Strona 1 z 6 [ Posty: 104 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 lut 2007, 9:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2007, 16:40
Posty: 20
Lokalizacja: Ełk

Witam!!
Co myslicie o Kurnikach?? Czy taka sypialka to wygoda?? Sa jakies problemy z wchodzeniem lub zchodzeniem??

Pozdrawiam :)

P.S. Jak macie kilka foteczek ze srodka i wlaz w kabinie to mozecie podrzucic!! Dzieki

_________________
Jestem Panem bo jezdze Manem :)
Man --> Cieżaówka nie do zjeżdżenia :)


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 10:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

jeździłem z kurnikiem kilka lat i nie było żadnego problemu.
oczywiście duża kabina jest wygodniejsza, ale lepiej z kurnikiem niz spać na siedzieniach.
problemem jest otwierany dach. w lecie kiedy się go otworzy podczas jazdy jest w kabinie OK, ale niespodzianki zaczynają się gdy zacznie padać a najbliższy parking jest za 10km i leje się nam na głowę.
minusem jest brak schowków w kurniku i trzeba jakoś rozwiązać przechowanie odzieży.
żywność trzymałem w skrzynce pod skrzynia ładunkową, odzież w walizce i to było najprostsze i skuteczne rozwiązanie, a garnki w takej skrzynce.
jednak skrzynka ta i walizka muszą być przytwierdzone, bo mogą spaść do kabiny.
przestrzegam przed trzymaniem butli gazowej w kurniku, ponieważ jeden z moich kolegów został dość poważnie ranny w głowę, kiedy w wyniku kolizji 3 kilowa butla gazowa spadła mu na głowę.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 11:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Podobnie jak Cyryl,też jezdziłem kilka lat z kurnikiem i rzeczywiście schowków bardzo brakuje,można sie też "przeprowadzać",idąc spać rzeczy z kurnika na dół,a kiedy schodzisz z kurnika na dół to rzeczy do góry :) ,ze swojej strony dodam tylko że zawsze spokojnie spałem w kurniku,myślę że jest bardziej bezpiecznie niż spanie w normalnej kabinie z łóżkiem.Śpiąc na górze,swoim ciałem blokujesz wejście,nikt ci nie splądruje kurnika gdy w nim śpisz nawet jak wcześniej poczęstują cie gazem usypiającym,minusem (przynajmniej u nas w firmie na IVECO TURBO DAILY) były skorodowane dachy tych aut.Po3-4latach w najbardziej pechowych modelach zaczynał się horror podczas deszczowych tras.Woda po słupkach kabiny spłyawała i zamakała instalacja elektryczna,auto zaczynało żyć własnym życiem,np.włączał sie klakson czy przeciwmgielne światła :) Ale to że lepsze spanie w kurniku niż na siedzeniach nie podlega wogóle dyskusji.
W przyszłym tygodniu zrobię kilka fotek i wstawię.


Ostatnio zmieniony 17 lut 2007, 14:02 przez waldis, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 12:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sty 2006, 15:24
Posty: 72
GG: 6565476
Lokalizacja: Nowogród Bobrzanski k.Zielonej Góry DK 27

Cytuj:
minusem jest brak schowków w kurniku
To zależy od modelu kurnika . JA jechalem kilka razy z tatą Midlumką z kurnikiem i byly w nim schowki .

_________________
Piszę poprawnie po polsku


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 13:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2005, 13:49
Posty: 92
GG: 0
Lokalizacja: Nowy Targ

Kurnik zamontowany na Mercedesie 814, którym jeździ Nanek :)
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 14:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2005, 21:00
Posty: 79
Lokalizacja: Brzeg

a jakiej firmy "kurnik" uwazacie za najlepszy?

my mamy w firmie Renault Mascotta z "kurnikiem" Lamaru z Oleśnicy :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 14:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2007, 16:40
Posty: 20
Lokalizacja: Ełk

No dzieki koledzy :) i prosze o foteczki srodka kurnika jak i dach kabiny jak jest wejscie!! a ten kurnik co zamierzamy zalozyc ma drabinke ktora idzie od wejscia do srodka i jest przymocowana do tylniej czesci kabiny!! Mamy zamiar wlasnie taki kurnik zalozyc na Mercedesa Atego..
Pozdrawiam i prosze o fotki :)

_________________
Jestem Panem bo jezdze Manem :)
Man --> Cieżaówka nie do zjeżdżenia :)


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

idąc spać na górę nie musisz bambetli przekładać na dół pod warunkiem, że masz tam jako taki prządek.
podłoga kurnika przypomina wielkością namiot dwuosobowy i z przodu pojazdu masz materac, zaś w tylnej części po obu stronach luku wejściowego wystarczająco miejsca na walizkę z ciuchami po jednej stronie, po drugiej skrzynkę z garnakami. miałem nawet uchwyt na wieszaki w suficie kurnika i część ciuchów woziłem na wieszakach.

innym aspektem zamontowania kurnika jest zwiększenie masy kabiny co jest istotne w samochodach gdzie kabina odchylana jest ręcznie.
więc samodzielnie podniesienie kabiny jest prawie niemożliwe.
jednak jeżeli trochę popracujesz głową okazuje się, że nie trzeba wiele siły, aby to zrobić samodzielnie.
podczas odchylania kabiny musisz pootwierać drzwi z obu stron, w ten sposób zmienisz środek ciężkości kabiny i jeżeli masz na tyle sił, aby podnieść na pierwsze 5 cm to daje samo pódzie. chociaż na końcu trzeba przytrzymywać kabinę, aby z rozpędu jej nie wyrwało.
natomiast zamykanie kabiny musi się odbywać z zamkniętymi drzwiami.

nalezy również pamiętać, że zawieszenie kabiny przeznaczone jest dla jej samej. dodając kurnik trzeba liczyć się z szybszym zużyciem się elementów tego zawieszenia.

w tej chwili jest wiele firm, które montują takie kurniki.
nie polecam firmy z legionowa, nie wiem czy jeszcze istnieje, ale swego czasu odwalała kaszanę.
najpowszechniejsze firmy to Lemar i Oltrans, ja bym stawiał na tą pierwszą (jest to filia czeskiej firmy-matki), ponieważ ma bardzie przemyślane i lżejsze konstrukcje.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 14:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2007, 16:34
Posty: 125
GG: 0
Lokalizacja: Częstochowa

Ja jezdziłem z tata mascottem który miał kurnik.Spac w nim wygodnie sie da.Siedziec prosto mozna,ale nie w kazdym.W pony fantasy nie da sie,a w lamarze tak.Jest ten problem co opisał Cyryl,ale jak ja jechałem to wchodziłem i zamykałem okienka.Problemem jest tez to jak jedziesz na zachód w lato to,ze wkurniku jest straszny gorąc.Njalepiej zamontować jakies wiatraczki.Jezdziłem tez canterem bez kurnika i powiem,ze lepiej jest spac w kurniku.I tak na przyszłosc w cantertze sa wygodniejsze siedzenia niz w mascotcie :wink: :D


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Mój brat jeździł Mercedesem Vario z kurnikiem Pony i jak było ciepło spał na fotelach, bo na górze nie da rady. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 16:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

mój sąsiad ma 2 Renówki z kurnikami :) pare razy siedziałem w tym kurniku i powiem szczerże że nie myślałem ze jest tam tyle miejsca :P na pewno dla starszych truckerów problemem jest wchodzenie na góre ale dla młodego to nie problem :wink: lepiej mieć kurnik niz kimać na siedzeniach :P a to te Renie:
Obrazek

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 17:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2006, 10:41
Posty: 17
Lokalizacja: Konin

Witam serdecznie Mobile !
Ja powiem tak , latałem z ojcem autem z kurnikiem ok. 3 miesięcy i stwierdziliśmy że , wszystko ładnie wygodnie i pięknie , ale jest czasami strasznie duszno , my lataliśmy dafem 75 wiec wiecie , ale teraz już doszło do 105 :-) Ale powiem szczerze jeżeli o mnie by chodziło to ciekawa jazda z kurnikiem , ale zazwyczaj mało miejsca na dole w kabinie jest ponieważ ciężarówka jest skrócona do Foteli .. Ale szkoda no cóż można się z tym pogodzić .. Pozdrawiam . Bajo

_________________
GG - 10542821
E-mail-wrobel-993@o2.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lut 2007, 10:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Pojazdy dostawcze z zabudową na ramie najczęściej skrzyni ładunkowej z plandeką maja dostawiane kabiny sypialne typu tzw. kurnik z powodu oszczędności na hotele dla kierowcy, według prawa kierowca musi mieć zapewniony nocleg. Hotel w krajach UE jest drogi taniej wychodzi w skali danego czasu montaż takiej kabiny.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lut 2007, 13:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2007, 22:46
Posty: 17
Lokalizacja: OKA - okolice

Znajomy miał kiedyś wypadek w Niemczech na autostradzie jechali we 2 Manem i on akurat spał na kurniku a zmienik jechal i podczas zderzenia kurnik zerwał sie z kabiny i wylądował na jezdni wraz z kierowcą który spał, efekt:
połamne obydwie rence
wtrząs mózgu

Ta historia wydarzyła się w 2004 r.

A ziomal nadal jeździ...

_________________
---Spoko Ziom---
---Kulturalana 19---
---Polski Traker---
---B,C,C+E,D---
---Za kółkiem spędzam dnie i noce... Taka praca??? Nie styl życia... Szerokości...


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lut 2007, 13:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Zacznijmy od tego, że w ogóle nie powinno go być w tym kurniku.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lut 2007, 13:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2007, 22:46
Posty: 17
Lokalizacja: OKA - okolice

No i na to było przyczyną jego obrażeń...

Bo uderzyli w barierę taką oddzielająca pas zieleni od następnego pasa...

Kierowca który prowadził ten pojazd też przysnoł...

_________________
---Spoko Ziom---
---Kulturalana 19---
---Polski Traker---
---B,C,C+E,D---
---Za kółkiem spędzam dnie i noce... Taka praca??? Nie styl życia... Szerokości...


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lut 2007, 14:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2005, 17:01
Posty: 487
Lokalizacja: kędzierzyn-koźle

Jedziesz łapie Cię spanie i wiesz, że nie dojedziesz do bazy zjedz na parking w najbliższym punkcie i prześpij się chwilkę dobre i 15 minut, a masz daleką drogę prześpij kilka godzin w kabinie i ruszaj w dalsza część trasy. W czasie jazdy pasażer ma być na siedzeniu i nie może spać w kurniku lub na łóżku na fotelu niech śpi do woli, jest to regulowane przepisami.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lut 2007, 14:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Tak jak obiecałem,wstawiam zdjęcia.Są to kurniki PONY,według mnie najlepsze na rynku pod wzgledem wyglądu i wygody.
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 19 lut 2007, 15:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Mnie natomiast najbardziej przypadł do gustu Lamar oraz Spojkar.

Tu są obszerne galerie:
Lamar
Spojkar
Kuda
Zako
Pony


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lut 2007, 13:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2006, 13:58
Posty: 22
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

mój tatuś jeszcze niedawno pociskał volvem FL6 z 2002r. z kurnikiem z firmy pony on mial akurat najwiekszy kurnik taki jak maja np. MANY Z firmy ALBATROS i w przedniej części kurnika jest nawet dużo miejsca mój tatuś woził tam zawsze torbę podróżną sztućce i wiadomo wszystkie potrzebne rzeczy w dalekie trasy i wszystko się bez problemu mieściło a materac jest bardzo szeroki i da się na nim wygodnie wyspać

_________________
<< VOLVO FH 16 & DAF XF 105, DAF XF 95 >>
THE BEST TRUCK


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 6 [ Posty: 104 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: