Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: ADR
Post Wysłano: 25 gru 2014, 5:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

nie wiem dlaczego tak się dzieje na forum, że wypowiadając się na jakiś temat często dąży się do konfrontacji z innymi użytkownikami lub udowodnienie swojej wyższości.
tak się dzieje w wielu tematach.
a forum to znakomite źródło informacji, a to że ktoś wie mniej i pyta nie oznacza jego złej woli lub nie daje automatycznie wyższej pozycji osoby lepiej poinformowanej w łańcuchu pokarmowym.

to, że kierowcy niechętnie czytają - wiem, sam zwracam na to uwagę od prawie 10 lat na tym forum (dziękuję za przypomnienie), ale zadanie pytanie nie jest chyba mieszaniem w głowach.
skoro sam przyznałem, że moja edukacja poważna w dziedzinie ADR skończyła się w 2008 roku, polecanie mi zapoznanie się z aktualną książką przed następną wypowiedzią w tym temacie oznacza, że według kolegi sam nie jestem zdolny dojść do takich wniosków. to trochę zabawne, nieprawdaż?

nie mniej za polecenie książki aktualnej, dziękuję.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: ADR
Post Wysłano: 25 gru 2014, 9:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
To jak mogę z tym jechać to spoko :wink: , pytałem na CB ale nie mieli nic ciekawego do powiedzenia, usłyszałem tylko tekst : "nie daj się złapać" :)
Jeśli waga brutto towaru na samochodzie przekracza 8 ton, co w papierach musisz mieć wpisane, to podlega pod oznakowanie pojazdu oraz po wymagane szkolenie którego nie masz, impreza według taryfikatora warta 2000 zł. Jechać możesz ale do pierwszej kontroli a o taką nie trudno gdy masz naczepę oznakowaną tabliczkami a ciągnik nie.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Tytuł: Re: ADR
Post Wysłano: 26 gru 2014, 1:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Czasem wożę perfumy z UK do Francji. Ostatnio na załadunku dostałem takie naklejki, jak tutaj kolega pokazywał w ilości 4 sztuki i Pani robiła fotki.
W innej firmie naklejek nie dawali w ogóle i dopiero Pani w porcie dała, ale tylko 3 sztuki, co by oznaczało, że na ciągniku nie są wymagane.
Uprawnień na ADR nie mam, także muszą to być ilości odpowiednie do jazdy bez uprawnień dla materiałów niebezpiecznych.


Tytuł: Re: ADR
Post Wysłano: 26 gru 2014, 10:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

by rozwiać wątpliwości polecam lekturę - przyda się wszystkim:
http://www.adr.info.pl/zwolnienia_adr.html

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: