Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 sie 2008, 18:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Pół godziny przed tym jak się to wydarzyło jechałem tam z tatą. Wtedy było już ciemno jak w nocy i waliło gradem. Strach pomyśleć co by się stało z 10 tonową solówką. :/
Na tym filmiku z TVN to kierowca powinien dać ile wlezie do przodu to może by mu się udało . Ale w sumie to nie ma się czemu dziwić, tornada w Polsce to pewna "nowość" więc nie każdy wie jak się zachować. Niektórych to bardziej fascynuje niż straszy.
Gdyby to było F4 to A4 zamieniło by się w drogę dla rowerów.


Post Wysłano: 16 sie 2008, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

gorzej by było gdyby mu sie 'nie udało' i rozpędzony do 'ile sie dało' autobus zaliczył by lot koszący w drzewa... wtedy oczywiscie też by była wina kierowcy.

_________________
Krzysiek


Post Wysłano: 16 sie 2008, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Np. na niektórych mostach są wprowadzane zakazy jazdy dla pojazdów ciężarowych niezaładowanych, kempingów etc podczas silnego wiatru. Przykładem jest Fehmarnsundbrücke łączący ląd z wyspą Fehrman w Niemczech. Prowadzi on do miejscowości Puttgarden i potem połączeniem promowym do Rodbyhavn w Danii.


Post Wysłano: 16 sie 2008, 22:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
Np. na niektórych mostach są wprowadzane zakazy jazdy dla pojazdów ciężarowych niezaładowanych, kempingów etc podczas silnego wiatru. Przykładem jest Fehmarnsundbrücke łączący ląd z wyspą Fehrman w Niemczech. Prowadzi on do miejscowości Puttgarden i potem połączeniem promowym do Rodbyhavn w Danii.
Kolego możesz powiedzieć czy to jest określone jakimś znakiem czy są tablice inf. w j.niemieckim ? Bo nigdy się z tym nie spotkałem.


Post Wysłano: 17 sie 2008, 1:45

Cytuj:
Cytuj:
Np. na niektórych mostach są wprowadzane zakazy jazdy dla pojazdów ciężarowych niezaładowanych, kempingów etc podczas silnego wiatru. Przykładem jest Fehmarnsundbrücke łączący ląd z wyspą Fehrman w Niemczech. Prowadzi on do miejscowości Puttgarden i potem połączeniem promowym do Rodbyhavn w Danii.
Kolego możesz powiedzieć czy to jest określone jakimś znakiem czy są tablice inf. w j.niemieckim ? Bo nigdy się z tym nie spotkałem.
Pewnie koledze chodzilo ze przed wjazdem na most stoi odpowiednia sluzba, i zatrzymuje wszystkie pojazdy dla ktorych wjazd na ten most bylby niebezpiczny. Przynajmniej ja tak to rozumiem.


Post Wysłano: 17 sie 2008, 8:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
gorzej by było gdyby mu sie 'nie udało' i rozpędzony do 'ile sie dało' autobus zaliczył by lot koszący w drzewa... wtedy oczywiscie też by była wina kierowcy.
A wtedy przed sądem okazałoby się,że kierowca swoim zachowaniem naraził pasażerów na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, bo zamiast zatrzymać autobus i starać się przeczekać, kontynuował jazdę.I powołany biegły z pewnością by udowodnił,że pojazd w ruchu, "bujający się" na nierównościach, pod wiatr (więc predkości się sumują) jest bardziej narażony na wywrócenie niż stojący bez ruchu. I pewnie zasugerowałby opuszczenie na poduszkach by był bardziej stabilny.
Fajnie się dywaguje gdy się nie bierze w tym udziału i nie jest narażonym na późniejszą odpowiedzialność za ludzi.I sprzęt także.

_________________
ego


Post Wysłano: 17 sie 2008, 9:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Cytuj:
Co do filmu z powyższego postu, to gdy byłem w szkocji, w mieście dundee był bardzo długi most nad zatoką, tam lubiało mocniej powiać od morza, to w złą pogodę właśnie gdy mocno wiało ciężarówki nie mogły wjeżdżać na most.
W UK jest kilka takich mostów, np Erskine Bridge w Glasgow, Orwell Bridge w Ipswich (na A14 do portu w Felixstowe) itd- tymi akurat miałem okazje jechać
Co do Orwell Bridge, jest to swego rodzaju pół obwodnica miasta, podczas bardzo silnych wiatrów zamykają ten most, policja blokuje drogę przy najbliższych zjazdach po obu stronach. przy "średnich wiatrach" zapalają się tablice świetlne przed mostem które ostrzegają o silnym wietrze.
Tu miałem taką historie wpadam na A14 ale patrze jakoś pusto, żadnych aut, nic :P co jest co najmniej dziwne na drodze o takim natężeniu ruchu (do tego był to poniedziałek rano). Włączyłem radio i słyszę ze most zamknięty, jadę myślę sobie to będzie policja, znak, pachołki jak to w Anglii, minąłem ostatni zjazd nic nie było no i jadę - dalej nie widzę innego auta na drodze dwujezdniowej. W momencie jak wjechałem na odsłoniętą już część mostu poczułem za.ebiste uderzenie, ciężko mi było utrzymać ciężarówkę w dwóch pasach (na szczęście byłem jedyny), lusterka mi wiatr złożył - oba, prędkość z 90 z reguły spada do 85-83 tym razem do 50, a noga w podłodze, nigdy nie redukuje tym razem z 6 na 4. Przejechałem cudem, patrze na policja dopiero zaczęła blokować po drugiej stronie i jechali na moja - byłem ostatnią i wydaje mi się ze jedyna ciężarówka która tego dnia przejechała ten most. Jak wracałem trzeba juz było wjechać w miasto - przejazd który normalnie zajął by 25-30 minut trwał 2 i pół godziny :P
tego dnia w Anglii wiatr przewrócił 8 ciężarówek

poniżej zamieszczę 2 przykładowe zdjęcia tego mostu
PS mam też filmik jak przejeżdżam tym mostem ale jakoś nie chce mi się nigdy wrzucić

http://big.photos.nasza-klasa.pl/517679 ... aaf46.jpeg
http://big.photos.nasza-klasa.pl/517679 ... 199bd.jpeg


Post Wysłano: 17 sie 2008, 11:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Np. na niektórych mostach są wprowadzane zakazy jazdy dla pojazdów ciężarowych niezaładowanych, kempingów etc podczas silnego wiatru. Przykładem jest Fehmarnsundbrücke łączący ląd z wyspą Fehrman w Niemczech. Prowadzi on do miejscowości Puttgarden i potem połączeniem promowym do Rodbyhavn w Danii.
Kolego możesz powiedzieć czy to jest określone jakimś znakiem czy są tablice inf. w j.niemieckim ? Bo nigdy się z tym nie spotkałem.
Pewnie koledze chodzilo ze przed wjazdem na most stoi odpowiednia sluzba, i zatrzymuje wszystkie pojazdy dla ktorych wjazd na ten most bylby niebezpiczny. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Jest znak, który wyświetla się podczas złej pogody. Przed mostem jest parking i tam pojazdy oczekują. Przy najbliższej okazji zrobię zdjęcie.


Post Wysłano: 17 sie 2008, 14:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2008, 18:18
Posty: 220
GG: 6002013
Samochód: z chłodnią
Lokalizacja: Łódź

Dziękuję za odpowiedź.


Post Wysłano: 17 sie 2008, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Najgorzej to już mają chyba Ci którzy jeżdżą z plandeką "szmatą". Przy nawet małym wietrze robi się z plandeki balon i ciężarówka goni po drodze a na dodatek nadmuchana plandeka zasłania lusterka. Nie mówiąc o tym że skrzynia plandeka jest lżejsza od zwykłej izotermy i napewno łatwiej ją zdmuchnąć z drogi.


Post Wysłano: 17 sie 2008, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

nigdy nie zapomne, jak głupim busem dostałem boczny podmuch. Ja kierownicą w lewo, a samochód w prawo - na żyletki minąłem się z rowem, gdyby wiatr w porę nie odpuścił, to byłoby nieciekawie :/

Sama jazda podczas wiatru, to makabra. Autem rzuca po drodze, cięzko jest jechać płynnie. Jak załadowany jestem, to jeszcze ujdzie, ale pusty.... :/

_________________
NIE-POMPIARZ


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: