Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 paź 2006, 19:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Witam jestem tu nowy i chciałbym zapytać , Bo mój tata jeździ RENAULTEM MIDLINEREM http://www.classdiffusion.com/immagini/Renault.jpg tylko że z kurnikiem i mamy antene od CB z boku kurnika a to strasznie zmniejsza zasięg radia i powoduje zakłócenia . Wiem że do plastyku nie można przykręcać anteny a jak damy ją na pake to pierwszy lepszy wiadukt i anety niema :( :( :( :lol: :lol: Co można zrobić i gdzie ewentualnie dać tą antene ??? proszę o odp .


jumas


Tytuł:
Post Wysłano: 25 paź 2006, 19:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

jumas Może na lusterko ;-)

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Tytuł:
Post Wysłano: 26 paź 2006, 18:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

dzięki , pomyśle następnym razem






jumas 8)


Tytuł:
Post Wysłano: 26 paź 2006, 19:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

Panie moderator a dlaczego nie na lusterko? skoro jest z boku obrysu pojazdu to działała by we wszystkich kierunkach no i była by masa...
a jeśli nie macie masy na kórniku to pociągnijcie chociażby kabelm z dachu i może się poprawi...


Tytuł:
Post Wysłano: 26 paź 2006, 19:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 14:07
Posty: 45
GG: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Wiele truckow ma antene od CB na lusterkach.


Tytuł:
Post Wysłano: 26 paź 2006, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

Tak jak wspomnieli moi przedmówcy antena CB na uchwycie lusterka to dobre rozwiązanie - wypadałoby aby kolega moderator usunął swoją uwagę :wink:

MAN znajomego z takim rozwiązaniem:

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 26 paź 2006, 20:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2005, 0:54
Posty: 42
Lokalizacja: tuż obok stolicy

Cytuj:
Tak jak wspomnieli moi przedmówcy antena CB na uchwycie lusterka to dobre rozwiązanie
Może inaczej - antena na uchwycie lusterka to czasami jedyne rozwiązanie, natomiast specjalnie dobre to ono nie jest - rzadko kiedy udaje się dobrze zestroić taką antenę, a jeśli uchwyt lusterka jest odizolowany od reszty karoserii to już całkiem kiepściutko. Obszar "pracy" takiej anteny też nie będzie idealny. Najlepsze rezultaty daje wwiercenie się z uchwytem anteny wprost w metal kabiny (idealnie w osi pojazdu), ale wiadomo, że nie każdy może sobie na to pozwolić.

Tak czy inaczej po eksperymentowaniu z umiejscowieniem anteny radziłbym sprawdzić wynik SWR.

_________________
miroy.fotosik.pl - trochę dla oka
B, C+E


Tytuł:
Post Wysłano: 14 lis 2006, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Lusterko to dobre rozwiązanie. Tak robią kierowcy z magnumek, w których dach jest plastikowy:)

Na lusterku jest mniejszy zasieg. Moj tata antene ma na dachu (w MAGNUM), ale mase ma podprowadzona z innego miejsca, na zasieg nie narzeka. Ostatnio gadał z kierowca z firmy z odległosci 15km, w trakcie jazdy co uwazam za dobry wynik. Pozdrawiam Igorek


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lis 2006, 6:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

są dwie możliwości:
1 lusterko na wysięgnik anteny, ale trzeba pamiętać, że to tego typu montażu idzie inna antena z taką dużą spirala przy nasadzie,
2 montaż do plastiku z unowocześnieniem. a mianowicie trzeba wywiercić otwór i dodać kawałek cienkiej blachy na plastik kurnika, może być aluminiowa 0,1-0,2mm i podłożyć tak, żeby stanowiła ona ekran. aby blacha nie "furkotała" podczas jazdy można ją przynitować (jednak odradzam, bo może zaciekać kabina) lub przykleić.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lis 2006, 14:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Jeśli ktoś miał oryginalną instalację do CB w Magnum prosto od producenta to tam stosowano właśnie uchwyt na antenę przy lusterku. Nie wiem jak to jest rozwiązane w nowych modelach ale w 2 generacji na pewno tak było.

_________________
Dostał funkcje i głupieje...


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lis 2006, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:43
Posty: 162
GG: 0
Samochód: bez adblue
Lokalizacja: SKL

Ja tez mam taki problem w moagni ale mam anteme na lustrze ale tato mówi ze che ja przeniesc z tyłu kabiny bo wogłe ten bacik nie ciagnie .
Kiedys jak miałem Mercedesa SK to była antena na srodku kabiny i była dobra masa to radio sciagało dosyc dosypc prawie 22 km a w magni nie ma jak dac anteny bo pierwsze lepsze drzewko lub widuk to antena peknięta bedzie ! moim zdaniem daj sbie z tyłu na scianke moze tez to bedzie rozwiązaniem dla ciebie !!!

_________________
EKIPA TYSIĄCA I JEDNEJ TARCZY :):)


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lis 2006, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2006, 20:46
Posty: 57

Można by było(tak jak mówili moi przedmówcy) zamontować tą antenkę na uchwycie lusterka i oprócz tego podciągnąć mase od śróbki z uchwytu do kabiny :wink:

_________________
RENAULT MAGNUM :D
....::::::::....
_____________________

"Grunt To Szybkie Ciężarówki, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi" :D


Tytuł:
Post Wysłano: 07 gru 2006, 19:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Koles który nam zakaładał cb powiedzial że najlepiej jak antena jest na srodku kabiny to wtedy fale sie równomiernie rozchodza po kabinie i jest wiekszy zasięg :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lut 2007, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Cyryl ma rację, a blachę dać trzeba od środka i dopiąć do niej masę, tak miałem mieć w magnumce(teoria serwisanta CB), ale działa. Wielkość blachy to ok. 10x15cm i będzie dobrze

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lut 2007, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2005, 0:54
Posty: 42
Lokalizacja: tuż obok stolicy

Cytuj:
Koles który nam zakaładał cb powiedzial że najlepiej jak antena jest na srodku kabiny to wtedy fale sie równomiernie rozchodza po kabinie i jest wiekszy zasięg
Oczywiście to przypadek idealny - czyli antena idealnie pionowa, umiejscowiona dokładnie na środku dachu kabiny, przytwierdzona bezpośrednio do blachy kabiny. W dużym uproszczeniu antena radia działa najlepiej, gdy bezpośrednio "widzi" swoją przeciwwagę - czyli w tym przypadku blachy kabiny. Od równomiernego rozłożenia owej przeciwwagi zależy zasięg oraz kierunkowość działania anteny (na stronach poświęconych krótkofalarstwu i CB radiu można znaleźć odpowiednie charakterystyki i rysunki).

Połączenie masy anteny umieszczonej na lustrze kablem z masą pojazdu w zasadzie nic nie da - natomiast wpakowanie pod antenę sporego kawałka blachy już trochę poprawi jej skuteczność.

Natomiast widząc czasem instalacje CB-radia na ciężarówkach aż się człowiek zastanawia - jak to w ogóle może działać - no chyba że niektórym odpowiada praca na zasadzie ruskiej radiostacji: "jak cię widzę, to cię słyszę"

_________________
miroy.fotosik.pl - trochę dla oka
B, C+E


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: