Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 sty 2013, 19:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Witam was chłopaki ;)
Ostatnio z tatą rozmawialiśmy na temat wyżej wspomniany. Czyli co się bardziej opłaca. Wynajem długoterminowy, gdzie interesuje nas tylko paliwo i Adblue i lejemy na obsługę pojazdu czy kredytowanie zakupu pojazdu na własność?
Zalety jakie ja, jako laik, w przypadku wynajmu są:
-niższy koszt miesięcznej raty
-nie ponosimy kosztów serwisu, opon itp
-przeważnie dostajemy nowe lub prawie nowe samochody
Wady:
-Auto nigdy nie będzie nasz(chyba że się mylę i są jakieś możliwości wykupu?)

A przy kredycie czy leasingu wszyscy wiemy jakie są wady i zalety :)
Czy ktoś miał doświadczenia o które pytam? :) jeśli tak niech się wypowie, proszę :)


Post Wysłano: 09 sty 2013, 23:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 wrz 2006, 20:07
Posty: 162
GG: 958060
Lokalizacja: Żywiec

Cytuj:
Zalety jakie ja, jako laik, w przypadku wynajmu są:
-niższy koszt miesięcznej raty
-nie ponosimy kosztów serwisu, opon itp
-przeważnie dostajemy nowe lub prawie nowe samochody
Wady:
-Auto nigdy nie będzie nasz(chyba że się mylę i są jakieś możliwości wykupu?)
No niestety nie wszystko się zgadza, no chyba że masz jakąś ofertę gdzie wynajem jest tańszy.
Z ofert, które ja otrzymałem to wynajem jest droższy i to znacząco w stosunku do leasingu. Oczywiście jeśli porównujemy ten sam pojazd i na ten sam okres. Niestety nikt nie pokryje kosztów serwisu, które niskie nie są, wszelkich ubezpieczeń i podatków, a to znaczące kwoty. No i najważniejsze wynajmujący musi na tym zarobić i to dobrze :D
Co do serwisu i opon to też nie jest tak różowo. Zazwyczaj co pewien okres np. kwartał mamy wizytę przedstawiciela firmy wynajmującej, który sprawdza stan pojazdu i jego właściwe użytkowanie. Na serwis musi zgłaszać się terminowo, choćby mała przesada z przebiegiem wiąże się z karą. Zazwyczaj firmy mają także określone limity km dla zużycia np. klocków, sprzęgła, opon itp. Więc jeśli zużyją się szybciej niż stanowi limit wiąże się to z dopłatą. No i jest to zabezpieczenie przed "pomysłowymi" którzy chcieliby np. co miesiąc wymieniać opony :D
Auta faktycznie zazwyczaj są nowe, ale czasami jest możliwość poproszenia o starszy pojazdy, aby otrzymać oczywiście niższe koszty wynajmu. Jeśli uzgodnimy to na początku to po okresie wynajmu można wykupić pojazd, ale zazwyczaj jest to droga i małoopłacalna opcja.

W mojej opinii wynajem jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji gdy mamy dobrą stawkę, ale praca jest nie pewna na dłuższy czas albo umowa jest tylko na 1 rok. Przykładem mogłaby być np. wygrana na obsługę transportów na 2 lata, gdzie musimy mieć kilkanaście aut a dostawy są terminowe. Wtedy mamy pewną pracę za określone stawki, a po okresie 2 lat oddajemy auta i nie mamy problemów z leasingiem czy sprzedażą dużej ilości aut.
No i podstawowa zaleta wynajmu czyli z góry znamy wszystkie najważniejsze koszty, oczywiście poza paliwem. Więc nie mamy ryzyka, że zaskoczy nas jakaś droga awaria. Wtedy możemy sobie bez problemu obliczyć na 99% czy dana inwestycja/trasa nam się opłaci.


Post Wysłano: 09 sty 2013, 23:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Orientacyjne ceny o jakich słyszałem za wynajem wahają się pomiędzy 4 a 6 tysięcy PLN. Nie wiem jakiej wysokości jest miesięczna rata za nowe auto które kosztuje powiedzmy 65 tys euro :) Może z ciekawości pojadę strugać dudka do Dafa i Volva i się wywiem co nie co i wam tu podrzucę.
Jednak ja też wychodzę z założenia że w tej branży wynajem jest opłacalny tylko wtedy kiedy wiemy że będziemy mieć dobrą robotę na dany okres :)


Post Wysłano: 12 sty 2013, 14:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2011, 12:17
Posty: 24
GG: 28902823
Lokalizacja: Cała Polska

W sprawach finansowania mogę pomóc, co do wynajmu to nie posiadam żadnej wiedzy.

Jak coś to zapraszam :D

_________________
Grzegorz
Doradca kredytowy


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: