Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 gru 2012, 10:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2011, 12:17
Posty: 24
GG: 28902823
Lokalizacja: Cała Polska

Cytuj:
mnie sie wydaje ze kredyt jest cienką opcja wolałbym leasing, przy kredycie w koszty można wrzucić przecież tylko odsetki a przy leasingu cała rate, a jezeli jest to zestaw to juz w ogóle tylko leasing bo można sobie naprawde niezłych kosztów narobić i mniej panśtwu oddawać,ale moze coś nie tak rozumiem i chcetnie dowiem sie jak to wyglada ?

Tarcza podatkowa to sprawa indywidualna, każda firma ma inną sytuację księgową. Myślę, że warto zadać sobie również pytanie, dlaczego banki bardzo chętnie udzielają leasingów, a kredytów samochodowych już nie tak chętnie.

Co do leasingu to tak jak piszesz - rata miesięczna to Twój koszt.
W przypadku kredytu - vat od faktury, odsetki od kredytu oraz miesięczna amortyzacja.

Wg mnie w sumie tarcza podatkowa wygląda tak samo, ale jak już pisałem jest to indywidualna sprawa każdej firmy.

_________________
Grzegorz
Doradca kredytowy


Post Wysłano: 22 gru 2012, 12:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2011, 12:17
Posty: 24
GG: 28902823
Lokalizacja: Cała Polska

Witajcie,
z okazji Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie proszę, najgorętsze życzenia zdrowych i pogodnych świąt, w domowym zaciszu , w gronie osób najbliższych i serdecznych.

Życzymy również szampańskiej zabawy, szczęśliwego Nowego Roku, aby przyniósł Wam same sukcesy zawodowe i prywatne.

Zespół motokredyt24.pl :D

_________________
Grzegorz
Doradca kredytowy


Post Wysłano: 22 gru 2012, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Wygląda tak, że w polskim systemie podatkowym jest tzw "amortyzacja", czyli inaczej mówiąc umorzenie środków trwałych. W skrócie wygłada to tak, że twój księgowy przez 48 miesięcy dopisuje do pozycji kosztów 1/48 wartości netto zakupionego środka trwałego.

Doliczając do tego wartość odsetek od kredytu (traktowanych jako koszt), wychodzi + - na jedno. Komfort snu nie porównanie lepszy przy kredycie bankowym.

Jeśli już iść do banku, to najlepiej do np Spółdzielczego. Im więcej bank sie reklamuje w TV, i im większy to koncern międzynarodowy tym niej się tam będzie dało załatwić, natomiast będzie zdecydowanie drożej.

Jeśli niechcący zareklamowałem jakiś bank, można to zmoderować.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Ostatnio zmieniony 22 gru 2012, 16:55 przez Lukassz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie widzę potrzeby wprowadzania jakichkolwiek zmian


Post Wysłano: 08 lut 2013, 20:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2011, 0:32
Posty: 45
GG: 2921736
Lokalizacja: lubelskie

A teraz pytanie z innej beczki brac kredyt/leasing w Euro czy PLN. W euro wychodzi sporo taniej ale jest ryzyko kursowe choc patrzac na to ze PL ma wejsc do strefy Euro to beda starali sie utrzymac kurs na poziomie jaki jest teraz miedzy 4 a 4,5zł. Koszt kredytu w euro jest jest to około 8-10% w skali 5 lat kredytowania a w PLN 18-20% wiec sami widzicie kuszace jest EURO. Moze ktos mie uswiadomi w czym pies pogrzebany ?
Rozwazam zakup kolejnego zestawu i mam dylemat jaka forme finansowania wybrac. Mam juz kilka ofert leasingu i kredytu lesing raczej odpada ze wzgledu na rózne póznijsze koszty o których nikt nie mówi przed podpisaniem umowy - za byle duperel zwiazany z obsługa auta firmy leasingowe chca opłat, druga sprawa koszt samego ubezpieczenia w kredycie jest o ponad 6tys tansze od takiego samego w leasingu. Tanszy moze byc podatek drogowy bo firmy rejestruja gdzie taniej np 2,5 tys za zestaw a u mnie w gminie 3800 :(


Post Wysłano: 08 lut 2013, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2013, 22:32
Posty: 50

Kredyt w Euro dużo większa zdolność kredytowa wymagana więc raczej to oferta dla lepiej zarabiających


Post Wysłano: 09 lut 2013, 11:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2011, 12:17
Posty: 24
GG: 28902823
Lokalizacja: Cała Polska

Kredyt w euro to w chwili obecnej raczej rzecz niemożliwa, leasing w euro z tego co wiem jest możliwy, ale było tak (przynajmniej do końca ubiegłego roku), że euro dla klientów zarabiających w euro.

Co do kredytu w PLN nie wiem kto udzielił Ci informacji o takim oprocentowaniu, ale wprowadził Cię w błąd.

Ogólnie finansowanie w walutach tak jak nadmienił poprzednik, są skierowane do klienta zamożnego. :wink:

_________________
Grzegorz
Doradca kredytowy


Post Wysłano: 09 lut 2013, 16:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2011, 0:32
Posty: 45
GG: 2921736
Lokalizacja: lubelskie

Mam oferty miedzy innymi z VB leasing, reaifaisen, milenium, bre i kazda z tych firm chetnie udzili leasingu lub kredytu w euro. Mam oferty w obu walutach na ten sam cel i ta sama wartosc przedmiot. Róznica jest kolosalna patrzac na euro do pln. Z VB rozmawiałem konkretniej to warunki czyli oprocentowanie daja takie samo jak w leasingu takie same dokumenty i procedura. W miedzynarodówce zarabia sie w euro wiec nie wiem w czym problem ?


Post Wysłano: 09 lut 2013, 16:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5926

Cytuj:
Co do kredytu w PLN nie wiem kto udzielił Ci informacji o takim oprocentowaniu, ale wprowadził Cię w błąd.
Więc jaka jest poprawna wersja?
Kiedyś dzwoniła konsultantka z jakiegoś banku, chciała sprzedać kredyt i na pytanie o wysokość oprocentowania kredytu inwestycyjnego podała podobne wartości (bodaj 18-22%).


Post Wysłano: 09 lut 2013, 17:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Tylko ciekawe, czy biorąc leasing przykładowo w Euro możemy go w tej walucie spłacać, czy rata zostaje przewalutowana na PLN po niezbyt korzystnym i oderwanym od rzeczywistości kursie. A znam takie przypadki. Bo jak nie, to kij z takim interesem.


Post Wysłano: 09 lut 2013, 17:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2011, 0:32
Posty: 45
GG: 2921736
Lokalizacja: lubelskie

nie no to podstawa ze jesli leasin czy kredyt w euro to spłącasz w euro i to twoja sprawa skad to euro wezmiesz chyba ze chcesz spłacac w złotówkach to tez jest to możliwe ale tak jak piszesz wtedy oni biora kursy do przeliczania nie sredni NBP tylko np zakupu wiec moze byc kosmos :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: