Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 paź 2017, 19:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2017, 22:10
Posty: 18
Samochód: z 4 kołami :)
Lokalizacja: Śląsk

Witam kolegów i koleżanki!

Wstawiam ten temat, ponieważ dziś miałem dziwną sytuację z moim tachografem cyfrowym w volvo, a mianowicie miałem problem z dokonaniem prawidłowego wpisu manualnego, ale o tym za moment, poniżej przedstawiam opis wykonywanych czynności z ostatnich dni:

- poniedziałek 9 h jazdy zestawem,
- wtorek 9 h jazdy zestawem,
- środa jazda zestawem od 7:45 do 8:25, później jazda busem do 3,5 t.
- czwartek jazda busem do 3,5 t,
- piątek jazda zestawem od 13:40 do 15:10

i teraz w czym problem... przed dzisiejszą jazdą zestawem (piątek) włożyłem normalnie kartę to tachografu, dokonuję wpisu manualnego za środę od godziny 8:25, ustalam sobie odpowiednie dyspozycje wg. moich notatek, zabieram się za dokonywanie dalszego wpisu za kolejne dni, ale niestety musiałem na chwilkę wyjść z samochodu na bazie (szef prosił), wracam nawet nie po 1 minucie do autka i zonk...nie ma opcji dalszego wpisu manualnego, tacho przeszło w normalny tryb i ustawiło dzisiejszą datę, godzinę i wstawiło na stan aktualny symbol łóżka...

Zrobiłem wydruk czynności za ostatnie dni i wg. wydruku 2/4 środy, jak cały czwartek i piątek do 13:40 nie mam na karcie zapisanych żadnych czynności.

Problem został zgłoszony do odpowiedniego działu w firmie i mają się kontaktować z firmą, która rozlicza czas pracy kierowców, wiem, że najprościej byłoby wystawić zaświadczenie o nie prowadzeniu pojazdu od środy godziny 8:25 do piątku godziny 13:40 i dla ITD raczej nie będzie problemu.

Czy kiedyś ktoś z Was miał podobny problem?


Post Wysłano: 06 paź 2017, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

To normalne .

Tez kiedyś robiłem manualny i zadzwonił telefon zagadałem się , i po upływie jakiej minuty tachograf nie czekał dalej tylko zalogował kartę i tyle .

Jeśli chcesz mieć pewność to możesz zrobić wydruk z tych dni i ładnie zaznaczyć na odwrocie co i o której się działo .

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 06 paź 2017, 22:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Po wyjęciu karty było zrobic zakończenie i w piątek rozpoczęcie, a w tym czasie zaznaczyć pauze. Dla ITD wszystko jasne, a firma chyba Cię nie rozlicza z dyspozycji wpisanych na kartę.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 07 paź 2017, 10:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Po wyjęciu karty było zrobic zakończenie i w piątek rozpoczęcie, a w tym czasie zaznaczyć pauze. Dla ITD wszystko jasne, a firma chyba Cię nie rozlicza z dyspozycji wpisanych na kartę.

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
dziad nie rozlicza a firma zawsze ma taki obowiązek

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 07 paź 2017, 16:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2017, 22:10
Posty: 18
Samochód: z 4 kołami :)
Lokalizacja: Śląsk

Dokładnie, firma rozlicza te kwestie, więc wstawienie z automatu pauzy przez ten czas kategorycznie odpada.

Wydruk z tych dni i naniesienie na odwrocie czynności byłoby ok, tylko pytanie kolego kondzio310, czy mam wykonać zwykły wydruk z ostatniego dnia, czy wydruk ostatnich czynności (tam są bodajże wykresy z 5 ostatnich dni), na tyle zrobić ręczny zapis wg. moich notatek, nr. rej. pojazdu, kilometry, miasto startu - mety i będzie ok?

Czyli pytanie takie, czy rodzaj wydruku ma znaczenie? Wydruk z 24h, czy ostatnie czynności?

Dzięki wielkie za już okazałą pomoc.


Post Wysłano: 07 paź 2017, 17:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Ja bym zrobił wydruk z tych dni na których nie zdążyłeś zrobić manualnego wpisuj, i na każdym wydruku z danego dnia na rewersie wszystko zaznaczył i opisał.

Jedna doba jeden wydruk .

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 07 paź 2017, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2017, 22:10
Posty: 18
Samochód: z 4 kołami :)
Lokalizacja: Śląsk

Tak, tylko nie mogę zrobić wydruku z dnia, w którym to nie było karty w tachografie. Jedynie mogę zrobić wydruk z ostatnich 24h no i jak wspomniałem z ostatnich czynności, no chyba, że ja nie wiem jak taki wydruk zrobić...


Post Wysłano: 07 paź 2017, 23:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Cytuj:
dziad nie rozlicza a firma zawsze ma taki obowiązek
Tobie płaci "dziad" wypłatę, a firma niech liczy jak lubi. W pierwszej firmie jak robiłem, to była gadka, że za długo na mlotkach. A to mój problem , że tak zał/rozł przebiegają?

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 08 paź 2017, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
dziad nie rozlicza a firma zawsze ma taki obowiązek
Tobie płaci "dziad" wypłatę, a firma niech liczy jak lubi. W pierwszej firmie jak robiłem, to była gadka, że za długo na mlotkach. A to mój problem , że tak zał/rozł przebiegają?

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
chyba źle zrozumiałeś :D

oczywiście że masz prawo do wynagrodzenia za ten czas pracy czy dyspozycyjności ale często bywa tak że przedsiębiorcy ignorują zapisy i okradają pracowników z należnych wynagrodzeń - i to dotyczy dziadów :lol:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: