Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 cze 2015, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

witam mam propozycję ruszenia w dalszą drogę czyli w moim rozumowaniu to jazda po kraju.Do tej pory kręcę się cały czas dookoła komina i jest ok.tylko grosz za mały. Ciekawi mnie jak to jest bezpieczeństwem na drodze i parkingach itd.czytałem odnośnie tematu parkingów.ale ciekawi mnie wasze zdanie czy czujecie się bezpiecznie jeżdżąc po kraju,czy macie ze sobą jakieś środki obrony.


Post Wysłano: 05 cze 2015, 0:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Mialem pare miesiecy temu niebezpieczna sytuacje, w miejscu gdzie czesto stoi ITD. Jadac w nocy wyszedl mi na droge czlowiek w mundurze i kamizelce odblaskowej z lizakiem (pod oslona nocy wygladal niemal identycznie jak inspektor) i pokazal zebym zjechal na podobcze ale nigdzie nie zauwazylem busa ITD wiec ogien dalej nie bede ryzykowal. Jakis czas po mnie jechal kolega zatrzymal sie przed tym przebierancem i zostal obrzucony obelgami wiec ruszyl w jego strone, przebieraniec zaczal uciekac wiec kolega ruszyl w poscig... za rogiem stali koledzy spuscili mu lomot a kabine wyczyscili ze sprzetu elektronicznego (laptop, smartfon i nawigacja). Wiec jak kontrolujacy wyglada podejrzanie to sie nie zatrzymuj :-)

Od tamtej pory podrozuje ze mna we wnece drzwi gaz oraz kawal uszczelki szyby z Jelcza :mrgreen:


Post Wysłano: 05 cze 2015, 8:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Na samych parkingach nie jest źle. Ja osobiście staram się nie stawać na jakiś podejrzanych parkingach lub placach. Osobiście lubię zatrzymać się na parkingu przy stacji benzynowej bo mogę mieć dostęp do WC czy sklepu. Dodatkowo zawsze można podjechać pod firmę gdzie masz załadunek lub rozładunek. Często można tam znaleźć jakiś parking lub nocować na terenie firmy. Pytaj o socjal bo też mogą Ci udostępnić


Post Wysłano: 05 cze 2015, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

niestety nawet kierowca kierowcy może coś podwędzić :/

Co do stania pod firma to kiedyś w środku nocy jakaś lumpiarka otworzyła drzwi do mego auta (tak były nie zamknięte bo kilka dni wczesnej przy porannym siusiu zamknął się i kluczyki zostały w aucie)i zażądała by dać jej browara :> i to z pretensją bo wy kierowca to zawsze ma i muszę jej dać.


Post Wysłano: 10 cze 2015, 13:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2012, 13:09
Posty: 1015
Samochód: słaby!

Cytuj:
zatrzymal sie przed tym przebierancem i zostal obrzucony obelgami wiec ruszyl w jego strone, przebieraniec zaczal uciekac wiec kolega ruszyl w poscig... za rogiem stali koledzy spuscili mu lomot
komedia sensacyjna, fajne musiał mieć zdziwienie zatrzymując się do kontroli i zostać zwyzywany :shock:

bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale będąc pod presją czasu nieraz staje się w takich miejscach, że mogliby cię spokojnie zabić bez jakichkolwiek świadków. w nocy parkingi przepełnione, a gdzieś do rana postać trzeba. raz stałem w takim zalesionym miejscu zaraz przy drodze, ale z drogi raczej byś mnie nie zobaczył, dlatego cofałem żeby tam wjechać, bo przejeżdżając zauważyłem jakiś wjazd między drzewami. 9h na zatoczce autobusowej to dla mnie też nic nadzwyczajnego, jeszcze rano chciałem się wylać, a tam już gimbusy na autobus czekały :lol: przed lublinem jest mały parking przy drodze krajowej, jest na nim stanowisko dla inspekcji, w nocy pusto, po obu stronach las, nie wiem czy kierowcy obawiają się bardziej rozbojów czy kontroli rano. stałem tam 2 razy nocą, nie okradli mnie, ale raz po włączeniu cb usłyszałem, że inspekcja w lasku stoi, zwijam rolety, patrzę w lustro, stoją, odpalam magnumę, czym prędzej próbując się zmyć jak, ale to był hebel i musiała dłużej nabijać, jednak krokodylki się mną nie zainteresowały, aż dziwne, mając naczepę van cargo :mrgreen: raz miałem przypadek stojąc w nocy na krótkiej pauzie na pustym żwirowym parkingu w pobliżu małej stacji, że facet podszedł i chciał mi drzwi otworzyć, miałem nie zaryglowane, ale to był magnum i chłop nie wiedział gdzie jest klamka, słyszałem jak szura ręką po drzwiach próbując ją odnaleźć :lol: mimo wszystko u nas i tak pewnie bezpieczniej niż zagramanico gdzie turasów i murzynów nie brakuje.

_________________
Pilot szwedzkiego samolotu z uszkodzonym wirnikiem


Post Wysłano: 12 cze 2015, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Taki temat już był tutaj masz linka do niego viewtopic.php?f=98&t=39153 . Co do Twoich pytań to obecnie jest bardzo różnie z bezpieczeństwem na parkingach. I nie ma to większego znaczenia, czy jest ochrona, monitoring bo i w takich miejscach grasują różne elementy. Też nie ma jakiejś recepty na to żeby w czasie Twojego snu ktoś czegoś nie ukradł bo to złodziej nas pilnuje, a nie na odwrót.
Cytuj:
czy macie ze sobą jakieś środki obrony.
Posiadam na wyposażeniu gaz, oraz rurkę do zmiany kół pod ręką, wcześniej woziłem gumowy przewód ciśnieniowy z kombajnu :wink: . Za to zdaję sobie sprawę że te środki ochrony mają działać tylko na moje uczucie bezpieczeństwa, bo w czasie zagrożenia mogły by się na niewiele przydać.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 12 cze 2015, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Wilku dzięki na pewno zajrzę :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: