Jakie szkoły skończyliście ?
Podstawową 4%  4%  [ 37 ]
Gimnazjum 9%  9%  [ 73 ]
Zawodową 11%  11%  [ 93 ]
Technikum 30%  30%  [ 250 ]
Liceum 23%  23%  [ 188 ]
Studia 22%  22%  [ 182 ]
Liczba głosów: 823
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 16 sty 2007, 15:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2007, 10:00
Posty: 14

Cytuj:
Widzę że dyskusja trochę się rozkręciła, dzięki za wszystkie opinie. Daje mi to do myślenia jako że niewiem czy nie powtórzę sobie klasy (II technikum). I tak czasem myślałem czy by się nie przenieść do zawodowej, jedyne co mnie odrzuca to strata czasu. :/ Ale zobaczę jeszcze co to będzie.
Mój kumpel również zagości w drugiej technikum mechanicznego i chce się przenieść do zawodowej (najlepiej mojej klasy :wink: ). Technikum ma 4-lata, zawodowa 3-lata więc jak pójdzie do drugiej zawodowej (bo pierwszą ma zaliczoną w technikum) to skończy w tym samym czasie co by skończył technikum.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 sty 2007, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Tylko że ja chodzę do technikum gastronomicznego, ale w sumie sytuacja podobna, muszę jeszcze nad tym pomyśleć. Ogólnie rzecz biorąc to w mojej szkole jest dość wysoki poziom, w tamtym roku było 9 albo 10 osób na jedno miejsce do takiej klasy jak moja. A w klasie w której jestem są teraz 42 osoby i rzeczą naturalną jest że jak najwięcej chcą się pozbyć.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 sty 2007, 19:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
nie mowiac o tym jak by te 25,5m auta mialy ciagnac sie gdzies daleko w RUS gdzies do malej miesciny dajmy na to za Uralem, nie widze mozliwosci aby tam taki zestaw moglby sobie poradzic a gadanie, ze i tam drogi beda robione mija sie z rzeczywistoscia.
I tu byś się zdziwił większość miast na RUS ma obwodnice nie jak w Polsce gdzie trzeba przez wszystkie wioski przejeżdzać. Drogi z reguły są proste tym dalej na wschód. dórzo po rosji jeżdzi amerykańskich ciężarówek, i tam nie trzeba zmieniać infrastuktóry drogowej jak w Polsce tylko zmienić przepisy. Tylko że tam pozostaje problem z taborem który to podstawowy to ził, kamaz , maz czy kraz czyli podstawowy samochód wielkości i ładawności porównowalnie do jelcza

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 16 sty 2007, 19:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

Cytuj:
Cytuj:
nie mowiac o tym jak by te 25,5m auta mialy ciagnac sie gdzies daleko w RUS gdzies do malej miesciny dajmy na to za Uralem, nie widze mozliwosci aby tam taki zestaw moglby sobie poradzic a gadanie, ze i tam drogi beda robione mija sie z rzeczywistoscia.
I tu byś się zdziwił większość miast na RUS ma obwodnice nie jak w Polsce gdzie trzeba przez wszystkie wioski przejeżdzać. Drogi z reguły są proste tym dalej na wschód. dórzo po rosji jeżdzi amerykańskich ciężarówek, i tam nie trzeba zmieniać infrastuktóry drogowej jak w Polsce tylko zmienić przepisy. Tylko że tam pozostaje problem z taborem który to podstawowy to ził, kamaz , maz czy kraz czyli podstawowy samochód wielkości i ładawności porównowalnie do jelcza

Owszem, cywilizacja jest naprawde na wysokim poziomie do moskwy, bialurs ma piekne drogi no i no i drogi miedzy BY a RUS tez sa bardzo przyjemne ale niestety dalej nie jest juz tak bardzo kolorowo no z tym, ze w glebi rosyji jadac jedziesz przez lasy gdzie wies spotykana jest raz na np 200km .. i stan drog wtedy tez jest porownywalny do nawierzchni w Polsce.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 sty 2007, 19:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

ja jeszcze nie skończyłem szkoly bo jestem w trakcie sie kształcenia :) ucze sie w technikum mechanicznym -2 klasa :wink: mysle że w przyszłości przyda mi sie umiejętności i wiedza zdobyta w szkole choć nie jest jej za wiele :wink: miłość do trucków pokierowała moją decyzją o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej :D życze sobie i wam koledzy abyście ukończyli te wymarzone szkoły bez żadnych problemów :wink: pozdrawiam 8)

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 16 sty 2007, 21:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

ja myślę, że ze szkoły wyniesiesz nie tylko tą wiedzę, ale i nawyk uczenia się.
kiedy jeździłem rozrysowywałem dojazd do każdej firmy, miejsce gdzie można nocować, gdzie jest szatnia z prysznicem, sklep itp. woziłem to w takiej teczce i często inni brali ode mnie ksero.
każda trasa to coś nowego, okazja do nowych doświadczeń, ale nie dla wszystkich.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 2:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Może nie tylko nawyk ale również umiejętność łatwego i szybkiego przyswajania wiedzy. A wiadomo przecież że jedne rzeczy przychodzą łatwiej, a inne trudniej, nauka czegoś co sprawia przyjemność i interesuje, jest o wiele łatwiejsz niż np. bezlitosne wkuwanie regułek i wzorów w szkole, przynajmniej tak jest w moim przypadku, ale myślę, że na forum jest więcej takich osób.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 11:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2006, 14:43
Posty: 24
GG: 0
Lokalizacja: Wołomin-WWL

Zgadzam sie z kolega.Ja tez wole poczytac artykuly na temat ciezarowek itp,niz uczyc sie do szkoly jakis parabanych regulek z np.matmy ktora i tak sie nam nie przyda. :/


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 15:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

Cytuj:
ja myślę, że ze szkoły wyniesiesz nie tylko tą wiedzę, ale i nawyk uczenia się.
kiedy jeździłem rozrysowywałem dojazd do każdej firmy, miejsce gdzie można nocować, gdzie jest szatnia z prysznicem, sklep itp. woziłem to w takiej teczce i często inni brali ode mnie ksero.
każda trasa to coś nowego, okazja do nowych doświadczeń, ale nie dla wszystkich.
Wpełni zgadzam się z kolegą Cyrylem. Szkoła nie tylko uczy, ale też wychowuje. Zatem wszystko zależy od Ciebie jak podejdziesz do sprawy wykształcenia a w dorosłym życiu umiejętności. Moje poborzne rzyczenie to więcej takich fachowców jak Cyryl a życie byłoby lepsze.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 16:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2006, 22:13
Posty: 71
GG: 0
Lokalizacja: Świętokrzyskie

koledzy ja jeżdżę zawodowo na zestawach od 2 lat. jeździłem trochę za granicę przez około pół roku, ale jako że studiuję zaocznie, troszkę mi się to wszystko nie zgrywało, terminy zjazdów w szkole z harmonogramem tras. więc zdecydowałem się pójść jeździć na kraju i jakoś szczęśliwie do tej pory udaje mi się pogodzić pracę kierowcy z obowiązkami studenta. a obecnie jeźdżę w spedycji z firanką po kraju, natomiast w sezonie letnim z wywrotką. obecnie jestem na ostatnim roku studiów a studiuję transport i logistykę na WSH w Kielcach. są to studia inżynierskie 3,5 letnie. obecnie piszę pracę inżynierską a temat jest ściśle związany z profesją którą wykonuję. niewiem czy pójdę na magisterkę, bo jakoś mi się nie chce. tęsknię za międzynarodówką, więc chęć bycia kierowcą międzynarodowym zwycięży nad opcją bycia magistrem :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

Pozdrowienia dla kolegi furman. Więcej wykształconych kierowców, a będzie bezpieczniej na drogach. Powadzenia w dalszej edukacji. Panowie edukujmy się.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 17:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

januszzz No właśnie edukacja jest nam wszystkim potrzebna....
Cytuj:
poborzne rzyczenie
żeby nie było takich błędów.... ;)

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sty 2007, 17:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

Dzięki kolego Długi#027 wcześniej niezauważyłem tych błędów. Postaram się pisać uważnie. Pozdrowienia.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sty 2007, 1:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Kolego furman a jaką szkołę skończyłeś :?: A co do studiów zaocznych to bardzo fajna sprawa, powiedz tylko czy ciężko jest :?: , czy szefostwo wie o tym że studiujesz i czy możesz liczyć na zrozumienie ze strony kadr i jakoś tak dostajesz kursy byś mógł pójść do szkoły, czy może sam kombinujesz by się udało:?: Cieszę się że udało Ci się jakoś pogodzić jazdę i naukę, może jeśli wszystko dobrze pójdzie to też kiedyś się na coś takiego załapię. Pozdrowienia dla Ciebie :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 19 sty 2007, 16:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

Kolego DAF Traker słowa ''Każda nowa Ciężarówka jest dobra. Najlepsza staje się dopiero wtedy gdy ma 10 lat, 1 500 000 km na liczniku i niezliczone rysy ale mimo to jest niezawodna i w miarę tania w utrzymaniu." nienależą do Ciebie dlatego radzę Ci umieść je w cudzysłów i podaj autora. Zatem szybciutko zmień to bo nie jesteś autorem tego tekstu.


Post Wysłano: 03 gru 2007, 1:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2007, 20:21
Posty: 13
GG: 0

moim zdaniem im człowiek ma wiecej uprawnien (papierkow, kwitów) tym lepiej, szkoły także nigdy za duzo, sam podążam tym tropem : kiedyś zrobiłem C+E z myślą ze kiedys moze sie przydac, teraz studiuje -jestem na ostatnim semestrze informatyki- a prawojazdy sie przydaje- nie tak na 100 % bo zestawem ciagnik i naczepa nie jezdzilem jeszce , ale najazd +laweta albo cos w tym stylu to często. nigdy nie wiadomo w życiu co sie przyda dlatego lepiej robic papierki na co sie da.
pozdrawiam

_________________
wyspagier spedycja
fortschritt323,ursusc4011,mf3512
lostodyssey.pl
sprzedam adres : spedycja-transport.pl
wyspagier.info
miasto gier


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2007, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:42
Posty: 85
GG: 674593
Samochód: Opel Corsa
Lokalizacja: Wadowice

Ale powiedźcie czy łatwo jest zacząć prace młodemu człowiekowi bez doświadczenia po zawodówce powiedzmy np. po mechaniku lub obróbki skrawaniem w transporcie ??

_________________
NASZA FURKA:

*:::VOLVO FH12 420 KM GLOBETROTTER:::*
viewtopic.php?t=12251

SKANPOL MYŚLENICE

*:::DAF XF105 I VOLVO FH NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!!!:::*

TIR-Transit International Routier


Tytuł:
Post Wysłano: 03 gru 2007, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Zwłaszcza jest łatwiej jesli przyjmujesz się do firmy posiadające w swoim taborze wiekowe pojazdy, wielu pracodawców mile widzi mechaników na stanowisku kierowcy.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Tytuł:
Post Wysłano: 04 gru 2007, 20:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:42
Posty: 85
GG: 674593
Samochód: Opel Corsa
Lokalizacja: Wadowice

Kolego ja nie napisałem że chodzę do zawodówki na mechanika tylko podałem przykład taki bo ja chodzę do technikum elektronicznego

_________________
NASZA FURKA:

*:::VOLVO FH12 420 KM GLOBETROTTER:::*
viewtopic.php?t=12251

SKANPOL MYŚLENICE

*:::DAF XF105 I VOLVO FH NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!!!:::*

TIR-Transit International Routier


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2008, 0:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2008, 0:01
Posty: 1
Lokalizacja: S-ki

Osobiście wiem ze wykształcenie jest rzeczą małoistotną do zatrudnienia jako kierowca w jakiejkolwiek firmie transportowej. Dwa miesiące temu rzuciłem szkołę, byłem w 3 klasie technikum dostałem ofertę pracy w firmie Van Cargo (solówka) gdyż nie ukończyłem jeszcze 21 lat. Prawo jazdy kategorii B zrobiłem w wakacje Lipca 2007 a kategorie C w Październiku 2007. Uwielbiam tą prace niczego innego bym nie mógł robić.
Pozdrowienia.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: