Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lis 2008, 13:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Tir , tir , tir, Dzieje się coś strasznego bo wszędzie jeżdżą tiry, z koksem, z soją , ze wszystkim. Szkoda że nie ma już zestawów i ciężarówek bo tiry mi już obrzydły. Wypadków z ciężarówkami też jest coraz mniej ale niestety są z tirami. Najwięcej jest teraz potrzebnych kierowców tirów. Koledzy jeżeli liczyliście że będziecie śmigać zestawami to niestety ale nie pojeździcie sobie. Albo tir albo nic
Dlatego jest akcja TIRY NA TORY a nie CIEZAROWKI NA TORY

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 27 gru 2008, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Ja popieram Grzesia, na początku się napinałem, teraz mam lekko wywalone, czasem dla śmiechu nawet sam powiem "TIR", generalnie - jeśli ktoś wie co oznacza TIR to nie mam jakichkolwiek przeciwieństw, by używał tego określenia w stosunku do zespołu tudzież pojazdu samochodowego.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 28 gru 2008, 18:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Co oznacza skrót:LKV...(DOSŁOWNIE)


Post Wysłano: 28 gru 2008, 18:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Nie LKV tylko LKW - Lastkraftwagen - po niemiecku: ciężarówka.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 19 sty 2009, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Cytuj:
co do znajomości kierowców o T.I.R. proszę zwrócić uwagę na jeżdżące pojazdy ciężarowe tabliczkami T.I.R. bez plomby.
tabliczki te zakładają niektórzy kierowcy dla dodania sobie powagi, jednak gdyby znali całość konwencji T.I.R. wiedzieli by, że za jazdę z taką tabliczką bez potrzeby kara wynosi 5 000,-zł.
A gdy ta tabliczka jest przekreślona to też można zapłacić karę?

_________________
Polska Mieszkam w Polsce


Post Wysłano: 20 sty 2009, 14:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
Cytuj:
co do znajomości kierowców o T.I.R. proszę zwrócić uwagę na jeżdżące pojazdy ciężarowe tabliczkami T.I.R. bez plomby.
tabliczki te zakładają niektórzy kierowcy dla dodania sobie powagi, jednak gdyby znali całość konwencji T.I.R. wiedzieli by, że za jazdę z taką tabliczką bez potrzeby kara wynosi 5 000,-zł.
A gdy ta tabliczka jest przekreślona to też można zapłacić karę?
Wtedy nie, bo to oznacza, że nie jedzie się pod osłoną Carnetu.


Post Wysłano: 20 sty 2009, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

pasek przekreślenia musi mieć szerokość minimum 1,5 cm.
tyle samo co obwódka pomarańczowej tablicy ADR, co ma zapewnić widoczność z odpowiedniej odległości.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 05 mar 2009, 22:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Nie ma sensu wykłócac sie o "TIR-a" bo i tak nic nie zmienicie! Złoscicie sie, ze ktos mowi TIR, a sami pewnie na małego fiata mowicie "maluch". OOOO jestem na was zły bo przeciez to Fiat 126p!!!
A wiecie co to szlifierka kątowa? Tak tak to popularnie nazywany przez wszystkich(nawet ich operatorow) "bosch". A przeciez BOSCH to tylko firma produkujaca te szlifierki. Wniosek:Pouczanie osob nie zwiazanych z transportem nie ma najmniejszego sensu bo w sumie na ch...j im wiedziec co oznacza TIR!!!??? Tym bardziej pouczanie kolegow na lekcji wychowawczej-mowia TIR to niech sobie mowia i tak kazdy wie o jaki samochod chodzi.

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 12 mar 2009, 3:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

szlifierka kątowa to flex a nie żaden badziewiarski bosch


Post Wysłano: 12 mar 2009, 16:12

Cytuj:
Nie ma sensu wykłócac sie o "TIR-a" bo i tak nic nie zmienicie! Złoscicie sie, ze ktos mowi TIR, a sami pewnie na małego fiata mowicie "maluch". OOOO jestem na was zły bo przeciez to Fiat 126p!!!
Jeździłem maluchem właśnie 7 lat i nigdy nie zdarzyło mi się powiedzieć, a także nie spotkałem nikogo kto by powiedział, że jeździ fiatem 126p.
Cytuj:
A wiecie co to szlifierka kątowa? Tak tak to popularnie nazywany przez wszystkich(nawet ich operatorow) "bosch". A przeciez BOSCH to tylko firma produkujaca te szlifierki.
Co do elektronarzędzi, to zdecydowanie wiele osób określa je mianem "bosza".

Równie dobrze można przytoczyć tu przykład sportowych butów potocznie nazywanych adidasami.

Nawet w mediach nie mówi się ciągnik siodłowy z naczepą (czy inna kombinacja zestawu) tylko właśnie potoczny TIR. (Nie twierdzę, że jest to poprawne określenie, ale stało się to już potoczne i dla zwykłego śmiertelnika bardzo rozpoznawalne).


Post Wysłano: 19 cze 2009, 21:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 18:16
Posty: 10
Lokalizacja: Ryk

tak to jest z tym słownictwemm u ludzi.
ja kiedyś jak przyjechałem samym ciągnikiem pod dom to mama powiedziała, że to sam "przodek TIRa" a ja mało ze śmiechu nie padłem :lol:

_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=jN85VFQuoEE


Post Wysłano: 21 lip 2009, 18:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Mnie też to denerwuje jak ktoś mówi "tir" i śmieszne jest dla mnie jak ktoś rozróżnia samochody wedle zasady że ciężarówka- to dla niego solówka,albo solo z przyczepą a tir to "ten największy" czyli c.s ....ale prawda jest taka jak dobrze to napisał kolega Mariusz90r
Więc ogólnie nie ma się co przejmować....
wnerwiają mnie tylko te "tirówki' a czytałem kiedyś na ten temat to w większości z tych usług korzystają osoby z samochodów osobowych.


Post Wysłano: 21 lip 2009, 21:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
na ten temat to w większości z tych usług korzystają osoby z samochodów osobowych.
Ciekawe kto prowadzi takie statystyki :lol:

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 25 lip 2009, 11:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

No tak, ale gdzie się zatrzymasz takim grzmotem na środku drogi żeby panienkę "podwieźć" ?
Z tego co zauważyłem jak gdzieś jadę to to że najczęściej właśnie stoją czarne BMW (Bolid Młodzieży Wiejskiej) :)


Post Wysłano: 25 lip 2009, 13:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Z tego co zauważyłem jak gdzieś jadę to to że najczęściej właśnie stoją czarne BMW (Bolid Młodzieży Wiejskiej) :)
To pewnie alfons :)
Cytuj:
No tak, ale gdzie się zatrzymasz takim grzmotem na środku drogi żeby panienkę "podwieźć" ?
Nie wnikam w temat... kto będzie chciał to i tak skorzysta - czy to będzie duże czy małe auto...

----------------------------------------

Odnośnie "tira". Podobna sytuacja panuje na forum pasjonatów lotnictwa. Oni strasznie się burzą jak ktoś w artykułach albo na forum pisze "awionetka". Czy Was interesuje, że "awionetka" jest określeniem niepoprawnym? Mówiąc gdzieś publicznie "awionetka" wszyscy rozumieją mniej więcej o jaki samolot mi chodzi. Słowo powszechnie stosowane i dla wszystkich zrozumiałe. Dlatego używam go i będę używał - niezależnie od grupki śmiesznych ludzi którzy będą mi to kategorycznie wypominać.

Sytuacja jest analogiczna i próbując wszystkich nawrócić do mówienia "samochód ciężarowy" czy "ciężarówka" zamiast "tira" powodujecie co najwyżej niesmak wśród osób które są przez Was pouczane.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 21 paź 2009, 11:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2009, 14:57
Posty: 15
GG: 10469704
Samochód: Daf XF 95 / IVECO EuroCargo
Lokalizacja: Radkowice /k Starachowic

Przyjeżdżał do mnie z mielca kierowca taką Scania starą i zawsze powtarzał ,że TIR to oznacza "Trasa I Remont" :wink: co prawda to było pod koniec lat 90-tych, widać było że kocha swoją pracę mimo że tak mu się auto psuło


Post Wysłano: 25 paź 2009, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 paź 2009, 10:09
Posty: 193
Samochód: Mercedes Actros 1845
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
szlifierka kątowa to flex a nie żaden badziewiarski bosch
bardziej flexa :mrgreen:
a co się tyczy skrótu tir to patrz poniżej :lol:

_________________
TIR
według szefa Transport I Robota
według kierowcy Turystyka I Rekreacja


Post Wysłano: 02 lut 2010, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Dzisiaj rano przerzucając kanały trafiłem przez przypadek na program dla dzieci w TVP. I tam było o środkach transportu i prowadzący pytał się dzieci co wozi ludzi itp. No i zadał pytanie "co dowozi towary do sklepów" i jeden chłopiec odpowiedział "ciężarówki" na to prowadzący "bardzo dobrze i coś jeszcze :?: " to drugie dziecko powiedziało "tir", a prowadzący "no bardzo bardzo ładnie". Tak więc nie ma co walczyć chyba ze słowem TIR, bo tego nie da rady wyłączyć z języka polskiego...za bardzo już jest zakorzenione. Garstka ludzi nie przetłumaczy tego kilku milionom ludzi. Jedyne co możemy to śmiać się z odmian słowa tir w mediach np."tirowiec itp", ponieważ poziom dziennikarstwa w Polsce zaczyna być coraz bardziej żenujący, wystarczy spojrzeć na wybór gazet itp...

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Ostatnio zmieniony 02 lut 2010, 23:02 przez Mca, łącznie zmieniany 1 raz.
Post idealny do tematu Wyjaśnienie słowa "TIR". Połączone.


Post Wysłano: 02 lut 2010, 23:00

Jak wspomniałeś jest to głęboko zakorzenione, a drugą przyczyną jest niewiedza ludzi co tak na prawdę to oznacza w związku z tym nie jest chyba możliwe już uświadomienie ludzi, że jest to nie poprawne. Jest coraz więcej przypadków słów, które są używane już tak, jakby były od zawsze.


Post Wysłano: 02 lut 2010, 23:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Zaraz Ci ktoś przypomni, że jakiś imbecyl wpisał słowo tir do słownika języka polskiego i można używać...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: