Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 gru 2013, 8:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2013, 7:36
Posty: 5
Samochód: Audi A4

Witam.

Od kilku miesiecy zastanawiam sie czy zakup auta ciezarowego i praca w Polsce - transport krajowy, ma sens. Pracujac kilka ladnych lat za granica uzbieralem troche gotowki wiec nie potrzebowal bym zadnych kredytow itd. Nie licze na super pieniadze tylko takie aby starczaly na zycie. Doswiadczenie w tym kierunku posiadam.

Jakie firmy polecacie ? - widzialem duzo ogloszen.
Ile mozna realnie zarobic ?

Dziekuje bardzo za kazda pomocna mi odpowiedz.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 gru 2013, 8:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Piszesz kolego bzdury. Pracowałeś tyle lat w zawodzie i nie wiesz gdzie szukać pracy na auto? Jak dla mnie kolejna podpucha. Nie wierzę, że po tylu latach pracy nie zdążyłeś się zorientować skąd szefostwo bierze najwięcej ładunków i nie wiesz kot dobrze i terminowo płaci...


Post Wysłano: 23 gru 2013, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2013, 7:36
Posty: 5
Samochód: Audi A4

Cytuj:
Jak masz dużo pieniądzów które chcesz koniecznie wydać to idź do takich wyzyskiwaczy jak xxxxxxx - a przepraszam to ten sam właściciel tylko inne szyldy hahaha

Piszesz kolego bzdury. Pracowałeś tyle lat w zawodzie i nie wiesz gdzie szukać pracy na auto? Jak dla mnie kolejna podpucha. Nie wierzę, że po tylu latach pracy nie zdążyłeś się zorientować skąd szefostwo bierze najwięcej ładunków i nie wiesz kot dobrze i terminowo płaci...

Kolego mam ale nie w kraju.
A ja prosilem o porade - zadalem pytanie a nie rozpisywalem sie na temat sytuacji na rynku...


Post Wysłano: 23 gru 2013, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2011, 23:01
Posty: 296
Samochód: Scania 94 260
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Nie wiem dlaczego ale ostatnio co drugi temat,odpowiedź i nowy użytkownik zalatuje mi multikontem.. :lol: Nie chcę mi się nawet rozpisywać na takie pytania,ktoś kto jakiś czas pracuje w branży i jest na bieżąco nie będzie zadawać takich pytań na forum.. :wink:

_________________
"And nothing else matters..."


Post Wysłano: 23 gru 2013, 14:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

pomyśl nad jakąś lepszą inwestycja, a nie w branżę w której jest totalna nad podaż i z dnia na dzień gorzej:)

pozdrawiam


Post Wysłano: 23 gru 2013, 16:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Firm w ktorych ma sie dobrą robote nikt ci nie poleci, czemu domysl sie sam.


Post Wysłano: 23 gru 2013, 16:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

na życie ci wystarczy nawet jak będziesz jeździł dla spedów wymienionych na wstępie oczywiście pod warunkiem że ci zapłacą, a nie obciążą za .......
realne terminy płatności od 45 dni w górę w zależności od spedycji.
tu panuje wolna amerykanka pośrednikó jest co niemiara i każdy twierdzi, że to jest "jego klient".
masz robotę na zachodzie - to nie wracaj szkoda twoich nerwów i stresów jeszcze związanych z prowadzeniem firmy.
zaraz oczywiście podniosą się głosy "bys nie słuchał zawistników co nie chcą konkurencji".
jak dobrze zapłacisz sprzedam ci swoją robotę wraz z samochodem bo coraz częściej myślę o zmianie branży mimo, że od prawie 25 lat w tym robię.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 23 gru 2013, 18:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2013, 7:36
Posty: 5
Samochód: Audi A4

Cytuj:
na życie ci wystarczy nawet jak będziesz jeździł dla spedów wymienionych na wstępie oczywiście pod warunkiem że ci zapłacą, a nie obciążą za .......
realne terminy płatności od 45 dni w górę w zależności od spedycji.
tu panuje wolna amerykanka pośrednikó jest co niemiara i każdy twierdzi, że to jest "jego klient".
masz robotę na zachodzie - to nie wracaj szkoda twoich nerwów i stresów jeszcze związanych z prowadzeniem firmy.
zaraz oczywiście podniosą się głosy "bys nie słuchał zawistników co nie chcą konkurencji".
jak dobrze zapłacisz sprzedam ci swoją robotę wraz z samochodem bo coraz częściej myślę o zmianie branży mimo, że od prawie 25 lat w tym robię.

Nie posadzajcie zaraz o multikonta itd...
Nie wiem czemu jezeli ktos chce zapytac zaraz jest atakowany ze to jakas podpucha.

Doswiadczenie mam w jezdzie, w mechanice ale nigdy nie pracowalem jako spedytor itd..

i zaznaczam jeszcze raz nie w Polsce..

Kazdy ma racje "masz dobra robote nie wracaj" ale ja juz 7 lat sie tak bujam po swiecie i chcialbym sprobowac czegos na miejscu - jezeli nie wyjdzie bede bujal sie dalej.

Chcialem pozyskac troche informacji co i jak :)

Wesolych Swiat.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 gru 2013, 19:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Jeśli masz gdzieś w znajomej firmie pewną (ale na 100% pewną robotę), to próbuj. Jeśli zamierzasz kupić auto i bazować tylko na transie, to będzie ciężko - stawki kiepskie, i wyrwać kasę też nie łatwo.

Choć tu na forum jest chyba ktoś kto jeździ tylko z transa? Popytaj, może ktoś coś podpowie.

Jeśli masz trochę kasy, pomyśl nad zainwestowaniem w coś innego niż transport. Handluj ciuchami na bazarze, albo samochodami, albo zajmij się produkcją doniczek do kwiatków.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 23 gru 2013, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Nie posadzajcie zaraz o multikonta itd...
Nie wiem czemu jezeli ktos chce zapytac zaraz jest atakowany ze to jakas podpucha.

Doswiadczenie mam w jezdzie, w mechanice ale nigdy nie pracowalem jako spedytor itd..

i zaznaczam jeszcze raz nie w Polsce..

Kazdy ma racje "masz dobra robote nie wracaj" ale ja juz 7 lat sie tak bujam po swiecie i chcialbym sprobowac czegos na miejscu - jezeli nie wyjdzie bede bujal sie dalej.

Chcialem pozyskac troche informacji co i jak :)

Wesolych Swiat.

Pozdrawiam
troche tematów było.
jak chcesz cokolwiek robić musisz mieć robotę dokładnie jak Kierownik napisał
potem założ firmę i zrób potrzebne dokumenty z ustawy o transporcie drogowym.
w międzyczasie musisz kupić pojazd bo inaczej nie dostaniesz licencji.
później zacznij jeździć i czekaj na pieniążki.
zapytam jeszcze z ciekawości jakimi kwotami dysponujesz.
osobno na rozruch i zakup pojazdu, osobno na eksploatację (podatki częsci itd...) bo może cię nie stać i sprawa się rozmyje na wstepnym etapie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 23 gru 2013, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

i jeszcze jedna rada:
rozwijając interes w transporcie krajowym zaangażuj nie więcej jak 50% swojej kasy, aby w razie padnięcia, co jest mocno prawdopodobne, miałbyś z czym zacząć drugi raz.

dodatkowo, aby poznać rynek krajowy nie trzeba od razu robić tego na własnej skórze.
możesz przecież zatrudnić się w krajówce jako kierowca, przyjrzeć się rynkowi, a wtedy doświadczenie pozwoli Ci uniknąć wielu zagrożeń, których dzisiaj nie jesteś w stanie ominąć.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Ostatnio zmieniony 24 gru 2013, 10:59 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 23 gru 2013, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Cytuj:

dodatkowo, aby poznać rynek krajowy nie trzeba od razu robić to na własnej skórze.
możesz przecież zatrudnić się w krajówce jako kierowca, przyjrzeć się rynkowi, a wtedy doświadczenie pozwoli Ci uniknąć wielu zagrożeń, których dzisiaj nie jesteś w stanie ominąć.
Wg mnie świetna rada. Zatrudnisz się pojeździsz i zobaczysz co i jak. Najprawdopodobniej twój zapał ostygnie. W transporcie krajowym naprawdę źle się dzieje lecz są firmy które jeżdżą i zarabiają. Pracując u polskiego przewoźnika poznasz realia i załapiesz pierwsze kontakty ze spedycją lub spedycjami, jeśli pokażesz się z dobrej strony dlaczego nie mieli by cię przyjąć pod swoje skrzydła. Próbuj do odważnych świat należy, lecz rób to z głową

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 24 gru 2013, 0:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Patrzę na mój rejon, to jest dużo firm transportowych. Niektóre stać na bardzo dobre ciężarówki. Mam na myśli Mercedes MP 4, czy nowe Volvo. Np. firma Transopen Group Sp. z o.o z Gdyni, posiada kilka sztuk nowych Mercedesów, Manów, mają podpisaną umowę z Freja. Kierowcom płacą od kilometra. Musi im to opłacać. W samochodach posiadają systemy monitorowania pojazdów. A kolega nie myślał żeby wystawić zestaw pod spedycję. Przeglądam strony www na temat transportu, to spedycje ogłaszają że szukają Przewoźników z zestawami. Powinno to być opłacalne, jeżeli dużo firm Polskich dają zestawy pod różne spedycje. Pierwsza lepsza: http://www.adar.pl/#dlaprzewoznika . Oni teraz będę szukać Przewoźników którzy posiadają chłodnie.


Post Wysłano: 24 gru 2013, 8:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

No i takich właśnie rad autor tematu musi się wystrzegać.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 24 gru 2013, 14:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...mają podpisaną umowę z Freja...

...Musi im to opłacać...
w jaki sposób można wiedzieć?
oj naiwny, zajrzyj na stronę: http://www.oszukaniprzezfreja.pl/?p=6

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 gru 2013, 15:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Nie wspomniales jeszcze o kwocie jaka chcesz przeznaczyc na rozruch firmy, tabor? solowka, zestaw? ciągnik ? wiek auta?

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 24 gru 2013, 15:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

niech kupi jakąś działkę, jak dla mnie żenada


Post Wysłano: 24 gru 2013, 16:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2006, 15:16
Posty: 372
Lokalizacja: z nienacka!!!

Niedowiary jak bardzo ludzie chca stracić to co zarobili przez kilka lat.

_________________
ASS, GAS OR GRASS !!!
NOBODY RIDES 4 FREE !!!
Kat: A,B,C,E i reszta papierów, teraz tylko jazda.
Kanio najlebszo!


Post Wysłano: 24 gru 2013, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2012, 14:05
Posty: 263
GG: 0
Samochód: Mazda 626

Tej strony www oszukani przez Freja, nie widziałem. Jeżeli nie ma znajomości, kontaktów w tej branży to jest ciężko rozkręcić biznes.


Post Wysłano: 24 gru 2013, 17:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Zeby wejscie w transport bylo oplacalne trzeba miec chociaz jednego dobrego i pewnego klienta któremu bedzie sie wozic, i to mozna uzupelnic spedycjami. Bo na samych spedyciach to chyba nie ma co sobie wróżyć zbyt bogatej i swietlnej przyszłosci moze sie myle ale ja bym nie zaryzykował.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: