Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 mar 2015, 11:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2013, 10:43
Posty: 23
Lokalizacja: Szczecin

Ruszam w trasę w poniedziałek. Karta nowa.nigdy nie używana. U poprzedniego pracodawcy jezdzilem tylko na tarczkach których nie chce mi udostępnić nawet do skserowania. Wpis manualny wystarczy? Czy lepiej mieć urlopowke?


Post Wysłano: 27 mar 2015, 11:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

skoro ruszasz w poniedzialek to od poniedzialku zapewne masz umowe o prace. Chodzi o date, wiec po co Ci wcześniejsze urlopówki? dopiero zaczynasz prace wiec mozesz ich nie miec :wink:


Post Wysłano: 27 mar 2015, 11:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Ruszam w trasę w poniedziałek. Karta nowa.nigdy nie używana. U poprzedniego pracodawcy jezdzilem tylko na tarczkach których nie chce mi udostępnić nawet do skserowania. Wpis manualny wystarczy? Czy lepiej mieć urlopowke?
Weź lepiej urlopówkę na 28 dni do tyłu.


Post Wysłano: 27 mar 2015, 11:53

Umowa o pracę i wpis manualny i będzie ok. Nowy pracodawca nie może mu wystawić urlopówki na okres kiedy u niego nie pracował, bo niby na jakiej podstawie ma zaświadczać co kierowca robił wcześniej?


Post Wysłano: 27 mar 2015, 23:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2013, 20:00
Posty: 130

Cytuj:
niby na jakiej podstawie ma zaświadczać co kierowca robił wcześniej?
No przecież też się pod tym podpisujesz, więc to potwierdzasz ?


Post Wysłano: 14 kwie 2015, 13:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2015, 11:18
Posty: 4

Instrukcja obsługi tachografu cyfrowego uzupełniona o oznaczanie czasu wolnego Kierowcy w
związku ze zmianą przepisów o urlopówkach oraz oznaczenia przy przekroczeniu czasu pracy.

Obejrzyj film: http://www.blogtransportowy.pl/2015/04/ ... owego.html


Post Wysłano: 14 kwie 2015, 13:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Mam pytanie o wpis manualny. Mam taki odruch ze zawsze jak zaczynam robotę to wkladam kartę, ona sie ładuje a ja robię obchód samochodu szybki w tym czasie. O ile w ivecu jak wrócę cały czas jest wpisanie o wpis manualny, o tyle w manie po jakimś czasie pytanie to znika i pojawia sie standardowa plansza tacho. Czy da sie w tym momencie dokonać jakos wpisu manualnego jeszcze, czy jedyne rozwiazanie to czekać aż wyskoczy pytanie o wpis i wtedy go dokonać?


Post Wysłano: 15 kwie 2015, 14:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

da się. Musisz w menu wybrac opcje "wpisz"


Post Wysłano: 15 kwie 2015, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Ale przy wpisz dla kierowca jest tylko kraj rozpoczęcia i zakończenia, a mi chodzi i wpisanie wypoczynku w czasie gdy karta była wyciągnięta :?


Post Wysłano: 16 kwie 2015, 7:13

Teraz już nie masz możliwości jakiegokolwiek "ruchu"' w zapisie na karcie. Pozostaje Ci tylko "Zaświadczenie Urlopowe".


Post Wysłano: 16 kwie 2015, 9:16

Cytuj:
Mam pytanie o wpis manualny. Mam taki odruch ze zawsze jak zaczynam robotę to wkladam kartę, ona sie ładuje a ja robię obchód samochodu szybki w tym czasie. O ile w ivecu jak wrócę cały czas jest wpisanie o wpis manualny, o tyle w manie po jakimś czasie pytanie to znika i pojawia sie standardowa plansza tacho. Czy da sie w tym momencie dokonać jakos wpisu manualnego jeszcze, czy jedyne rozwiazanie to czekać aż wyskoczy pytanie o wpis i wtedy go dokonać?
Po włożeniu karty do tachografu masz jedną minutę na wykonanie wpisu manualnego. Jeśli tego nie zrobisz, to tachograf automatycznie loguje kartę i masz przerwę w rejestracji czasu pracy.

W takim przypadku na szybko robisz wydruk z czynności, w miejscu gdzie nie ma wpisu manualnego ręcznie rysujesz symbol łóżeczka, na dole lub na odwrocie piszesz, że w konkretnym czasie odbywałeś przerwę lub odpoczynek. Najlepszy rozwiązaniem jest jednak, żeby na ten okres mieć "urlopówkę".


Post Wysłano: 16 kwie 2015, 9:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Czyli tak jak myślałem trzeba zmienić nawyk na przyszłość ;) widzę tez ze zależy to od tachografu, bo w Iveco z tamtego roku twardo czeka zawsze aż wrócę do kabiny z pytaniem o wpis. Dzięki wielkie koledzy


Post Wysłano: 24 maja 2015, 10:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2010, 20:21
Posty: 472
Lokalizacja: Ruda Śląska

A więc dopadło i mnie :D

Zacząłem jeździć na tachografie stonridga se5000 i mam problem z wpisem manualnym. Robie to wg poradnika zamieszczonego w sieci (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=5563381A) ale to po prostu nie wychodzi, bo wpisuje tylko ostatnie 24h i za ten okres mam łóżko, a za pozostałe godziny wpisuje pytajniki. Radziłem sie innych - nikt nie wie jak zrobić to poprawnie, żeby pełny okres bez karty w tacho był wpisany jako łóżka. Zaświadczenia ze sobą woże - ale czy inspekcja czy inne zagraniczne służby się nie przyczepią o zły wpis? I jak robić tak, żeby to miało ręce i nogi?


Post Wysłano: 05 cze 2015, 14:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Może mi ktoś wytłumaczyć jak prawidłowo zrobić wpis manualny na tachografie Siemens VDO, chodzi mi o ten wpis manualny który teraz obowiązuje zamiast weekendówek, i jak zakończyć taki wpis po całym tygodniu jazdy by wykręcić odpoczynek tygodniowy. :roll:


Post Wysłano: 05 cze 2015, 15:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Opis robił MAN w tym temacie. Jak wyciągasz kartę na koniec tygodnia to po prostu Cię pyta czy to koniec zmiany i zaznaczasz tak tylko przed tym wciśnij na łóżko selektor. Na YouTube też jest kilka filmików z instruktażem


Post Wysłano: 05 cze 2015, 16:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Opis robił MAN w tym temacie. Jak wyciągasz kartę na koniec tygodnia to po prostu Cię pyta czy to koniec zmiany i zaznaczasz tak tylko przed tym wciśnij na łóżko selektor. Na YouTube też jest kilka filmików z instruktażem
A nie przypadkiem przy ponownym wkładaniu karty?


Post Wysłano: 05 cze 2015, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Mnie przy wyciaganiu karty pyta o kraj zakończenia i to miałem na myśli jako zakończenie


Post Wysłano: 05 cze 2015, 22:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

A to tak ;)


Post Wysłano: 07 cze 2015, 12:51

Podczas wyjmowania karty będzie pytanie o kraj zakończenia. Potwierdzasz OK. Przy ponownym wkładaniu karty będzie pytanie o kraj rozpoczęcia. Potwierdzasz OK. W starszej wersji tachografu po zalogowaniu karty w menu ręcznie wpisujesz kraj rozpoczęcia. Nagrałem filmik. Później wrzucę.


Post Wysłano: 07 cze 2015, 20:31

Na filmie prezentuję wykonanie wpisu manualnego, na podstawie którego możesz tak samo udokumentować okres odpoczynku tygodniowego.

- wyjęcie karty nastąpiło o godz. 20:47, ale zgodnie z grafikiem tego dnia pracę kończyłem o 21:00 więc okres od 20:47 - 21:00 udokumentowałem wpisując w tym czasie "młoteczki"

- w dniu, w którym zaczynałem pracę włożenie karty nastąpiło o 9:21, ale zgodnie z grafikiem pracę rozpoczynałem o 8:50, zatem okres od 21:00, do 8:50 udokumentowałem wpisując "łóżeczko", następnie okres od 8:50 do 9:21 udokumentowałem wpisując "młoteczki"

- tachograf automatycznie pyta o kraj rozpoczęcia więc zatwierdzam OK i czekam na zalogowanie się karty

Warto zauważyć, że włożenie karty nastąpiło na "młoteczkach", co nie jest błędem jak niektórzy twierdzą, bo najważniejsze co wpiszesz wykonując wpis manualny.

https://www.youtube.com/watch?v=d61iipOkXcA


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: