Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 sty 2007, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2006, 17:08
Posty: 60

Dziś, albo w piątek był fajny silny wiatr, wiele drzewek i gałęzi leży na drogach. A po drodze jedzie sobie trucker samochodem. Starszy mi mówil że znosiło go. A jak wy jechaliście??


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sty 2007, 18:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

no wiesz nikt Ci nie powie że jest to przyjemna jazda :roll: a to z powodu zagrożeń wynikających z takiej pogody :| nie wiem ale myśle że w taką pogodę najgorzej jeżdzi sie zestawami do przewozy styropianu :roll: ja bym takim żaglem w taką pogode jak ostatnio bał sie ruszać :?

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sty 2007, 18:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2007, 14:55
Posty: 3
Lokalizacja: Mazowsze / Poland

..Styropianu i transportu samochodów. Nawet bez wiatru, lawetą strasznie rzuca. Komfort jazdy będzie napewno gorszy, szczególnie z jazdą pod wiatr. Trzeba też wspomnieć o większym spalaniu.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sty 2007, 0:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Z wiatrem czy pod wiatr to nie tak zle. Najgorzej wiatr boczny i to jeszcze wtedy gdy np wyjezdzamy z lasu na pusta przestrzen. Trzeba mocno trzymac fajere i korygowac tor jazdy zestawu. Zestawy objetosciowe a zarazem lekkie to juz katastrofa. U mnie kiedys na wiadukcie boczny podmuch przewrocil zestaw do przewozu styropianu. Dobrze ze nie spadl na dol.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sty 2007, 1:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Mój mówił, że nic go nieznosiło bo na pełno leciał tylko się gałęzie na drzewach łamały, ale jakoś dojechał :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sty 2007, 1:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

A mój pisał że go nosiło i to bardzo. Bo płynął do gb :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sty 2007, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2006, 22:40
Posty: 87
Lokalizacja: Bisztynek

Ja jak jechałem to musiałem mocno trzymać kierownice bo inaczej to bym już dawno w rowiie leżał !!!!!!!! a jechałem solóweczką

_________________
Ciężarówki i Transport mój zawód , życie i pasja!

Co nas łączy? Miłość do Ciężarówek która nigdy sie nie skończy..


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sty 2007, 15:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

koledzy całe szczęście że w tym tygodniu nie było mrozu lub śniegu :!: to by była dopiero jazda :/ zestawiki zmiatało by z drogi jak nic :twisted:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sty 2007, 15:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 22:13
Posty: 71
GG: 0
Lokalizacja: Świętokrzyskie

ja wracałem w nocy z czwartku na piątek, wiało bardzo silno. dobrze że miałem załadowane w sumie niedużo bo tylko 7 ton, ale zawsze to coś. ale uważać trzeba było bardzo szczególnie na górkach przeciągach i na wyjazdach z terenów osłoniętych


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sty 2007, 15:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

no tv widzielm pare przewruconych zestawow ale wydaje mi sie ze jesli jest sie załadowanym to nic nie grozi jesli chodzi o przewrucenie ...no chyba ze juz totalne tornado...
a co do autek do styropiani to raczje napewno nie jedzie cos takiego w tak pogode.... gorzej jak w trasie zastanie to sie trzeba ładnie skladac... :)

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Post Wysłano: 29 cze 2008, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Jak jeżdziłem mercedesem kaczką, to pod wiatr mnie zwalniało. Ale na 4 jakoś szedł. Zawsze mocno trzymam mocno kierownice i koryguje jej ustawienie. Gdybym jechał z plandeką na pusto to zapewne bym ją opuścił, bo wtedy jest mniejsza powierzchnia nośna. Gdyby wuiało bardzo mocno to woałbym się zatrzymać. Lepiej stanąć na jakiś czas, niż przewrócić samochód.

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Post Wysłano: 10 lip 2008, 18:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2006, 18:26
Posty: 205
Samochód: Cytryna c4
Lokalizacja: EPJ

Filmik z youtube na którym zestaw sie przewraca :

http://pl.youtube.com/watch?v=6Izj2fnlu ... re=related


Post Wysłano: 10 lip 2008, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

To jest trochę skrócona wersja. Na tej: http://pl.youtube.com/watch?v=f_ybMvQZBMI widać, że jedna ciężarówka już się wcześniej zdążyła wyłożyć. Trzeba było się 20x zastanowić próbując jechać dalej w takich warunkach.

Ale to chyba było jeszcze do uratowania (o ile kierowca widział, że naczepa zaczęła się przechylać). Szybkie skręcenie w lewo powinno pomóc.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 10 lip 2008, 23:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Co do filmu z powyższego postu, to gdy byłem w szkocji, w mieście dundee był bardzo długi most nad zatoką, tam lubiało mocniej powiać od morza, to w złą pogodę właśnie gdy mocno wiało ciężarówki nie mogły wjeżdżać na most.


Post Wysłano: 13 lip 2008, 14:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Inny "uboczny" efekt, to gałąź (albo i drzewo) która nagle może pojawić się na drodze.Szczególnie w nocy trzeba podjąć szybką decyzję: czy da się zahamować (a na plecy nam nikt nie wiedzie) , próbować ominąć (czy nie wpadnę w poślizg albo nie wysypie towaru który mam na skrzyni i czy z przeciwka nikogo nie ma), albo czy jest na tyle mała lub rozdrobniona,że mogę przez nię przejechać ryzykując najwyżej drobne zadrapania.Także dlatego trzeba w takich warunkach bardzo ostrożnie jechać.W każdej chwili może się trafic jakaś "niespodzianka".Takze w postaci kawałka dachu, który sobie wlaśnie przylecial :)

_________________
ego


Post Wysłano: 16 sie 2008, 14:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

http://www.tvn24.pl/-1,1561396,0,1,jezu ... omosc.html

Nawet nie wiem co powiedzieć. Ja chyba próbowałbym jechać...

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 16 sie 2008, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2007, 13:03
Posty: 228
GG: 7
Samochód: Służbowy
Lokalizacja: GSL

Jakby jechał cały czas do przodu autobusem tak ok. 40 km/h to może by sie z tym minął, a tak czekali co się stanie... Ale w takich sytuajach to jest szok i nie zawsze wyjdzie tak jak powinno... :?

_________________
A -> 09.12.2009 ;)
B -> 09.12.2009 ;)


Post Wysłano: 16 sie 2008, 14:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

filmik z tvn24 naprawde mocny :? widać że siła trąby była dość duża że dało rade przewrócić autokar pełen ludzi, pomimo iż łącznie cały ważył ładnych "pare" ton.
To było tornado mniej więcej F1, aż strach pomyśleć co sie bedzie działo jak nad Polską będą się zdarzać tornada o sile F4 - F5 :shock:
Pare lat temu oglądałem w tv amatorski film nakręcony w USA, na którym było widać jak ogromne tornado obraca całym zestawem jak jakimś śmieciem ... :?

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Post Wysłano: 16 sie 2008, 16:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
Jakby jechał cały czas do przodu autobusem tak ok. 40 km/h to może by sie z tym minął, a tak czekali co się stanie... Ale w takich sytuajach to jest szok i nie zawsze wyjdzie tak jak powinno... :?
Zgadza się, według mnie powinien jechać. Nie potrzebnie czekał.


Post Wysłano: 16 sie 2008, 17:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2006, 0:33
Posty: 295
GG: 0
Lokalizacja: z nienacka

kolega jechał A4 podczas wczorajszej trąby i zaczęło mu zestaw załadowany 21 tonami beczek odrywać od jezdni, gdyby mu sie ładunek nie zaczął przesuwać, to pewnie by go położyło na bok. A mówił że jadącego przed nim busa to uniosło w powietrze i pie***lnęło o pas zieleni ;/ niepytałem jakiego był koloru, ale jest nawet zdjęcie z takim busem na onecie, więc możliwe że to ten.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: