Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 maja 2017, 18:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Konto firmowe tylko w ING, które poleciło mi kilka osób z którymi wcześniej rozmawiałem. Jeśli chodzi o osobiste to miałem w Multibank, teraz to jest chyba wchłonięte przez mBank, w Invest/Plus Banku, PKO. Styczność z firmowymi z GetinBankiem, i Plusem dawniej InvestBank w którym mam jeszcze osobiste. Jednak nie polecam tych banków, w plusie lubili długo przetrzymywać przychodzące i wychodzące przelewy, a Getin to bank którym się ciężko wszystko załatwiało. Ważne jednak aby dany bank pasował do indywidualnych potrzeb firmy/osoby. O ile się nie mylę jak na razie w przez cztery banki można logować się do profilu zaufanego, co też ułatwia załatwianie spraw urzędowych.


Post Wysłano: 01 maja 2017, 18:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:45
Posty: 192

Dzięki za info, zapytam o ofertę i porównam z aliorem i raiffeisen

Ok oferty niemal identyczne
Zostaje jednak w Alior bank ze względu na kantor walutowy i że mam go na miejscu w razie czego.
Konto biznes w sumie brak opłat przy obrotach na koncie już powyżej tysiąca zł.
Temat pozostaje otwarty i ja też coś więcej napiszę jak będę już cokolwiek mógł na ten temat.
Pzdr


Post Wysłano: 07 wrz 2017, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2017, 23:00
Posty: 124

Z kontami jest tak samo jak z sieciami - trzeba się wstrzelić w promocje.
Gdy brałem kredyt na firmę w Aliorze z automatu wcisneli konto firmowe za które płaciłem 40 zł brutto na miesiąc. Dopiero po dwóch miesiącach zorientowałem (księgowa) się że tam mam debet. Dla mnie Alior jest zbyt drogi, tak samo Milenium.
Zresztą nie znam banku który nie miałby kantoru walutowego. Od 2003 mam konto osobiste, lokaty, karte kredytową w BZ WBK. To samo tyczy się konta firmowego. I z tego co pamiętam już ok 2014/2015 mieli kantor walutowy. Z tym że można jednocześnie prowadzić jedynie dwie różne waluty, np. $ i €. Za trzecią karzą sobie płacić w 2 opcjach, albo za każde przewalutowanie/wymiane albo miesięcznie. Obie opcje są drogie jak cholera.
Dodatkowo mam tani rachunek "brokerski" czego w tych pseudo samodzielnych bankach jak Alior czy Noble nie ma lub jest niepraktyczne i na dodatek drogie.
Polecam internetowe porównywarki. Bo oferty zmieniają się jak w kalejdoskopie i tylko ktoś pracujący lub po prostu mocno się tym interesujący będzie na czasie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: