Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 30 cze 2007, 10:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2006, 18:24
Posty: 71

Witam! Pracuje na wspomnianych "przerzutach" :/ odnoszac sie do pyt. w temacie to woje wydatki na 5tyg. kolko przedstawiaja sie nastepujaco: zakupy w Polsce to ok. 450zl, telefon 200zl. i do tego jakies 150-200euro za zakupy. Jadam tylko na promach bo zawsze to troszke taniej na stacjach kupuje w zasadzie wylacznie pieczywo a zakupki oczywiscie w lidlu. Co do zarobkow to nie chce sie za bardzo wlaczac do tej "zażartej dyskusji". Kazdy jedzi za tyle ile mu akurat pasuje i za tyle jak przedstawiaja sie warunki placowe w jego stronach. Najlepiej zarabia sie mieszkajac na samym zachodzie, najgorzej na wschodzie. Centralna Polska to swego rodzaju kompromis :D Wydaje mi sie, ze zarobki kierowcow pomału ida w gore i to o powinno cieszyc wszystkich. Mysle, ze dobrym rozwiazaniem, ktore zaczyna dominowac jest placa oparta na zasadzie diet a nie kilometrowki. Wtedy zawsze wszystko jest jasne i nie ma niedomówień.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 cze 2007, 11:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
Kilka razy slyszalem jak proponuje sie takie stawki niedsowiadczonym kierowca i nie chodzi mi tu o firmy popularne u Nas w Polsce jak RICO, OMEGA, VOS, PEKAES itp itd.
Wiadomo ze jest to smiech na sali ale naprawde zdarzaja sie tacy pracodawcy (cwaniaki), ktorzy tyle proponuja przez okres probny.
Pewnie chodzi o 1000 podstawy i kasa od każdej trasy. Pracodawca do ZUS-u podaje, że zarabiasz 1000 i płaci mniej ubezpieczenia, ale wtedy na emeryturę kierowcy się mniej zbiera.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 cze 2007, 12:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Widzisz Jacek, moze i faktycznie o to chodzi. Hmm....teraz juz sam nie wiem co o tym wszystkim myslec.
Dobra to mam teraz powazne pytanie i oczekuje powaznej odpowiedzi.

Na jakie minimalne wynagrodzenie powinien/moze zgodzic sie niedoswiadczony kierowca miedzynarodowy. Dajmy na to system 3/1.
Chodzi mi o wynagrodzenie juz do reki.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 30 cze 2007, 15:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Cytuj:
Malo tego to kombinuja (wiadomo na czym),
Kolego majątku to się na tym jeszcze nikt nie dorobił.
Cytuj:
wykresowki za okno
No tak, ale przecież musisz mieć 15 tarczek wstecz, więc to duże ryzyko.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lip 2007, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2006, 18:24
Posty: 71

Cytuj:
Na jakie minimalne wynagrodzenie powinien/moze zgodzic sie niedoswiadczony kierowca miedzynarodowy. Dajmy na to system 3/1.
Chodzi mi o wynagrodzenie juz do reki.
Kolego Fafal poniewaz jeszcze niedawano bylem w podobnej sty. jak Ty, moge Ci napisac jak wygladalo to u mnie. Za okres przyuczenia w systemie 4/1 kiedy jezdzilem z drugim kierowca dostalem 3000zl na reke. Sam osobiscie nie zgodzil bym sie rozpoczac gdziekolwiek pracy za mniej jak za 2000zl mam tu na mysli "okres przyuczenia" pozniej powinienes zarabiac jak normalny kierowce koniec kropka. Sam pochodze z lubelszczyzny i np. w moich stronach bardzo czesta praktyka jest branie do przyuczenia nie wynagradzajac w zaden sposob pracownika. Pamietaj, ze lepiej dluzej poszukac niz trafic na nieuczciwego pracodawce.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lip 2007, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Maroo, swiete slowa. Obecnie niby jeszcze za niczym konkretnym sie nie rozgladam bo trzyma mnie lojalka w obecnej firmie, gdzie jezdze solowka.
Dzieki, pozdrawiam.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lip 2007, 23:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2006, 18:24
Posty: 71

Cytuj:
Obecnie niby jeszcze za niczym konkretnym sie nie rozgladam bo trzyma mnie lojalka w obecnej firmie, gdzie jezdze solowka.

Jezeli twoja "lojalka" w firmie w ktorej pracujesz polega na jakims zapisie w umowie o prace, czyli najprawdopodobniej, musisz zaplacic okreslona sume jesli wczesniej ja zerwiesz mozesz juz spokojnie o tym zapomniec poniewaz NIE MA TAKIEGO CZEGOS a zmuszanie pracownika do podpisania podobnej umowy jest niezgodne z kodeksem pracy. Pracodawaca moze zadac od Ciebie jakichkolwiek pieniedzy tylko i wylacznie wtedy jezeli sam zainwestowal w twoje wyszkolenie mam tu na mysli: prawko, ADRy, przewoz rzeczy itd. Jezeli wyszkoliles sie sam mozesz spac spokojnie wygrasz sprawde w kazdyn sadzie o ile pracodawaca okaze sie na tyle glupi aby tam w ogole isc.


Ostatnio zmieniony 02 lip 2007, 12:44 przez Maroo, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 02 lip 2007, 10:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Maroo, sytuacja wyglada tak, ze kurs na przewoz rzeczy robilel przez Urzad Pracy. Mialem znalesc firme ktora przyjmie mnie na rok, wtedy oni tj.UP wysle mnie i zasponsoruje kurs na przewoz rzeczy. Lojalke tak jakby mam nalozona przez Urzad, jesli teraz ponoc bym odszedl to musialbym pokryc koszty kursu oddajac pieniazki Urzedowi Pracy.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lip 2007, 16:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2007, 22:49
Posty: 46
GG: 0
Samochód: opel zafira liebherr ltm
Lokalizacja: woj podlaskie

kolego 1000zł to w DHL na busie masz jako kierowca i jeszcze 200zł więcej wiec nie mów ze rico daje tyle bo to nieprawda przejżyj w temacie firm transportowych tam są zarobki np w Rico różowo nie jest ale nie 1000zł bo tyle to chyba juz nawet sprzątaczki niezarabiają

_________________
Żyj tak jak chcesz i innym daj żyć............


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lip 2007, 17:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Krzysiek proponuje troszke uwaznie przeczytac to co napisalem.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 9:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2007, 9:14
Posty: 16

Cytuj:
Wydaje mi się że jeżeli potrafisz sobie sam coś ugotować to wydasz dużo mniej. Zawsze można wziąć troche zapasów które się nie popsują. Jakieś makarony, kasze, ryż, do tego jakieś sosy itp. Natomiast pieczywo, wędliny itp.
Piszesz o gotowaniu samemu.
A w jaki sposób to się robi w trasie?
Wezme makaron itp. ale gdzie to potem można ugotować? :lol:

_________________
WITAM WSZYSTKICH. JESTEM TU NOWY. CHCĘ ROZPOCZĄĆ MOJĄ PRACĘ W ZAWODZIE KIEROWCA. JEST TO MOJĄ PASJĄ.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 12:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2007, 22:20
Posty: 88
GG: 6134783
Lokalizacja: Kraków

A butla gazowa, co za problem. Albo nawet w czasie jazdy można kiełbaskę usmażyć- wystarczy ją owinąć w folie alu i drutem przymocować do kolektora :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 maja 2007, 19:04
Posty: 118
GG: 0
Lokalizacja: Grudziądz

Jak jezdzisz miesiąc to ok.300 euro by Ci wystarczyło , mój tata tak jezdzi 3tyg. i tydzień wolnego do domu , zarabia ok.4500-5500, i mówił że w Niemczech robią zakupy w "Aldiku" bo jest najtaniej i nie najgorsze jezdzenie , ale chleb kupuje ten droższy bo ten tańszy kiedyś kupił to nie zjadł , i robi troche zakupów w Polsce.A za 1000zł to nie wiem kto by do takiej firmy poszedł.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 16:27
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2138
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Mysle ze za 250-300 euro powinno Ci wystarczyc na wszystko w Aldiku masz wszystko tanie ta polecam sklepik :)a tak pozatym to butle gazowa to chyba kazdy kierowca wozi ze soba :) i jakies garneczki patelnie :)

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 16:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2007, 9:14
Posty: 16

Cytuj:
A butla gazowa, co za problem. Albo nawet w czasie jazdy można kiełbaskę usmażyć- wystarczy ją owinąć w folie alu i drutem przymocować do kolektora :wink:
To jest dobre.
:D

[ Dodano: Sob, 28.07.2007, 16:28 ]
A ile tak potrzebujecie na wyzywienie na trasach krajowych?

_________________
WITAM WSZYSTKICH. JESTEM TU NOWY. CHCĘ ROZPOCZĄĆ MOJĄ PRACĘ W ZAWODZIE KIEROWCA. JEST TO MOJĄ PASJĄ.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 17:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2007, 1:14
Posty: 85
Lokalizacja: Okolice Rybnika

ok 10zł na dobe :) Przynajmniej ja tak sie żywiłem :wink:

_________________
Lenistwo idzie tak wolno, że bieda je dogania…


Tytuł:
Post Wysłano: 28 lip 2007, 17:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lip 2007, 9:14
Posty: 16

No,nie tak źle.
Dobrą cechą saMOCHODU JEST TO GDY JEST ON WYPOSAŻONY W LODÓWKE, można wtedy kupić sobie jakieś jogurty, serki na drogę/
No ale na samym nabiale człowiek będzie cierpiał. Przynajmiej ja wolę kiełbasę.

Mam jeszcze jedną prosbę, a nie chcę zaczynać nowego tematu.
Czy mógłby ktos przesłać mi na emaila sylwestergentkowski@wp.pl pusty arkusz listu przewozowego jak i wypełniony, oczywiście dane w wypełnionym arkuszu zmyślone. Chcę poprostu porównać sobie dokumenty.
Będę wdzięczny bardzo. :D

_________________
WITAM WSZYSTKICH. JESTEM TU NOWY. CHCĘ ROZPOCZĄĆ MOJĄ PRACĘ W ZAWODZIE KIEROWCA. JEST TO MOJĄ PASJĄ.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: