Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2007, 14:03
Posty: 7
GG: 0
Lokalizacja: LKR

Tak się składa iż dotychczas jeździłem Renault Mascott'em, tak więc problemu z napięciem docierającym do radyjka nie miałem, a posiadam Unikenka 520 z wtykiem zapalniczki. Lecz wkrótce na około 2 miesiące mam przesiąść się do EuroCargo, a następnie do FH, tak więc pojawia się sprawa jakiejś przetwornicy/redukcji napięcia. Co możecie mi doradzić, co wybrac i jak to podłączyć w miare prosty sposób. Myślałem o takiej przetwornicy z gniazdem zapalniczki a z drugiej strony wtykiem zap., gdyż tak jak napisałem wyżej koniec kabelka radyjka zakończony jest wtyczką zap., a w przypadku instalowania innej przetwornicy zakończonej z obu stron kabelkami zapewne musiał bym rozbebeszyć wtyczkę przy radju?
Proszę o pomoc, a może powiedzcie jak Wy macie rozwiązany ten problem w poszczególnych truckach, gdyż to chyba czasem może się komuś przydać, bo choć często to jednak nie zawsze jest już CB w aucie, a czasem mając lepszy sprzęt warto swój zamontować.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lut 2007, 7:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

w samochodach ciężarowych o napięciu w instalacji elektrycznej 24V stosuje się fabryczne przetwornice do radia o prądzie 3A i to dla samego radia standardowego i CB przważnie wystarcza, jednak jeżeli ma radio z 4 głośnikami i do tego dołączasz CB może być mało. co więcej oba te urządzenia pracują na jednej prztwornicy i możesz podczas nadawania słyszeć siebie w głośnikach radia, więc lepiej jest zastosować druga przetwornicę, jeżeli zamierzasz używać jeszcze podczas postojów TV lub innych urządzeń na 12V radzę zamontować przetwornicę minimum 10A.
należy pamiętać, żeby przetwornicę podpiąc pod bezpiecznik, w którym jest prąd niezależnie do włączonego zapłonu i wartość bezpiecznika nie może być mniejsza.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lut 2007, 19:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2007, 14:03
Posty: 7
GG: 0
Lokalizacja: LKR

Podziękował kolego za wszystko.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: