Grupa Transportowa - logistyka krajowa i międzynarodowa

Auto-Mix - lodówki samochodowe, klimatyzatory postojowe, usługi transportowe, transport międzynarodowy.

40TON.netNaprawa foteli TIRSpeedtruck.eu

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłano: 20 mar 2013, 15:32 
Użytkownik

GG: 0
Jaki najtańszy a pozwalajaćy spełnić obowiązkowe funkcje czytnik i program polecacie? Znalazłem czytnik tachodrive z programem TACHOMATT Yellow Light za 899 albo troche droższy tachoanalizer za 1089zł. Czy warto dopłacać?

PostWysłano: 20 mar 2013, 16:05 
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Civic 1.5iLS VTEC
Ja bym zwracał uwagę na możliwość aktualizacji oprogramowania (ewentualne koszta takiej aktualizacji), ile pojazdów może obsłużyć dana wersja itp. Też powinieneś wziąć pod uwagę, czy w najbliższym czasie planujesz powiększenie/wymianę taboru.

- Korbowodu nie ma, wyszedł bokiem

PostWysłano: 20 mar 2013, 16:47 
Użytkownik

firma jest mała, tylko jeden nowo zakupiony samochód z cyfrowym. Dołączone programy do tych czytników są darmowe i widze ze sa aktualizacje.Nie wiem czy te dołączone darmowe sa wystarczające bo jeszcze nie miałem z tym doczynienia.I dlatego szukam pomocy w wyborze.

PostWysłano: 21 mar 2013, 0:13 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Polecam Ci Tachoanalizer Combo. Zakupiłem taki gdy w firmie mieliśmy 1 auto z tachem cyfrowym. Na początku miałem problem z zapoznaniem się jak to wszystko działa, ale na szczęście producent bezproblemowo zapewnił mi pomoc przez telefon. Teraz posiadamy 2 auta a urządzenie nadal się sprawdza. Jeśli chodzi o sczytywanie kart kierowców to wystarczą 2 minuty na parkingu i kierowca jedzie dalej, a ja wszystkie dane mam w urządzeniu (bez zbędnych płyt CD, dodatkowych przenośników pamięci). Co jakiś czas dane wrzucę do komputera, przeanalizuje sobie czy gdzieś nie było jakichś wykroczeń i to wszystko. :wink:

PostWysłano: 21 mar 2013, 0:57 
Użytkownik

Czyli te dane musze jedynie archiwizować? Analizuje tylko dla własnych potrzeb. W razie kontroli oni tylko pobieraja te pliki i otwieraja własnym programem? Wiec teraz jeszcze mnie interesuje opinia o tachodrive jednak 200zł tańszy.

PostWysłano: 21 mar 2013, 2:38 
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Civic 1.5iLS VTEC
Nasuwa mi się pytanie:
czy skoro masz jeden samochód to czy warto inwestować w urządzenie do przenoszenia danych z tachografu? Nie warto sprawdzić, jaki wymiar ekonomiczny będzie miało skorzystanie z usług f-my legalizującej tachografy, aby to ona sczytała dane z K-K i tachografu?
Dlaczego pytam? Ano dlatego, że chcąc sczytać dane z tacho musisz: mieć Kartę Przedsiębiorstwa, klucz do przenoszenia danych. Teraz (w zależności od regionu Polski, ilości firm, itp.) dane z tachografu sczytasz już za ok. 60 zł (raz na 3 m-ce) - w skali roku daje Ci to 240 zł, gorzej z K-K, bo tu za rok wychodzi ok. 360 zł (12 - 15 "operacji").
Zastrzegam, że nie reprezentuję żadnej firmy zajmującej się tachografami, jedynie poddaję możliwe rozwiązania, aby były jak najtańsze dla przedsiębiorcy.
Z rozmów z zaprzyjaźnioną firmą zajmującą się tachografami mogę powiedzieć, że posiadając Kartę Przedsiębiorstwa i korzystając z ich sprzętu (klucz do przenoszenia danych, laptop do zapisania na CD) to taka jednorazowa usługa stanowiła groszowe sprawy.
Natomiast wersja (my z takiej właśnie korzystamy), w której to zlecamy sczytanie danych z tachografu przy użyciu Karty Warsztatowej, klucza do transmisji danych, zarchiwizowania na CD, jest trochę bardziej "biurokratyczne" bo wymaga przechowywania zarchiwizowanych danych przez firmę tego dokonującą i przechowywania tych danych przez bodajże rok - mogę się mylić co do czasu przechowywania danych, może być to dłuższy okres.

W takim przypadku, jak Ci podałem trzymasz zarchiwizowane dane na nośnikach CD, w komputerze i na żądanie odpowiednich służb udostępniasz im te dane a oni już się martwią o program.

- Korbowodu nie ma, wyszedł bokiem

PostWysłano: 21 mar 2013, 11:24 
Użytkownik

Karte przedsiebiorstwa już posiadam wiec lepiej moim zdaniem oplaca kupić się czytnik za 1000zł niz wydawać około 600zł rocznie na jedno auto.

PostWysłano: 20 cze 2013, 0:37 
Użytkownik

Samochód: VO FH 440
JA posiadam TachoDrive II i używam go już 2 lata za jego pomocą szczytuje i tachograf i karte kierowcy , jedyny mankament iż do zczytania karty muszę
mieć dostęp do samochodu, no ale to mała niedogodność , a to że te dane musisz archiwizować to oczywiste ... jak ITD wpadnie na firmę czy odstępy miedzy zczytaniami karty nie przekroczą 28 dni... i jeśli kiedyś tam powiedzmy 5 m-c temu
odstęp jest np. 40 dni. to masz karę... chyba iż kierowca nie jeździł na karcie bo i
u nas tak się zdarza ze kotoś zrobi kółko na cyfrowym , to zczytytuje po trasie
i narazie potem nawet 2-3 m-c nie siada na cyfrę więc jaki sens był by odczytywać
jego kartę. Wracając do tematu musisz mieć wrazie kontroli Pliki które regularnie zczytywałeś. O obowiązku prowadzeniu ewidencji czasu pracy to już osobny temat.

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl

PostWysłano: 20 cze 2013, 17:39 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: w dizlu :D
Skoro już jest taka rozmowa to pozwolę sobie zapytać. Planuje kupić auto i ma ono tacho cyfrowe. Czy Kartę Przedsiębiorstwa muszę posiadać czy tylko w przypadku kiedy sam chcę odczytywać dane z racji za pomocą urządzenia?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]