze były takie kalendarze, małe zajmowały mniejwięcej 1/10 strony i tam pisało którego w danym państwie są jakieś Święta z tym żę to tylko na miesiąć było, a teraz gdzie coś takiego znaleźć to niewiem...:wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2005, 16:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Mój ojcec co roku dostaje kalenarz Pekaesu i tam zaznaczają wszystkie święta w krajach Europy ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2005, 0:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2005, 0:18
Posty: 125
GG: 6254321
Lokalizacja: Toruń

To jak Twój tato dostanie to prześlij mi Czechy i Austrię, bo kolega ze Stramy pilnie potrzebuje!


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2005, 0:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
To jak Twój tato dostanie to prześlij mi Czechy i Austrię, bo kolega ze Stramy pilnie potrzebuje!
Gdzieś na stronce http://www.dkv.com są wyszczególnione wszystkie święta itp.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2005, 12:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2005, 0:18
Posty: 125
GG: 6254321
Lokalizacja: Toruń

Cytuj:
Cytuj:
To jak Twój tato dostanie to prześlij mi Czechy i Austrię, bo kolega ze Stramy pilnie potrzebuje!
Gdzieś na stronce http://www.dkv.com są wyszczególnione wszystkie święta itp.
Dzięki za pomoc, jednak na tej stronie nie znaleźliśmy.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2005, 12:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

OK, jak mój tato już dostanie swój egzemplarz na rok 2006 to dam znać ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 30 gru 2005, 14:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2005, 0:18
Posty: 125
GG: 6254321
Lokalizacja: Toruń

Wielkie dzięki :D


Tytuł:
Post Wysłano: 31 gru 2005, 17:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2005, 1:01
Posty: 185
GG: 0
Samochód: (avatar) /|\
Lokalizacja: Śląsk

Mihu to ja bym też był zainteresowany tą rozpiską :)
z góry wielki dzięki :)

_________________
-=Pozdrawiam wszystkich truckerów i nie tylko =-

..::--{{ BajOoo }}--::..


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 cze 2006, 19:38
Posty: 4

A nie wiecie czasem czy samochody ponizej 12 ton mogą jezdzic podczas zakazu ?


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2006, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Mogą jeździć. Zakaz obowiązuje powyżej 12 t. dmc.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: