Strona 1 z 6 [ Posty: 101 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 gru 2014, 16:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2014, 16:27
Posty: 9

Czy w nocy widzicie duzo gorzej niz w dzień?
czy jadąc jedziecie tak ze np jakby sie nagle coś pojawiło to zdążycie wyhamować?
Mam problem z jazdą nocą i się boję. Nie wiem czy to normalne ale wydaje mi się ze światła za słabo świecą i widzę takie poświaty auerolle i mnie rażą auta z przeciwka.


Post Wysłano: 04 gru 2014, 17:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Wyczysc szybę :)

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 04 gru 2014, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Czy w nocy widzicie duzo gorzej niz w dzień?
czy jadąc jedziecie tak ze np jakby sie nagle coś pojawiło to zdążycie wyhamować?
Mam problem z jazdą nocą i się boję. Nie wiem czy to normalne ale wydaje mi się ze światła za słabo świecą i widzę takie poświaty auerolle i mnie rażą auta z przeciwka.
z tego co napisałeś w innym temacie masz 27 lat mam nadzieję, że kiedyś widziałeś jak wygląda świat po zmierzchu. podobnież masz też prawo jazdy A, B, C+E i D i nigdy nie jechałeś po zmroku?

wydaje mi się to, aż podejrzane.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 04 gru 2014, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Wyczysc szybę :)
100% racji - dobra widoczność przez szybę i nie będzie problemów - masz tłustą szybę od wewnątrz na pewno i być może od zewnątrz.

umyj szybę wodą z płynem do naczyń, a później popraw płynem do mycia szyb i wytrzyj ściereczką (czystą) do sucha.
od zewnątrz możesz użyć jabłka przekrojonego na pół znakomicie odtłuszcza szybę.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 05 gru 2014, 8:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Jak szyba ma już za sobą kilka lat to i czyszczenie nie pomaga. Mi zabrali dowód za mały odprysk, teraz z nową szybą jest dużo lepiej, nie oslepia, a miałem podobnie w nocy ślepy jak kret.

Jeszcze jak się szlugi jara w aucie, to co drugi dzień trzeba czyścić.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 21 gru 2014, 16:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Kiedyś dużo w nocy jeździłem, i powiem wam że młody to głupi - nie myślałem a bardzo o tym że coś mnie może w każdej chwili wyskoczyć i zaskoczyć... Tak się przyzwyczaiłem do patrzenia w dzień daleko (i przewidywania) i przez to ostatnio trochę dziwnie mi się jeździ nocą... Plus te oślepianie - tak nawiasem mówiąc z moich obserwacji to gdzieś tak połowa, może nawet i więcej aut w kraju ma źle ustawione reflektory... :roll:

A swoją drogą to ostatnio złapałem się na to że gapię się prosto w światła aut jadących z naprzeciwka, zamiast wzrok skupić na prawej stronie drogi gdzie jeszcze sięga światło mojego reflektora - a w takiej sytuacji to chyba zawsze będzie raziło :lol:

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Post Wysłano: 22 gru 2014, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Cytuj:
Cytuj:
z tego co napisałeś w innym temacie masz 27 lat mam nadzieję, że kiedyś widziałeś jak wygląda świat po zmierzchu. podobnież masz też prawo jazdy A, B, C+E i D i nigdy nie jechałeś po zmroku?

wydaje mi się to, aż podejrzane.
A jeżeli A,B,C+E i D,tudzież kwalifikację wstępną,ADR,papiery operatora dźwigu zrobił dopiero wczoraj ?

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 23 gru 2014, 11:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

patrzenie na światła zbliżającego się pojazdu to głupota ale radzę patrzeć przed światłami zbliżającego się pojazdu dzięki czemu mamy informację o odcinku drogi daleko przed nami np. pieszych dopiero w momencie kiedy światła z przeciwka zaczynają nas oślepiać przenosimy wzro na prawą stronę drogi w zasięgu naszych świateł. jest bezpieczniej i wzrok się nie męczy, warto też jadąc za osobówką patrzeć ponad nią widząc drogę w jej światłach widzimy dalej, nie należy też jadąc za innym samochodem wpatrywać się w jego tylne lampy to męczy a musi go starczyć na trochę więcej niż jedna noc.pomagają też okulary do jazdy w nocy ,mgle.Ale podstawową kwestią jest akomodacja wzroku, możesz świetnie widzieć nie używać okularów ale zmienne warunki oświetlenia wymuszają szybkiej zmiany średnicy żrenicy a ztym jest różnie.


Post Wysłano: 24 gru 2014, 14:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2014, 15:46
Posty: 146
Samochód: Volvo

Cytuj:
Czy w nocy widzicie duzo gorzej niz w dzień?

Tak...
Cytuj:
czy jadąc jedziecie tak ze np jakby sie nagle coś pojawiło to zdążycie wyhamować?
Nie, prędzej już ominąć niż wyhamować :lol:

Cytuj:
Mam problem z jazdą nocą i się boję.

To jeździj w dzień...
Cytuj:
Nie wiem czy to normalne ale wydaje mi się ze światła za słabo świecą i widzę takie poświaty auerolle i mnie rażą auta z przeciwka.

Mnie też rażą auta jadące z przeciwka, 3/4 aut ma źle ustawione światła, wczoraj mijałem się z osobówką, raziło po oczach jakby na długich jechał, więc też załączyłem długie, jednak się zdziwiłem, bo typek jechał na krótkich, bo też mi mrygnął długimi :lol:


Post Wysłano: 24 gru 2014, 15:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
A jeżeli A,B,C+E i D,tudzież kwalifikację wstępną,ADR,papiery operatora dźwigu zrobił dopiero wczoraj ?
masz rację, bo jak te uprawnienia zrobił za dnia, to skąd może wiedzieć jak się jeździ lub pracuje w nocy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 gru 2014, 22:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Co do twoich pytań Kolego to do jazdy nocnej musisz się przyzwyczaić, bo połowa pracy kierowcy odbywa się nocami (chyba że ktoś jeździ lokalnie, lub może ułożyć sobie pracę na same dniówki).
Cytuj:
Mam problem z jazdą nocą i się boję. Nie wiem czy to normalne ale wydaje mi się ze światła za słabo świecą i widzę takie poświaty auerolle i mnie rażą auta z przeciwka.
Jako że strach ma wielkie oczy należy go usunąć w prosty sposób zacząć więcej jeździć w nocy, a co do poświat zastanawia mnie jedna rzecz jak robiłeś badania psychologiczne miałeś ciemnie, oraz na badaniach lekarskich okulistę (jeśli jest coś nie tak z Twoim wzrokiem to nie przeszedł byś tych badań). Jeśli będziesz nadal czuł dyskomfort takiej jazdy to dbaj o czystość szyb i świateł, lub szukaj innej pracy w której nie będziesz się męczył z tym problemem.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 24 gru 2014, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Ja bym chciał wtrącić swoje 5 gr w sprawie tuningowanych ciężarówek(choinek). Za takie bezmyślne instalowanie tych świecidełek powinna policja zabierać dowody rejestracyjne. Jeszcze w suchą bezdeszczową noc to ok ale jak leje deszcz na wąskiej nieoświetlonej drodze to rozminąć się z takim wynalazkiem to mam problem mimo, że mam bardzo dobry wzrok i 5 lat już w zawodzie działam wiec coś tam już potrafię nocą jeździć. W takich autach powinny być jakieś osobne wyłączniki tych ozdóbek na wypadek złej pogody, żeby nie oślepiać innych pojazdów.
Ktoś się ze mną zgadza w tej kwestii?
Ps: I jeszcze sprawa jazdy na przeciwmgłowych przednich w czasie deszczu....

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 24 gru 2014, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać, co za pytanie?!

jak się boisz jeździć w nocy, zmień zawód, nie nadajesz się do tego i tyle :]


Post Wysłano: 24 gru 2014, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2011, 15:14
Posty: 606
Samochód: TGL 12.250 tandem

Cytuj:
Ps: I jeszcze sprawa jazdy na przeciwmgłowych przednich w czasie deszczu....
Do tego akurat prawo zezwala 8)


Post Wysłano: 25 gru 2014, 11:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Cytuj:
Ps: I jeszcze sprawa jazdy na przeciwmgłowych przednich w czasie deszczu....
Do tego akurat prawo zezwala 8)
Jesteś pewny?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 25 gru 2014, 11:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Ps: I jeszcze sprawa jazdy na przeciwmgłowych przednich w czasie deszczu....
Do tego akurat prawo zezwala 8)
Jesteś pewny?
Jest pewny podczas opadów atmosferycznych można używać przednie światła przeciwmgłowe

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 25 gru 2014, 11:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Na drodze kretej i w trudnych warunkach pogodowych mozna ich używać.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 25 gru 2014, 11:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Za takie bezmyślne instalowanie tych świecidełek powinna policja zabierać dowody rejestracyjne...
... i 5 lat już w zawodzie działam wiec coś tam już potrafię...
...Ps: I jeszcze sprawa jazdy na przeciwmgłowych przednich w czasie deszczu....
5 lat w zawodzie kierowcy to już najwyższy czas zapoznać się z prawem o ruchu drogowym. nie ma oświetlenia zainstalowanego bezmyślnie, tylko jest zgodne z przepisami, albo niezgodne, ale żeby wiedzieć co jest dobrze a co złe trzeba zapoznać się z przepisami, ale to chyba zadanie na następne 5 lat w zawodzie.

"Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto:  
1) kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany:
a) włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie,"


czyli w warunkach jakie podano kierowca może użyć świateł przeciwmgłowych według własnego uznania, nie ma nic nie zgodnego w jeździe z włączonymi światłami przeciwmgłowymi w czasie deszczu, jeżeli on według kierowcy ogranicza mu widoczność.
istotnie sama nazwa świateł "przeciwmgłowe" sugerowałaby stosowanie tych świateł tylko podczas mgły, ale trochę głupio byłoby, aby kierowca zawodowy wykonujący zawód od 5 lat sugerowałby się nazwą świateł, a nie obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 25 gru 2014, 20:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Macie rację panowie, nie ma się co oszukiwać, jeśli ma się stać jakaś tragedia na drodze to ja wolę odpuścić.
Po przerwie świątecznej zanoszę do pracy gotowy już druk wypowiedzenia z pracy, mam nadzieje, że nie będą mi robić problemów, zajmę się czymś innym. Mam kilka innych zajęć na oku, w tym fachu nie dałem rady...trudno, takie życie. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść"

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 26 gru 2014, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Po przerwie świątecznej zanoszę do pracy gotowy już druk wypowiedzenia z pracy
Czekaj czekaj, najpierw zrob sobie badania okulistyczne czy faktycznie wyjdzie Ci jakas wada,jakie wyniki miales na psychotestach zwlaszcza w ciemni??

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 6 [ Posty: 101 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 6 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: