Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 gru 2006, 23:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Witom :D, dawno nie pisałem żadnej recenzji, wiec spasło by cusik napisać, kilka osób mnie dręczy żebym pisał nowe bo nie ma co czytać więc napiszę :). Plan trasy to : Brzesko- Oroszlany ( okolice Szekeszfaru <-- spolszczona wersja ) - okolice Gyoru - Gliwice - Myślenice - Brzesko. Start oczywiście standardowo 22 z Brzeska, samochód był gotowy do jazdy wiec na pompe ( Stacje Benzynową ) nie było potrzeby zajeżdżać.
Obrazek
Ta fota wyżej to Magnum z sąsiadującej firmy :).A pod spodem Dafik
Obrazek
Obrazek
Standardowo na Chyżnem Słowaki wydziwiali, ale dosyć sprawnie poszło, oczywiście na Shela musieliśmy zajechać kupić winetkę i po kromalku zjedliśmy :D. Czas na nas więc po krótkiej pauzie ruszyliśmy w kierunku Martina i Żyliny i na autostradę w kierunku Bratysławy, koło Trnavy zajechaliśmy na parking i w kime na 1,5 g. Po lekkiej drzemce ruszyliśmy, niestety ja padłem bo byłem deko zmęczony :P, obudziłem się dopiero jak stanęliśmy w kolejce na Medvedovie :P. Kolejeczka była dosyć spora jak to zawsze po weekendzie.
Tata przy Dafie :) :
Obrazek
Kolejka mogła mieć koło 15 KM bo jak się zbliżyliśmy do znaku to pokazywało że do Gyoru mamy 13 KM a od granicy do miasta jest jakieś 3 km.
Obrazek
Ja w czasie kolejeczki porobiłem sobie fotki samochodów jadących z przeciwka :
Obrazek
Tam wyglądała kolejeczka, tylko szkoda że nie widać wszystkich samochodów, to foto akurat jest blisko granicy już :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W kolejeczce dalej :
Obrazek
Pozostałości po wylewie Dunaju, pamiętam jak woda była bardzo wielka i wszystkie pola były zalane wokoło, i to miejsce co pokazuje na fotce było też bardzo zalane, jeśli dobrze pamiętam to ta wielka powódź była w 2004 roku, ale nie jestem pewien :
Obrazek
W kolejeczce odstaliśmy swoje bo około 2 godzinek. Czasu nam zostało wprost idealnie jak to mój tata określił, tylko żeby na drodze nic się nie działo to odjedziemy w sam raz. Spodobała mi się ta Scania którą złapałem w Gyorze, była ona dosyć zadbana :
Obrazek
Na drodze było spokojnie, dobrze wszystko szło bez żadnych komplikacji:
Obrazek
Obrazek
Potem z głównej drogi musieliśmy zjechać aby dojechać do mieściny w której mieliśmy rozładunek, droga wyglądał tak :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I wreszcie dotarliśmy na miejsce, zostało nam 10 min do końca czasu pracy :D. Odrazu gość kazał się podstawić pod rampę. Oczywiście zanim rozładowali dwa Istale ro zeszło trochę w tym jeden miał pół samochodu proszku który się położył i go układali na nowo na paletach, jeszcze swoje wozy ładowali non stop także zeszło około 5 Godzin zanim za nas się wzięli. Tata w tym czasie spał bo wiadomo że po nocce był deczko zmęczony, ja trochę pokimałem w czasie jazdy więc wziąłem sobie moje krzesełko gazetkę sok telefon itp. na polko i pomiędzy samochodami sobie przycupnąłem żebym miał cień :D.
Tutaj samochody które czekały na rozładunek, ten Istal rozładował się przed nami bo był przed nami rzeczywiście, a Słowak i Rico przyjechali po nas :).
Obrazek
Temperaturka :
Obrazek
Po rozładunku odjechaliśmy kawałek żeby nie blokować rampy :).
Za nas podjechało Rico a za Istala Słowak :). Zapytałem kierowcy z Rico czy mogę sobie zrobić kilka fotek, bez problemów się zgodził, potem ustawił się koło nas i tak pogadaliśmy sobie, trochę nam opowiedział jak to jest tam w Rico, gdzie jeździ itp. Tak zakończył się pierwszy dzień :). Rano wstaliśmy, tata szybką kawkę wypił, a ja zrobiłem sobie foteczkę Dafa :
Obrazek
Ruszyliśmy w stronę Polski a dokładnie pod małą miejscowość koło Gyoru załadować się do Gliwic, Myślenic i Tarnowa :
Obrazek
Na miejscu był kolega taty który też ładował się do polski na tej firmie, było trochę problemów bo my mieliśmy załadować jego ładunek a on nasz, a dlatego żebyśmy załadowali się za tydzień do Rumuni, na początku nie chcieli się zgodzić na taki układ, ale ze spedycją się załatwili i załadowali tak jak szef prosił.
Obrazek
Obrazek
Na pierwszy rzut poszedł kolega taty bo był wcześniej od nas :
Obrazek
Jego załadowali i nas wzięli, on wjechał na parking na którym czekaliśmy i chwilę poczekał na papiery a potem czekał na nas :)
Obrazek
Obrazek
Szybko nas załadowali, musieliśmy chwile poczekać na papiery i o 12 już ruszyliśmy w stronę Polski, widoki z Węgierskiej drogi to najczęściej :
Obrazek
A jak nie takie to pole arbuzowe czy jakieś zborze :P.Dolatujemy powoli do Gyoru i traktor kosi przydrożną trawę, a kierowca z żółtego dafa woła że odleciało mu koło, i rzeczywiście jak przejeżdżaliśmy to było jeszcze koło niego ale po chwili poszło w pola bo widziałem w lusterku :P :
Obrazek
Tutaj już droga od Gyoru w stronę granicy :
Obrazek
Oraz naturalna granica między Słowacją a Węgrami czyli rzeka Dunaj :
Obrazek
Tablice informujące :
Obrazek
Obrazek
Zajechaliśmy na pierwszą stacje benzynową kupić nalepkę :D, tata pobiegł do sklepu a ja miałem misje, czyli sfocić Volvo FH16 610 :D
Obrazek
Kierowca rozmawiał przez telefon ( ten w samochodzie ), więc powiedziałem mu dzień dobry i pokazałem aparat on tylko kiwnął głową :
Obrazek
Kupili nalepki i pojechaliśmy dalej :
Obrazek
Tata gadał z tym kiermanem na temat samochodu osobowego ( bo wtedy byliśmy jeszcze na kupnie ). Po chwili kierowca żółtego dafa pyta taty czy zmiennik ( czyli ja :P ) nie chce się ochłodzić, powiedziałem że mogę iść :D, wiec szybka akcja w miasteczku, wziąłem tylko aparat i telefon i jechałem w żółtym Dafiku :), pogadaliśmy sobie trochę :D :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na autostradzie stały 2 chłodnie Włoskie, jak się okazało jeden Volviak się zepsuł a drugi go na stacje przyciągnął. :
Obrazek
Widok w lustereczku :P, tam w tyle mojego tatę widać :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tutaj już zjechaliśmy z autostrady :
Obrazek
Dojechaliśmy na pauzę, tata chwileczkę po nas dojechał :
Obrazek
Obrazek
Tutaj oba dafiki :
Obrazek
Mały obiadek wszamaliśmy, potem oni napili się kawki a ja tymbatka jabłkowego :D, po małym ciasteczku i czas ruszać w drogę, ja już jechałem w naszym Dafiku bo my na Cieszyn szliśmy, a on na Chyżne. W Żylinie nasze drogi się rozeszły :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tego Volviaka tydzień temu na Polowaniu z Igorem go złapałem :
Obrazek
Chłopaki pauzują :
Obrazek
Kolega taty od Olszańskiego pędził na Włochy :
Obrazek
Ten Volviak zjeżdżał na bazę Greg-Transu ( tych Magnumek co były na M.T. 05 :), oni mają bazę tuż przy granicy Słowacki-Czeskiej.
Tutaj już Czeskie tereny :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na Cieszynie stał Manik z takim ładuneczkiem :
Obrazek
I tu już fotki z Polski :
Obrazek
Stanęliśmy w Mikołowie koło Auchanu, poszliśmy na zakupy potem wykąpaliśmy się na stacji na której staliśmy, a samym wieczorkiem zadzwoniłem do Majluka dogadać spotkanie które miało miejsce kolejnego dnia.
Po udanym spotkanku ruszyliśmy w stronę Myślenic aby zrzucić drugi punkt.
Obrazek
Zaraz przy Krakowskich bramkach złapałem Igorka tatę wraz z bratem, jeśli dobrze pamiętam wtedy jechali na Belgię :).
Na obwodnicy Krakowa złapałem Scanie z Ryjkiem :
Obrazek
Odbiliśmy i zjechaliśmy zjazdem jak na Chyżne, w Mogilanach musieliśmy skręcić na zadupia.Droga:
Obrazek
Takimi drogami był dojazd gdzie było miejsce przeznaczenia, jak się okazało to było zadupie nieziemskie, z wąskiej drogi mieliśmy cofać w kolejną jeszcze węższą drogę.Pobocze było strasznie miękkie i zapadało się już 2 razy wiec szybko do tyłu trzeba było jechać :D. Wozik pod rozładunkiem :
Obrazek
Obrazek
I powrót do głównej drogi, baliśmy się jechać tymi zadupiami bo nie wiadomo co może tam człowieka spotkać :P. Widok na Kraków :
Obrazek
Do domu zajechaliśmy po południu bo korki na drogach były, jeszcze na obiadek wstąpiliśmy. Kolejnego dnia mój tata pojechał do Tarnowa sam to rozładować bo ja miałem ważną sprawę do załatwienia. Jak się okazało w Tarnowie to połowy samochody nie rozładowali ci z pod Myślenic, to z Tarnowa tata pojechał to rozładować jeszcze na to zadupie. Wieczorem był w domu. I staliśmy na pusto aż do Poniedziałku, bo mieliśmy dopiero tak ustawiony załadunek na Rumunię. KoNiEc :)


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2006, 23:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2005, 11:48
Posty: 201

Opis trasy jest bardzo ciekawy. Z paru rozmów na gg i z recenji widzę że preferujecie traski na "madziary: 8) Zdjęcia są też bardzo ładne. Rarytasem jest Volvo Fh16, tylko inną naczepę mogło mieć :wink: Czekam na kolejne recenzje, ale gdzie w roli głównej występuje Daf SSC 480 :D


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2006, 23:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

No my tam nie preferujemy, wolimy zachodnie klimaty ale jak to przysłowie mówi "Pan karze, sługa musi", tata mi mówi że chętnie by pojechał gdzieś na zachód lub Skandynawie bo bardzo się mu tam podobało jak był kilka lat temu. A co do recenzji z nowym nabytkiem to może będzie jakaś traska pomiędzy świętami a sylwestrem na jakieś szybkie Węgry :)


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2006, 23:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 maja 2006, 7:14
Posty: 173

Bardzo fajnie opisana traska, fotki tez super:)

_________________
B, C, D
Instruktor kat. B - 16.10.2010 r.
Instruktor Doskonalenia Techniki Jazdy kat. B - 16.09.2012 r.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2006, 23:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2006, 21:25
Posty: 71
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)

traska bardzo fajna,ładne zdjatka Ci sie kolego udało porobić ,dużo ładnych wozów uchwyciłeś.Powodzonka

_________________
http://www.weglostal.com.pl
http://www.kemipol.com.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2006, 23:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Trasa bardzo szczegółowo opisana i takie właśnie lubie.Fotki też dość ciekawe.Fajną rzeczą jest w środku zimy poczytać o trasce z środka lata.Moim zdanie najlepszą fotką jest ta SCANIA co ją złapałeś w Gyorze.Pozdrawiam i zyczekolejnych udanych trasek.

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2006, 23:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Bardzo fajna traska fajnie opisana aż miło się czyta i bardzo fajne zdjęcia najbardziej spodobało mi się to fh 16 :arrow:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 521795d9ef

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 16 gru 2006, 23:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Marcin właśnie o to mi chodziło, aby w zimie napisać recenzje z wakacyjnej trasy, czasu teraz jest więcej bo zimno i w domq się siedzi więc można pisać recenzje z trasek :D. Kolejna opisywana trasa myślę że będzie bardziej ciekawa bo klimaty mniej znane będą, czyli Romańsko a najciekawsza chyba będzie Ukraińska relacja :D. W prawdzie byłem tylko w Timisoarze w RO ale zawsze coś, a na Ukrainie byłem w Kijowie i powrót 50KM za stolicą UA :).


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2006, 11:41

skoda ze fotosik.pl padł ale fotki ładne i te widoki


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2006, 16:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 maja 2006, 7:14
Posty: 173

Spirit czemu padł ?? Przeciez te fotki sie otwierają, przynajmniej u mnie :)

_________________
B, C, D
Instruktor kat. B - 16.10.2010 r.
Instruktor Doskonalenia Techniki Jazdy kat. B - 16.09.2012 r.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2006, 18:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

No Maciek, fajną trasę odbyłeś, my też teraz cały czas tamte rejony ćwiczymy... Wy w starym Dafie nie mieliście klimy, że poszedłeś się ochłodzić to waszego towarzysza podróży :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 gru 2006, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

No właśnie nie było, to był największy ból jak dogrzało słoneczko :? , nic do szczęścia nie brakowało tylko klimy.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 gru 2006, 20:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Bardzo fajna trasa i piekne tereny. Ta Scania co ja zlapales na obwodnicy Krakowa jest z moich terenow i tez mialem okazje pare razy ja zobaczyc. Spotkales kilka bardzo pieknych wozow np: FH 16, R Highline z beczka, zestaw od Lozinskiego, FH 12 z wanna Schmitza. Ta droga co ja jechaliscie na rozladunek to koszmar. Przeciez tam miesci sie tylko jeden sklad. Przejrzyscie zrobiles ta recenzje + fotki, co daje porzadny efekt. Czekam na nastepna relacje

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 15:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 sty 2007, 18:53
Posty: 623
GG: 6032020
Lokalizacja: Czchów

bardzo ladna relacja Daf :) w dodatku sfociles Magnumke od Kaptura, ktora jezdzi moj kolega :D wlasciwie to jedzil, teraz przesiadl sie na nowa z silnikiem Euro5 8)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 23:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

bardzo fajne fotki i opisik najbardziej podobaja mi sie te widoczki bardzo ledne

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lut 2007, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 gru 2006, 13:54
Posty: 26
GG: 8374983
Samochód: DAF XF 105
Lokalizacja: Glinojeck city

Bardzo ładnie. Oby tak dalej :D pozdro

_________________
..::<<DAF FT XF 105!!!!>>::..


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 11:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 22:57
Posty: 61
GG: 4481810
Lokalizacja: Bytom

Bardzo ładne zdjęcia, szczególnie składów robionych na trasie.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lut 2007, 17:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2006, 14:15
Posty: 98
Lokalizacja: LUBLIN

Fotki cenne, opis szczegółowy, ogółem 5+ ode mnie :) Podoba mi się ;)

_________________
....:::::ŚLĄSK WROCŁAW & MOTOR LUBLIN::::...Na zawsze razem....Motor&Chełmianka


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: