Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 lis 2016, 20:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Cytuj:
Wszędzie wtrącasz swoje grosiki o płacy i robisz offtopy, podczas gdy facet ryzykuje znacznie większymi konsekwencjami i na tym powinieneś się skupić jak już chcesz umoralniać. A dla Ciebie najważniejsze na co ma ustawione tacho.
Ogarnij się, bo ludzie zaczynają zgłaszać twoje posty jako offtopy/nabijanie postów.
ponoć pracuje się dla pieniędzy ale może nie wszyscy tak mają i pracują za dwóch z pasji :)
najważniejsze jest by uczciwie pracować i nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych - i taki był mój przekaz :!:
jeżeli sugestie zgodne z przepisami są offtopem a wypowiedzi o kombinacjach i unikaniu konsekwencji z nich wynikających słuszne, to pomyśl nad utworzeniem zakładki w tym celu i tam będziemy nakłaniać do wykroczeń i przestępstw :lol:
nabijanie postów??? czemu miałoby to służyć ??? jakieś uprawnienia z tego tytułu się uzyskuje ???? bynajmniej ja nic o tym nie wiem i nie mam takiego celu
Nie, twój przekaz był taki jak zwykle - na papierze się nie zgadza. Stąd raportowanie przez innego użytkownika i stąd moje słowne upomnienie. Nic nie wspomniałeś o zagrożeniu jakie stwarza w ten sposób dla siebie i innych.


Post Wysłano: 02 lis 2016, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Takiego tematu to ja się tutaj nie spodziewałem. :lol: Tylko czekać na temat "Gdzie przyłożyć magnes"

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 02 lis 2016, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Takiego tematu to ja się tutaj nie spodziewałem. :lol: Tylko czekać na temat "Gdzie przyłożyć magnes"
Gdzie przyłożyć magnes - niby wszystko jest na legalu ale licho nie śpi.
Czekam na podpowiedź.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 02 lis 2016, 21:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 paź 2012, 19:46
Posty: 16

Na analogowym tacho zawsze można przestawić czas takim pokrętełkiem z tyłu na tarczce rysujesz przerwe długopisem na nowej tarczce wpisujesz kolejną datę I lecisz dalej. W trzy dni zrobisz cały tydzień I masz mase wolnego żeby sobie pociągnać drugi etat :)


Post Wysłano: 02 lis 2016, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Nie, twój przekaz był taki jak zwykle - na papierze się nie zgadza. Stąd raportowanie przez innego użytkownika i stąd moje słowne upomnienie. Nic nie wspomniałeś o zagrożeniu jakie stwarza w ten sposób dla siebie i innych.
albo taki był Twój odbiór - sorry tak to widzę ,
co do zagrożenia to chyba właśnie po to ktoś stworzył limity czasu jazdy jak i pracy ....
i być może jestem już stary i słaby, ale po 15h pracy bywam wycieńczony i uważam ten limit za całkowicie słuszny (czasem powieka się obniża,czas reakcji się wydłuża ) stąd mój brak zrozumienia dla wszelkich kombinacji związanych z rejestracją aktywności kierowcy i sprowadzaniu problemu do poziomu uda się czy nie uda oszukać służby kontrolne ?
P.S. życzę rozsądku wszystkim kierowcą a właścicielom firm wyobraźni zanim nakłonią do takich działań swoich pracowników

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 02 lis 2016, 22:23
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
nie wypełnione pole na tarczce to też mandat przy kontroli (pewnie też masz dogadane że szef pokryje)
natomiast jak potem będziesz miał naliczone wynagrodzenie za te godziny pracy? skoro w ewidencji jest tylko dyspozycja ?lub wg opcji nr 2 - nic nie robiłeś czyli nie należy ci się żadne wynagrodzenie i jak długo tak pociągniesz ?
To cytat Twojego postu. Oprócz zdania na temat mandatu za brak wypełnionej tarczki reszta postu taka jak większość do tego typu tematów. Sposób wynagrodzenia przy jeździe na lewizne itd.

A wystarczyło, że w pierwszym poście zamist rozczulać się nad tym jak będzie miał płacone napisać to co w poście powyżej i nie byłoby tematu :)

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 02 lis 2016, 22:35

Cytuj:
W tym wypadku wiadomo człowiek sam na siebie kręci bata jeżdżąc po tyle godzin. ..
ale wychodzi na to, że nie jest wcale tak ciężko oszukać tachograf....
a dyspozycja jest wliczana do 24 godzinnego trybu pracy kierowcy?
Nie mnie Ciebie oceniać, ani krytykować. Jednak weź pod uwagę jeden drobny, aczkolwiek istotny szczegół. Bramownice ViaToll. Zapytasz co ma ViaToll to tacho? Otóż wiele. Na niektórych są aparaty, które robią zdjęcia. Teraz masz kontrolę za kilkanaście dni, inspektor wpisuje numer rej. pojazdu i odnajduje wszystkie Twoje przejazdy. Pech chce, że jesteś a zdjęciu a nie masz na to tarczki. I płacisz. Tylko pytanie - na ile masz wiarygodnego szefa, który "za wszystko płaci" i masz "dogadany temat". Na takiej łatwowierności łatwo się przejechać. Znacznie łatwiej, niż oszukać tacho...


Post Wysłano: 06 lis 2016, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

No i w razie bardzo tragicznej sytuacji zapytaj szefa czy pójdzie za Ciebie do ciurmy. Swoja droga szef nie przyjdzie na drogę i nie włoży Ci do tacho czystej tarczy czy przyklei landrynkę. Robisz to Ty i tak jak pisałeś kręcisz bata na siebie. Wiesz jaka jest sytuacja z kierowcami na rynku wiec jeśli szef będzie chciał żeby auto zarabiało przystanie na Twoje warunki i będziesz jeździł tak jak Bóg przykazał. A jeżeli nie to niech dalej szuka jelenia. No chyba ze Ty chcesz jeździć za dwóch a zarabiać za jednego.


Bauer a z ta masturbacją to tak z własnego doświadczenia???? :D :D


Post Wysłano: 06 lis 2016, 18:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Bauer a z ta masturbacją to tak z własnego doświadczenia???? :D :D
Obrazek

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 06 lis 2016, 23:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Mówcie co sobie chcecie, ale ja od 2 miesięcy jeżdżę chwilowo euro 4 z tarczkami ;D Miło jest znowu poczuć ta wolność jak kiedyś. Nikt mnie do niczego nie zmusza ale to ja decyduje kiedy będę w domu a nie auto będzie mi dyktowalo ;D Już gdzieś czuje ten ból powrotu na kartę ale cóż wszystko przemija ;) A tak na marginesie, kombinować z tarczkami trzeba umieć. Rzepa przykleić to każdy potrafił a przy tarczkach jak sobie zaplanujesz robotę i robisz to z głową to jesteś nie do wyczajenia. Miałem parę kontroli vosy w Anglii i ITD i wszystko jak w zegarku. A i największy plus oczywisty jest taki że tarczek możesz wyrzucić. To o wiele tańsza zabawa jak mieć [wycenzurowano] albo duzy nadmiar kilometrów ;-) Są też takie fajne nakładki rysiki że można samemu dorysowac. ;D Co by nie mowic to tarczki to zawsze miały ten swój klimat ;) Teraz to wszyscy posrani jezdza, w porcie czy w korku to o kvrwa co ja zrobie, [wycenzurowano] staulandia, a z nikim nie pogadasz bo każdy ino straszy i opowieści dziwnej treści jak to kolega został ukarany i ile ty możesz dostac. Życie z kijem w dupie.


Post Wysłano: 07 lis 2016, 8:36
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4159
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Cytuj:
Cytuj:
Bauer a z ta masturbacją to tak z własnego doświadczenia???? :D :D
Obrazek
Zanim wysłałem posta wiedziałem, że taka odpowiedź z ust kogoś padnie (w sumie tutaj to z klawiatury) :D

Stare powiedzenie głosi. Najlepsza baba to własna graba!
Poza tym są książki artykuły stąd się czerpie wiedzę :P

Nie zaorane Patryku :P

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 07 lis 2016, 9:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Cytuj:
Mówcie co sobie chcecie, ale ja od 2 miesięcy jeżdżę chwilowo euro 4 z tarczkami ;D Miło jest znowu poczuć ta wolność jak kiedyś. Nikt mnie do niczego nie zmusza ale to ja decyduje kiedy będę w domu a nie auto będzie mi dyktowalo ;D Już gdzieś czuje ten ból powrotu na kartę ale cóż wszystko przemija ;) A tak na marginesie, kombinować z tarczkami trzeba umieć. Rzepa przykleić to każdy potrafił a przy tarczkach jak sobie zaplanujesz robotę i robisz to z głową to jesteś nie do wyczajenia. Miałem parę kontroli vosy w Anglii i ITD i wszystko jak w zegarku. A i największy plus oczywisty jest taki że tarczek możesz wyrzucić. To o wiele tańsza zabawa jak mieć [wycenzurowano] albo duzy nadmiar kilometrów ;-) Są też takie fajne nakładki rysiki że można samemu dorysowac. ;D Co by nie mowic to tarczki to zawsze miały ten swój klimat ;) Teraz to wszyscy posrani jezdza, w porcie czy w korku to o kvrwa co ja zrobie, [wycenzurowano] staulandia, a z nikim nie pogadasz bo każdy ino straszy i opowieści dziwnej treści jak to kolega został ukarany i ile ty możesz dostac. Życie z kijem w dupie.
Ty nikczemniku jak śmiesz tak jeździć!! :lol:

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 09 lis 2016, 19:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Ty nikczemniku jak śmiesz tak jeździć!! :lol:
Ciągle myślę,rozważam, dywaguję, staram się wszystko szczegółowo poddać analizie, gdyż myśli kłębią się mojej głowie. Po dłuższych rozmysłach, bardzo starannym przeanalizowaniu wszystkich faktów oraz odbyciu niezwykłej, pasjonującej konwersacji w tym o to temacie, z Wami drodzy koledzy, chciałbym przekazać, że jeżdżę w ten o to nikczemny sposób (będąc nikczemnikiem, uważam że czyny te dokonywane przez moją nikczemną osobę stają się również nikczemne) gdyż, ponieważ, że bo LUBIĘ.
Jest ciężko, nie ma co się oszukiwać. Trzeba dymać 22h na dobę bo szef jednak dobry człowiek i pozwala te dwie 45 zrobić.
Trochę kłopot bo szefo chce abym jedną tarczkę dwa dni używał bo mówi, że za dużo tego idzie. Rozumiem go bo zbiera na nową glebogryzarkę, dlatego kupiłem sobie prywatną paczkę tarczek i jest dobrze. Szef też mówi, że jeszcze pół roku i zajmie się oraniem pola bo transport się niełopłaca. :lol:


Post Wysłano: 09 lis 2016, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Swoją drogą to chyba masz pecha z tymi kontrolami. Dwa miesiące i kilka razy...


Post Wysłano: 09 lis 2016, 23:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

No cóż mam takiego wyjebusa zaniedbanego na stanie obecnie, że bardzo się wyróżnia na drodze ;) U nas jeszcze nie narzekam ale w Anglii nie miałem jeszcze trasy, żeby mnie z lotu nie złapali. O dziwo zawsze się udaje ze stanem technicznym ale jak wiadomo do czasu ;) Co wiem, że trzeba porobić to zgłaszałem ale tu raczej pomoże tylko zmiana sprzętu więc mnie to rybka. Jak stanę to będę stał aż zrobią. Mi za to zapłacą :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: